Найбільше місто у світі за площею: топ-10

Сучасна статистика, розраховуючи площу міста, оперує поняттям «міська забудова». Це передбачає врахування не тільки площі самого міста, а й його супутників, адже вони об’єднані з центром спільною економікою та населенням, яке щодня їздить на роботу. Цей принцип використано під час складання світового рейтингу міст «Demographia World Urban Areas» (випуск 2021 року).

Виходячи з цього показника, Нью-Йорк — найбільше місто у світі за площею агломерації. Цей показник Великого Нью-Йорка становить понад 12 тис. км².

Місто розташоване у США на узбережжі Атлантичного океану. Його площа більша, ніж площа Ямайки або Кіпру. У Нью-Йорку проживає близько 20 млн осіб.

Місто засноване 1624 року вихідцями з Голландії, до 1664-го називалося Новий Амстердам. Місто входить до складу штату Нью-Йорк, проте столицею штату став Олбані з населенням менше ніж 100 тис. осіб.

Нью-Йорк — один із найважливіших світових політичних, культурних і фінансових центрів. У місті розташовані впізнавані в усьому світі будівлі та пам’ятники. Штаб-квартира ООН також базується в Нью-Йорку.

Місто відоме як Велике яблуко. В адміністративному плані воно розділене на п’ять районів (боро):

 • Манхеттен;
 • Статен-Айленд;
 • Бронкс;
 • Бруклін;
 • Квінс.

Бостон

Бостон — велике американське місто. Площа його метрополії становить 9,5 тис. км². Населення міста — 7,3 млн осіб.

Місто розташоване в Массачусетсі. Бостон — столиця цього штату і найбільше місто американського регіону Нова Англія. Звідси почалася історія заселення Америки вихідцями з Європи.

Місто засноване 1630 року пуританськими колоністами. Назване на честь Бостона у Великій Британії. Відоме як Афіни Америки.

У Бостоні розташовані всесвітньо відомі установи вищої освіти:

 • Гарвардський університет;
 • Массачусетський технологічний університет;
 • Бостонський університет.

Завдяки великій кількості вчених і розвиненій освітній та науково-дослідній інфраструктурі Бостон — один зі світових лідерів у галузях сучасних технологій і матеріалів.

Токіо

Токіо — столиця Японії. Розташований на японському острові Хонсю на березі Тихого океану. Площа міста з афілійованими містами становить 8,2 тис. км². Населення Великого Токіо становить близько 39 млн осіб.

Токіо — одне з найбільш населених міст у світі. У нього найбільша у світі міська економіка. Це місто вважається найбезпечнішим у світі.

Символ міста — лист рослини гінкго. Крім того, офіційними символами Токіо визнано сакуру і чорноголову чайку.

Це найважливіший транспортний вузол Японії. На мосту токійського мосту Ніхонбасі розташований нульовий кілометр усіх японських доріг.

Основу економіки міста становить переробка, виробництво товарів, послуг і туризм. У Токіо практично не видобувають сировину. Рівень населення, зайнятого в сільському господарстві, найнижчий у країні.

Атланта

Атланта — місто в США. Його площа з містами-супутниками становить 7,4 тис. км². Місто — столиця штату Джорджія. Чисельність населення міста — 5,4 млн осіб.

Розміри міста настільки величезні, що воно перестало поміщатися у виділені йому межі округу Фултон. Тому частина міста розташована в сусідньому окрузі Де-Калб (Іллінойс).

Історія міста почалася 1836 року з невеликої кінцевої залізничної станції, на якій було шість будиночків. Містечко швидко зростало. Незважаючи на пожежі та руйнування, принесені Громадянською війною в США, Атланта зуміла відновити свій потенціал. З XIX століття Атланта — найважливіший діловий центр півдня США, з 2000-х місто набуло статусу важливого регіонального та світового фінансового центру.

Атланта відома тим, що стала господинею літніх Олімпійських ігор 1996 року. Змагання були ювілейними — столітніми від дня перших сучасних Олімпіад.

Чикаго

Чикаго — місто в США з площею метрополії 7 тис. км². Це робить його п’ятим у світі за територією. На землі Чикаго могли б поміститися десять таких міст, як Алмати. Населення Чикаго становить 9 млн осіб.

