Найнезвичайніші тварини у світі: топ-10 кумедних і оригінальних істот

Які найнезвичайніші тварини у світі? Незвично виглядає ангорський кролик і мавпочка довгоп’ят. Мало відомий летючий дракон і плоскохвостий гекон, кабарга і китоглав. Дивує своїм зовнішнім виглядом носач, качконіс, хоботкова собачка, чепрачний тапір.

Ангорський кролик

У цій хмарі пуху важко побачити частини тіла тварини. Цей дуже цінний вид кроликів відрізняється м’якою і довгою (до 25 см) шерстю, якою вкрите все тіло, окрім носа. Шерсть цю вичісують і стрижуть, потім виготовляють із неї теплі речі.

Як інформує Zoo Blog, це одна з найстаріших порід, яка майже повністю вимерла ще в давнину. Вид цих пухнастих кроликів був відновлений у Туреччині, тому назву вони отримали від старої назви столиці країни — Ангора. Звідси кролики поширилися багатьма європейськими країнами, було виведено багато порід.

Довгопят

Довгоп’яти — дуже рідкісні тварини. У зоологічному світі вони вважаються живими викопними, бо за 45 млн років не змінилися. Вони належать до роду приматів. Сьогодні налічується від 3 до 8 їхніх різновидів, усі занесені до Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи (IUCN). Мешкають довгоп’яти в тропічних лісах Південно-Східної Азії, на острові Суматра і Калімантан, на Філіппінах.

Ці примати дуже маленькі: їхній зріст — від 8 до 16 см, а хвіст завдовжки 13-27 см. Вони вирізняються крихітними мордочками, що гримасують, і величезними очима діаметром до 1,5 см. Тварини часто беззвучно відкривають рот, ніби позіхають. Але звірята все ж видають звук: вони заходяться в ультразвуковому крику, який людське вухо не вловлює, але добре чують родичі.

Кабарга

Кабарга — парнокопитна оленеподібна тварина, але відрізняється від оленів відсутністю рогів. У неї інша незвичайна ознака: у самців виростають довгі (до 9 см) вигнуті ікла. За це вони по-народному називаються олень-вампір.

Зустрічаються кабарги в Гімалаях, на Тибеті, а також у Східному Сибіру, на Сахаліні, в Кореї. Місця їхнього проживання — гірські схили, порослі хвойними деревами. Це чудові маневрені стрибуни.

За версією IUCN, це вразливий вид. Колектив учених підтверджує факт, що причиною стало полювання на них через мускус — найдорожчий продукт тваринного походження, що виробляє особлива залоза в самців кабарги. Наразі цей важливий у парфумерії продукт добувають щадним чином, не вбиваючи тварину.

Китоглав

Це рідкісний представник пташиного світу. Його друга назва — королівська чапля. Вона виникла через пучок скуйовдженого пір’я на голові, яке нагадує корону.

Головна особливість цієї чаплі — величезний і дуже міцний дзьоб, що нагадує черевик. Він досягає довжини 20 см і 10 см ширини, на його кінці — дуже гострий вигнутий гак. Це допомагає птахові захоплювати здобич і розправлятися з нею. Служить такий дзьоб і ємністю для води, щоб принести її пташенятам.

Зустрічаються китоголови в східній і центральній частинах Африки. Мешкають у недоступних, важкопрохідних болотах.

Носач

Назву цим приматам сімейства мавпячих дано за відмітну ознаку — величезний ніс, що нагадує огірок. Він особливо виділяється на червоному безволосому обличчі тварини. Такий ніс є тільки у самців. Призначення цієї прикраси не зовсім зрозуміле: чи то вона служить для приваблення самок, чи то її величина визначає статус самця в групі.

Водяться носачі тільки на острові Калімантан (Малайський архіпелаг у Південно-Східній Азії), у прибережних регіонах тропічних лісів. Вони відмінні плавці, можуть проплисти під водою до 20 м.

