Гора в Греції, на яку не пускають жінок

У Греції є гора Афон висотою 2033 метри. На ній розташована автономна чернеча держава Святої Гори, що являє собою самоврядну спільноту з населенням понад дві тисячі осіб. Але серед жителів немає жодної представниці жіночої статі, передає Tour2Go.

Стародавні історики вважали, що перші жителі на горі Афон з’явилися ще за тисячу років до Різдва Христового. Вони ловили рибу, розводили тварин, займалися сільським господарством.

Завдяки вдалому розташуванню гори (повз неї проходив шлях із Греції на Схід) міста були процвітаючими. Але пізніше поселення занепали.

Перші ченці почали будувати свої житла просто на схилах. Уже до 691-692 років гора Афон являла собою спільноту, в якій селилися вигнані з різних міст блукачі.

До 883 року поруч із ними жили прості миряни — пастухи і землероби, поки Василь Македонянин не випустив указ, після якого тут могли перебувати виключно ченці.

Розроблений ще за давніх часів статут спільноти діє й досі.

Нині на Святій Горі спостерігається постійний приплив нових послідовників, які бажають переймати традиції чернечої спільноти. Серед нових мешканців є люди різних професій і вікових груп.

На грецькому півострові, де розташована гора, розташовано двадцять монастирів. Найдавніший із них — Велика Лавра, був побудований 963 року, а найпізніший, Ставронікіта — 1542 року.

Афон входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Він шанований і популярний у туристів. Недорогі авіаквитки шукайте на Aviata.kz.

Тільки за статутом відвідувати гору суворо забороняється «для будь-якої жіночої істоти». Пояснюється це заступництвом Богородиці. Вважається, що вхід жінкам обмежений, оскільки увійти сюди може тільки вона сама.

Заборона поширюється і на домашніх тварин жіночої статі. Винятком є кури-несучки та кішки.

Чоловікам, які бажають відвідати чернечу громаду на Афоні, слід отримати спеціальний дозвіл. Вони обов’язково мають бути християнами будь-якої конфесії.

У світі багато дивовижних місць. Плануючи подорож, пам’ятайте, що вигідні квитки на літак ви завжди зможете купити на сайті або в додатку Aviata.kz. Пошук займе всього 2 хвилини.

  • Греція
  • Aviata

Унікальна добірка новин від нашої редакції

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Ананасовий пунш із цитрусовою горілкою

Авелук із волоськими горіхами

Добавить комментарий

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Позначки:, , , , , , ,
close