Місто третє за населенням у США і найбільше у штаті Іллінойс, але не столиця штату. Чикаго — центр округу Кук. Його часто називають Чикаголенд, Місто вітрів і Місто широких плечей.

Чикаго розташований на озері Мічиган. Завдяки вдалому сусідству з Великими озерами та річкою Міссісіпі місто швидко зростало. Його не зупинила навіть велика чиказька пожежа 1871 року.

Чикаго — важливий фінансовий центр. Чиказький ринок деривативів (цінних паперів) — найбільший у світі, а аеропорт О’Хара — один із найбільш завантажених на планеті. Міський ВВП серед найбільших у світі.

Лос-Анджелес

Лос-Анджелес — місто в США. Його площа разом із навколишніми територіями становить 6,3 тис. км². Населення Лос-Анджелеса — 15 млн осіб. Воно друге за чисельністю населення у США та найбільше в Каліфорнії, розташоване на березі Тихого океану. Жителів міста називають «анджелінос».

Місто відоме тим, що вважається одним із головних культурних центрів світу. Один з адміністративних районів Лос-Анджелеса — Голлівуд, де розташовано багато великих кіностудій, там живуть імениті актори.

Лос-Анджелес відомий своїм спекотним кліматом. Місто розташоване в субтропіках, тому навіть взимку температура не опускається нижче +21 °С, а влітку — нижче +30 °С.

Москва

Москва — столиця Російської Федерації. Площа міської агломерації становить 5,9 тис. км², населення — понад 17 млн осіб. У Москві розташовані вищі органи федеральної влади Росії.

Москва — важливий туристичний центр. На території міста розташовані об’єкти всесвітньої спадщини ЮНЕСКО:

 • Кремль;
 • Червона площа;
 • Новодівичий монастир;
 • Церква Вознесіння.

Вашингтон, округ Колумбія

Вашингтон — столиця США. Офіційна назва — округ Колумбія. Метрополія охоплює площу 5,5 тис. км². Чисельність населення Вашингтона — 600 тис. осіб, агломерації — 5,4 млн.

У Вашингтоні розташовується вся верховна влада США:

 • Білий дім (резиденція президента США);
 • Капітолій (Конгрес США);
 • Верховний суд США.

Примітно, що з політичного погляду жителі столиці найменш захищені. В округу немає статусу штату, він не висуває представників до парламенту. Наразі триває процедура надання округу Колумбія статусу 51-го штату.

На території міста розташовані штаб-квартири МВФ, Світового банку та Організації американських держав.

Філадельфія

Філадельфія — місто з площею агломерації 5,4 тис. км², що робить його дев’ятим найбільшим містом у світі з населенням 5,7 млн осіб.

Філадельфія — найбільше місто Пенсильванії, проте не його столиця. Місто розташоване у США на річці Делавер.

Філадельфія — одне з найстаріших міст США. З грецької ця назва перекладається як ‘братолюбство’, а одне з неофіційних імен міста — Місто братньої любові. Філадельфія названа так за те, що вона була заснована релігійною громадою квакерів. Друга неофіційна назва міста — Місто квакерів.

У місті відбулося кілька конгресів батьків-засновників США, результат яких — проголошення 1776 року Декларації незалежності. До 1800-го Філадельфія виконувала роль столиці Сполучених Штатів Америки.

Місто має велику площу завдяки просторому плануванню, розробленому архітектором У. Пенном. Квартали будувалися один від одного на великій відстані, щоб запобігти поширенню пожежі по всьому місту. Між собою вони з’єднані мережею довгих вулиць.

Даллас

Даллас — велике американське місто. Розташоване у штаті Техас (США). Маючи площу агломерації в 5,3 тис. км², місто замикає десятку лідерів за територією. Населення агломерації — 7 млн осіб. Разом із містом Форт-Верт Даллас утворює четверту за розмірами у США конкурбацію (агломерацію з двома центрами).

Місто заснували 1846 року і назвали на честь віцепрезидента Джорджа Далласа або міністра і воєначальника Олександра Далласа. З 1871 року Даллас має статус міста.

Домінуючі сектори його економіки — підприємства оборонного комплексу, фінансові послуги, інформаційні технології, телекомунікації та транспорт.

Найбільші міста у світі за площею мають самостійну економіку і перевищують за територією цілі країни. У цих містах проживають мільйони людей. Території міст продовжують зростати.

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

Позначки:, , , , , ,
close