Оформлення акваріума ємністю 200 літрів

Оформлення акваріума ємністю 200 літрів - Ветеринар

Акваріум об’ємом у 200 л є традиційним варіантом. Такий ставок можна назвати прекрасним середовищем існування для більшості видів риб і рослин. Оформлення акваріума ґрунтується не тільки на стилістичному рішенні.

Оформлення акваріума ємністю 200 літрів - Ветеринар

У процесі декору беруться до уваги і певні особливості його мешканців. Оформити ставок можна власними руками. Однак для початку потрібно розібратися в специфіках і видах дизайну.

Особливості аквадизайну

Термін “акваскейпінг” передбачає унікальний вид мистецтва — створення пейзажу під водою.

Натхненням для подібного стильового напряму вважається природна природа: джунглі, гори, водоспади, пустелі. Оформляють ставки за допомогою корчів, гротів, рослинності та інших декоративних речей.

Для створення декору власними руками потрібен весь функціонал акваріумного середовища проживання.

Рослини

Певні види рослини вимагають яскравого освітлення. Але при тьмяному або розсіяному світлі водна рослинність виглядає так само дуже добре, оскільки заломлення світла створює незвичайні відблиски.

Для оформлення акваріума 200 л потрібно підбирати невибагливі рослини, які не потребують великої уваги і догляду. Обрізку рослинності слід проводити 2 рази протягом року. Цього вистачить для того, щоб ставок мав гарний зовнішній вигляд.

А ще слід додавати рідкі підгодівлі та вуглекислий газ. Завдяки подібному утриманню рослини будуть виглядати яскравими і здоровими. Щоб красиво прикрасити акваріум рослинністю, потрібно кріпити рослини на каменях.

Ґрунт

Найголовніша складова при декорі ставка. Під час вибору потрібно брати до уваги не тільки колір і зернистість. Ґрунт — це субстрат для рослин, для комфортного життя риб і їхнього нересту. Тому перш ніж оформляти акваріум ґрунтом, необхідно вивчити всі особливості мешканців ставка. А ще вибір ґрунту виконується виходячи із зовнішнього вигляду фону резервуара.

Фон акваріума створює цілісність пейзажу, візуально роблячи більшим підводний простір. Для створення фону використовують різні макети і плівки, виконані власними руками.

Камені

Найкраще підбирати камені природного походження без домішок вапняку. Чудово підійдуть для прикраси акваріума кварц, базальт або граніт. Але також можна вибрати штучні камені найрізноманітніших розмірів і кольорів у зоомагазині. Однак з натуральним камінням воно не зрівняється.

Гроти і корчі

Підбирати предмети дизайну для ставка слід з неотруйних матеріалів. Коряги і гроти можна виконати своїми руками. При цьому предмети не повинні містити гуму, вапняк, метал, емаль і фарбу. Декор такими предметами краде певний простір. Тому оформлення акваріума різними корчами, будиночками і гротами має базуватися на обсягах ємності та життєвих потребах рибок.

Підсвічування

Світлове оформлення ставка теж відіграє важливу роль у дизайні. Адже освітлення — це головна необхідність рибок і рослин. Вибрати підсвічування не дуже важко — на даний час існує дуже багато і найрізноманітніших видів з різноманітними варіантами кріплення.

Перед роботою над дизайном акваріума слід переселити всіх рибок в іншу ємність. Але ні за що не слід переселяти вихованців в іншу воду. Вода має бути за складом такою ж, що і в акваріумі. А ще перед оформленням слід продезінфікувати всі декоративні предмети, щоб уникнути розвитку хвороботворного середовища. Можна кип’ятити конструкції протягом 10 хвилин.

Варіанти оформлення з описом

Для декору ставка необхідно розглянути деякі стилі, які підійдуть для обсягу акваріума в 200 літрів.

Голландський стиль

Напрямок передбачає оформлення ставка високою кількістю рослинності. Простір заповнюється повністю, особливо донна частина резервуара. Можна застосовувати багаторівневу висадку рослинності. Незвичний вигляд мають червоні рослини в комбінуванні з яскраво-зеленим кольором. На передньому плані найкраще розташувати великий акцент пейзажу: корч або композицію з великих каменів.

Рослинний стиль

Основа дизайну включає комбінування рослинності з предметами підводного пейзажу. Рослини мають поєднуватися з камінням, гротами та іншими композиціями. Подібна техніка створює універсальний дизайн ставка.