Чепрачний тапір

За легендою, цей парнокопитний ссавець створений із решти різних частин тіла інших тварин. Через незвичайний вигляд його образ став поширеним у міфології. Тапір живе самотньо і потайки, активний ночами, агресивний із родичами. Мешкає в Малайзії, Таїланді, на острові Суматра.

Це масивна тварина на потужних ногах. Довжина тіла — від 1,8 до 2,4 м, висота в холці сягає 1 м, вага — 250-320 кг. Незвичайності надає тапіру невеликий гнучкий хобот, у якому з’єднаний ніс і верхня губа. Відрізняються тапіри незвичайним забарвленням: здебільшого це чорна або темно-бура шерсть, але на боках і спині сірувато-біла пляма, що служить для маскування.

Летючий дракон

Які найдивніші істоти у світі? Казково виглядає летючий дракон і плоскохвостий гекон. Поєднують ознаки різних видів тварин качконіс і хоботкова собачка Петерса.

Летючий дракон — вид ящірок у Південно-Східній Азії. Але вони не бігають по землі, як їхні родичі, а живуть виключно в кронах дерев у тропічних лісах. Здебільшого сидять нерухомо на гілках, чекаючи на здобич, різних комах.

З міфічними драконами вони мають спільну ознаку — перетинчасті крила. Це розташовані з боків тулуба шкіряні складки, за допомогою яких ящірки можуть планувати до 20 м. Колір перетинок в окремих особин різний: жовтий, червоний, помаранчевий, рожевий. При цьому по краю крил є срібляста смуга, а голова і частина тіла відливають металевим блиском.

Плоскохвостий мадагаскарський гекон

Ці незвичайні плазуни зустрічаються тільки на острові Мадагаскар. Вони дуже різноманітні, виділяється 21 вид цих ящірок. Їхня унікальна особливість — відмінна мімікрія: вони буквально зливаються зі стовбурами дерев, мохами, лишайниками.

У плоскохвостого мадагаскарського гекона плоске тіло довжиною від 8 до 30 см. Покритий темно-зеленими плямами по коричневому тулубу. Ящірка веде нічний спосіб життя, харчується переважно комахами. Гекони дуже популярні в усьому світі як тераріумні домашні вихованці.

Качконіс

Качконіс — одна з найунікальніших тварин, знаменитий ендемік Австралії. Ця істота дивує одночасним поєднанням у собі ознак ссавців, птахів і плазунів:

  • Дитинчат вигодовує молоком.
  • Замість рота має широкий качиний дзьоб.
  • Відкладає яйця як птахи та плазуни.

Зовні качконіс нагадує бобра з качиним дзьобом. Тварина вкрита густим м’яким хутром, має довжину тіла 30-40 см, хвіст — до 15 см. Плоский дзьоб м’який, його еластична шкіра натягнута на дві дугоподібні кісточки. Лапи пристосовані як для плавання, так і для риття землі.

Качконіс єдиний з усіх ссавців має розвинену електрорецепцію, вловлює слабкі струми інших тварин. Це рідкісний отруйний ссавець: у самців є залоза, отрута якої надходить у шпори задніх лап.

Хоботкова собачка Петерса

Назва говорить про зовнішність цієї кумедної африканської тварини, що нагадує собачку з хоботком. Це ссавцеподібна тварина із загону стрибунчикових, має невеликі розміри: тіло завдовжки 22-30 см із хвостом до 25 см, важить близько 500 г. Характерна ознака — довга, схожа на хобот, мордочка. Вона добре пристосована відшукувати жуків та інших комах у траві, під листям. Єдина ознака, спільна у них із собаками, — гострий нюх.

Живуть хоботкові собачки моногамними парами. Мешкають виключно на землі, тут же в заглибленнях влаштовують сімейні гнізда.

Цією десяткою не обмежуються незвичайні тварини на планеті. Ще багато мешканців на суші та у воді можуть нас здивувати.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

Позначки:, , , , , , ,
close