Яке сьогодні свято: календар свят на 7 березня

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Багатьом 7 березня здається нічим не примітним днем, особливо на тлі галасу навколо святкового 8 Березня — Міжнародного торжества жінок. Давайте разом згадаємо, яке сьогодні свято, як воно вплинуло на перебіг світової історії, що означає в контексті укладу життя Казахстану і які повір’я наші прадіди пов’язували з 7 березня.

Свята сьогодні у світі

Щоб зрозуміти, який день сьогодні у світі, можна подивитися міжнародні календарі та енциклопедії:

 • 7 березня в Албанії відзначають День учителя. На всій території країни проходять шкільні урочистості та привітання працівників сфери освіти;
 • у Туркменістані цього дня заведено вітати працівників сфери транспорту і зв’язку, але вихідний для винуватців урочистості не передбачено;
 • а в Росії, навпаки, відзначають неофіційний День прогулювання уроків. І нехай старанні батьки і вчителі споконвіку ведуть нерівну боротьбу з цим явищем, воно невикорінне;
 • у США 7 березня заведено неофіційно святкувати День сухих сніданків. Саме ними починають свій день більшість американців з моменту, коли несмачні спресовані вівсяні зерна замінили поживними пластівцями.

Яке сьогодні свято в Казахстані

Щоб знати, яке сьогодні свято в Казахстані, важливо розуміти перебіг історичних і культурних подій у межах нашої держави:

 • 7 березня 2003 року було офіційно задекларовано існування Асоціації молодіжних і дитячих організацій Актюбінської області;
 • цього дня 2014-го в Алмати ухвалено проєкт індійських науковців, що передбачав інтерактивний розвиток телеосвіти та телемедицини, який успішно реалізовується навіть зараз;
 • 7 березня 2015 року відбулося офіційне відкриття Центру суспільної злагоди, розташованого в селі Калбатау (Східно-Казахстанська область, Жарминський район);
 • 7 березня 1675 року світ побачив Сариули Актамберди — поет-казкар, жирау, батир, громадський діяч;
 • цього дня 1948-го народився Жараскан Абдирашев — поет, лауреат премії Спілки письменників Казахстану імені Жумабаєва.

Можемо сміливо зробити висновок, що цей день уже увійшов в історію Казахстану як значуща дата формування, зміцнення і зростання державності загалом.

Який сьогодні день: календар історичних подій

Розуміння, який сьогодні день, приходить завдяки асоціативним ланцюжкам. Так, забарвлення нашим будням надають запам’ятовуються події в масштабах особистого життя, життя міста, цілої держави або зовсім світу. Думаємо, вам цікаво дізнатися про те, що:

 • 7 березня 321 року римський імператор Костянтин Великий (перший із правителів, який офіційно прийняв християнство) проголосив неділю вихідним днем.

Напевно, жоден із законів управлінців держави піддані ще не виконували так самовіддано. У неділю абсолютно всі державні установи та ринки зачинялися, допускалося тільки проведення операцій зі звільнення рабів.

Завдяки поширенню християнства традиція поширилася, і зараз неділя у багатьох асоціюється з днем відпочинку, родинного єднання і спокою.

 • 7 березня 1609 року стався невдалий державний переворот проти царя Василя Шуйського.

Змовниками виявилися князі Роман Гагарін і Тимофій Грязний. Вони звинувачували царя в незаконному шляху приходу до влади, а також вважали, що він провокує міжусобиці серед московських бояр. Історики вважають, що змовники намагалися здійснити переворот через Лжедмитрія II, але государ зміг швидко припинити незаконні дії й утримати престол.

 • 7 березня 1657 року французький король Людовик XIV заборонив торгівлю алкогольними міцними напоями з індіанцями Америки.
 • 1824 року відомий композитор і музикант, творець легендарних творів і виконавець Ференц Ліст 7 березня дав свій перший концерт у Парижі (на той момент хлопчикові ледь виповнилося 12 років).
 • Відомий американський винахідник Александр Белл запатентував перший телефонний пристрій 7 березня 1876 року.

До слова, заповзятливий учений дуже вчасно скористався розробкою свого попередника — інженера-механіка Шарля Бурселя, який до цього детально вивчив і описав принцип телефонування, але до практичної реалізації своєї ідеї так і не дійшов.

 • 7 березня 1912 року світ дізнався про існування Південного полюса.

Це грандіозне відкриття належить полярному досліднику Руалю Амундсену, який планомірно досліджував найнедоступніші ділянки нашої планети. Подорож відважного вченого тривала близько 2-х років і стала одним із найбільш знакових географічних відкриттів.

Варто сказати, що зараз фахівці класифікують також наявність не чотирьох, а п’яти світових океанів. П’ятим представником водної маси планети Земля став Південно-Атлантичний океан.

 • 7 березня 1933 року винайдено всесвітньо відому гру «Монополія», авторство якої належить жителю Атлантик-Сіті Чарльзу Дарроу.
 • 7 березня 1960 року в СРСР з’явилася перша державна група з дослідження космосу.