Форсований травник

Дизайн у цьому стильовому рішенні також базується на наявності рослинності, різних видів мохів, які комбінують один з одним. Акцент в оформленні робиться власне на рослинах. У цьому випадку мешканці акваріума стоять на іншому місці. Для рослин створюється спеціалізований рівень вуглекислого газу і добрив, який повинен підтримуватися протягом усього часу.

Біотопний напрямок

Цей напрямок стилю також чудово підійде для акваріума об’ємом у 200 л. Основа дизайну — копіювання середовища води проживання якоїсь справжньої водойми. Застосовуються такі ж види риб, каміння і рослинності, які насиляють той чи інший регіон.

Псевдоморський дизайн

Одним з дуже популярних стилів серед акваріумістів вважає псевдоморський дизайн. Великих зусиль при оформленні не потрібно. Досить створити маленьку частину морського пейзажу за допомогою кольорових коралів і яскравих риб. Освітлення для підводного морського стилю має бути блакитного кольору. Для схожості з морською глибиною також можна застосовувати черепашки і раковини.

Штучна рослинність

Декорування акваріума за її допомогою — ще один дизайнерський напрямок ставка, який має низку позитивних якостей:

 • високий експлуатаційний термін декоративних предметів;
 • можливе утримання різних видів риб;
 • легкість у догляді.

Оформлення в цьому стильовому рішенні починається з добавки акваріумного гравію. Потім у композицію додають штучні рослини. У самому центрі можна розмістити корч з імітацією моху. Фон акваріума можна прикрасити високою рослинністю. Це візуально зробить більшою висоту ємності. Під час стилізації ставка можна застосовувати яскраві рослини, наприклад, у червоному кольорі.

Сюжетний стиль

Дизайн у цьому напрямку залежить від польоту власної фантазії. Можна створити конкретну сценку з казки, розмістити на дні замок графа Дракули або відтворити затонулу Атлантиду. Під час декору застосовують різні вироби з кераміки у вигляді статуй, затоплених кораблів і скульптур.

Необхідно сказати, що наявність у воді подібних елементів декорування ніяк не проявляється на здоров’ї рибок. Навпаки, певні види застосовують декоративні предмети у вигляді укриттів для власних мальків. Але при оформленні в сюжетному напрямку потрібно брати до уваги співвідношення розмірів підводних декорацій з величиною рослин і мешканців ставка.

Тонкощі та порядок дій

Щоб правильно оформити акваріум власними руками, необхідно дотримуватися певних правил.

Основне правило — перед декоруванням рибок пересувають в іншу ємність, щоб уникнути стресу і пошкоджень вихованців. Воду слід переміщати разом із рибками. Інакше через сильну зміну складу рідини рибки можуть отримати додатковий стрес для організму.

Другим правилом вважається обробка та дезінфекція декоративних предметів.

Стилізація акваріума повинна включати рівномірне співвідношення декоративних предметів і порожнього простору. Не потрібно перевантажувати ставок високою кількістю дизайнерських елементів. А ще не необхідно залишати дуже багато донного простору. Ставок має бути заповнений у міру. До того ж потрібно брати до уваги простоту подальшого догляду. Оптимальним варіантом є розбірні конструкції.

Якщо ставок насиляють види риб, які віддають перевагу зариванню в ґрунт, то не дозволяється застосовувати грубозернисту гальку. Ідеальне оформлення дна — використання піску або 1,3 мм ґрунту.

Є кілька етапів під час самостійної стилізації акваріума:

 • вибір або розробка свого стилю;
 • придбання потрібних предметів у зоомагазині;
 • обробка натуральних каменів і виробів зі справжнього дерева (якщо такі застосовуються);
 • обробка покупних виробів;
 • заповнення акваріума ґрунтом;
 • розміщення елементів дизайну;
 • закріплення композицій;
 • висадка рослинності (якщо це потрібно);
 • заповнення акваріума водою;
 • заселення вихованців.

Під час оформлення підводного простору корчами необхідно брати до уваги той момент, що вони можуть фарбувати воду і виділяти речовини, які є шкідливими.

Для грамотного вибору каменів, гротів або будиночків застосовують оцет. Якщо під час контакту з рідиною камінь чи інший виріб виділяє шипучу піну, то подібний декор підбирати не слід.

Акваскейпінг — цікаве заняття з дизайну акваріумів. Але потрібно пам’ятати, що акваріум — це дім для рибок і рослин. Тому насамперед основою вибору оформлення стилю має бути комфорт для проживання улюбленців, а після — зовнішній гарний вигляд.

Позначки:, , , , ,
close