10 багаторічних квітів, які можна вирощувати з насіння

Марі Яннотті — садівниця, яка займається садівництвом все життя, і ветеран садівництва з майже тридцятирічним стажем. Вона також є автором трьох книг про садівництво, фотографом рослин, оратором і колишнім викладачем садівництва Корнельського кооперативу. Статті Марі про садівництво публікуються в газетах і журналах по всій країні, вона давала інтерв’ю для радіо Марти Стюарт, Національного громадського радіо та численних статей.

Оновлено 25.07.22

Вирощування багаторічних квітів з насіння не складніше, ніж будь-яке інше. Щоправда, їм часто потрібен рік, щоб прижитися і почати цвісти, але є способи обійти цю проблему. Вирощування багаторічних квітів з насіння — це чудовий спосіб наповнити свій сад, не порушуючи при цьому бюджет. Ось 10 багаторічних рослин, які легко виростити з насіння, і кілька порад щодо вирощування кожної з них.

Чорноока Сьюзен (Рудбекія)

Не всі чорноокі Сюзанни є багаторічними, і багато з багаторічних сортів не виростуть з насіння, але є деякі старомодні сорти з відкритим запиленням, які варто спробувати. Зрештою, чорнооку Сьюзен часто вважають дикорослою квіткою, і деякі з них натуралізуються самостійно. Рудбекію можна починати вирощувати в приміщенні з насіння приблизно за 6-8 тижнів до останніх очікуваних заморозків. Багаторічні сорти найкраще проростають, якщо після посадки їх стратифікувати. Ви можете зробити це, потримавши їх у холодильнику або подібному холодному місці протягом 4 тижнів після посадки. Потім перемістіть їх назад у тепле місце (70ºF-72ºF), поки насіння не проросте. Рудбекію також можна висівати безпосередньо в сад, як тільки денна температура буде триматися близько 60 градусів F. Звичайно, рослини можна купити і пересадити.

Квітка-ковдра (Гайлардія)

Ще одна рослина, яку часто вважають польовою квіткою, — покривала. Насіння покривала можна вирощувати в кімнатних умовах або висівати безпосередньо в саду. У теплому кліматі можна висівати насіння восени, для весняного цвітіння. У холодному кліматі насіння слід висівати навесні. Ледь засипте насіння ґрунтом, незалежно від того, висаджуєте ви його в приміщенні чи на відкритому ґрунті. Гайлардія — одна з тих рослин, які потребують світла для проростання. Якщо ви висіваєте насіння на великій площі, ви можете просто згребти його навколо, а потім добре полити, переконавшись, що воно добре контактує з ґрунтом.

Колумбіна (Аквілегія)

Північноамериканська колумнея (Aquilegia formosa), що росте в Північній Америці, легко самозапилюється. Багато інших сортів також поширюються природним шляхом, але вони можуть перезапилюватися з іншими сортами, і ви можете не отримати квіти, на які сподівалися. Щоб отримати власне насіння, висаджуйте його в приміщенні або на відкритому повітрі, але тільки втисніть насіння в ґрунт. Для гарного проростання насінню коламбіни потрібне світло.

Льон синій (Linum perenne lewisii)

Блакитний льон часто продається у складі суміші польових квітів, але можна знайти насіння лише блакитного льону. Найкраще синій льон проростає при прямому посіві (хоча ви можете посіяти насіння в приміщенні для пересадки). Сійте в середині або наприкінці весни або на початку осені. Осінні посіви повинні зацвісти на наступний рік. Засипте ґрунтом приблизно на 1/4 дюйма і прорідіть рослини на відстані 6 дюймів одна від одної, як тільки вони виростуть на 1-2 дюйми заввишки.

Позначки:, , , , , ,
close