Союз тривалий час заявляв свою готовність відправити людину в космос, але саме 1960 року ЦК КПРС видав офіційну постанову про критерії відбору космонавтів. Планувалося долучати до підкорення космосу молодих людей віком до 35 років із відмінним здоров’ям, атлетичною статурою, зростом не більше ніж 175 сантиметрів і вагою до 75 кг.

 • 7 березня 1992 року світ дізнався про існування надпопулярного в майбутньому аніме-серіалу «Сейлор Мун».
 • 7 березня 2014 року відбулася офіційна церемонія відкриття XI Паралімпійських зимових ігор у Сочі. Це головна спортивна змагальна подія для людей з обмеженими можливостями, яка щорічно відбувається на місцях основних Олімпійських ігор.

Ці події стали знаковими для історії всього світу, перевернули звичний уклад життя багатьох людей, а також змінили наші пізнання про навколишнє середовище.

Читайте також: Риби: гороскоп на 2020 рік

Який день сьогодні: дні народження видатних особистостей

Календар свят неможливо уявити без днів народження тих людей, які увійшли в історію і залишили свій слід в абсолютно різних сферах життя:

 • 7 березня 1671 року народився національний герой Шотландії Роб Рой.

Рой — одна з найцікавіших особистостей через його розбійницьку діяльність. Роб був маргіналом, але творив добро на благо простого населення. Роб Рой оголосив відкриту війну проти чинного герцога і став захищати місцеве населення від його нападок.

Після його смерті за мотивами життя розбійника було написано кілька повістей, знято мультфільм студією Волта Діснея і написано масштабний роман Вальтера Скотта.

 • 7 березня 1845 року народився Даніель Девід Палмер, якого сміливо можна вважати засновником сучасної хіропрактики.

Як не дивно, але за професією американець Палмер був лікарем загальної спеціалізації. Згодом Даніель захопився вивченням внутрішніх резервів людського організму, а також впливом на нього магнітотерапії та інших альтернативних методів зцілення, що й стало початком формування хіропрактичних знань у світі.

 • 7 березня 1850 року народився філософ і соціолог чеського походження Томаш Масарик. Громадський і державний діяч реформував устрій Чехії, зокрема й регулював республіканські закони.
 • 1855 року народився Робер де Монтеск’ю. Цей француз прославився своєю пристрастю до колекціонування книжок, заступництва мистецтв і написання романів.
 • 7 березня 1872 року світ побачив Піт Мондріан — найвідоміший голландський художник, що творив у жанрі аналітичного кубізму, засновником якого став Пабло Пікассо.
 • 7 березня 1875-го на світ з’явився Моріс Равель. Це один із наймайстерніших диригентів-імпресіоністів, композиторів із бездоганним відчуттям музичного такту.
 • 1878 року народився Борис Кустодієв. Російський художник-портретист знайшов своє місце на «Алеї слави» завдяки волзькій серії картин, написаних під враженням від школи Рєпіна.
 • 7 березня 1894 року народився Борис Лазо. Російський революціонер, який брав активну участь у громадянській війні і героїчно загинув, захищаючи інтереси повстанців.
 • Цього дня 1903 року побачив світ у майбутньому радянський фізик-теоретик, популярний вчений Михайло Леонтович, який здійснив низку відкриттів у сфері газодинаміки.
 • 7 березня 1904 року народився олімпійський 4-разовий чемпіон-ковзаняр Івар Баллангруд.
 • 7 березня 1924 року в Японії народився Кобо Абе — письменник, який поєднав жанри наукової фантастики, інтелектуального роману і детектива.
 • 1941 року народився радянський актор Андрій Миронов, відомий громадськості за фільмами «Діамантова рука», «Звичайне диво» і «Пригоди італійців у Росії».
 • 7 березня 1908-го народилася Анна Маньяні — перша акторка з Італії, яка удостоїлася премії «Оскар» за найкращу жіночу роль у фільмі «Татуйована троянда».
 • 7 березня 1970 року в США народилася популярна акторка Рейчел Вайс, відома за фільмами «Мумія» і «Мумія 2».

Яке сьогодні свято церковне

Свято сьогодні відзначають також благовірні християни. 7 березня знаменується як Маврикіїв день. Ця дата несе в собі пам’ять безпосередньо про Маврикія, який удостоївся звання святого, а також ще 70 воїнів Апамейських.

Також православні християни відзначають День обрітення мощей блаженної Матрони (найбільш шанованої святої для росіян) і День пам’яті священномученика Полікарпа, єпископа Смирнського. У народі на Полікарпів день було заведено ховати сукні незаміжнім дівчатам, щоб обов’язково до наступної Масляної зіграти весілля.

Свята сьогодні, пов’язані з особистими іменинами, відзначають Олексій і Олександр, Іван і Климент, Кузьма і Миколай, Сергій і Федір, Миколай і Мойсей, Єлизавета і Варвара, Володимир і Пилип.

Незалежно від дати календаря намагайтеся наповнювати кожну мить радістю і щастям. А також знаходити привід для веселощів навіть у сірості міських буднів.

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Привітання з 8 березня 2023 для всіх жінок України

Церковний календар на серпень 2023 року

Отпразднуйте День святого Валентина в 10 самых романтичных отелях Вермонта

Позначки:, , , , , , ,
close