Чому засмічується каналізаційний стояк у будинку

Каналізаційний стояк виконаний із труб великого діаметра. Це з тим, що це елемент інженерної мережі постійно відчуває високі навантаження. Крім того, через стояк регулярно проходить великий обсяг стічних вод. Однак навіть широкий трубопровід у процесі експлуатації може засмічитися. Але з урахуванням особливостей розташування стояків складно прочистити, використовуючи підручні методи.

Причини засмічення каналізаційного стояка

Внаслідок того, що стояки виготовляють із труб великого діаметра, засмічення цієї частини каналізаційної системи відбувається в основному з побутових причин: усередину мережі потрапив великий предмет, що заважає нормальному відтоку води. Але можливі й інші ситуації, які викликають затор.

Часто вважається помилки при проектуванні каналізаційної системи. В цьому випадку в інженерній мережі з’являються різкі вигини, в яких швидко накопичуються дрібні забруднення, що заважають відтоку води. Крім того, у стояк можуть потрапити великі предмети під час проведення капітального ремонту у квартирах.

Компанія «Наш Майстер» пропонує послуги з прочищення труб каналізації у багатоквартирних будинках. Ми використовуємо сучасні методи усунення засорів відповідно до причин виникнення пробки. Завдяки цьому фахівці швидко видаляють будь-які забруднення, не пошкоджуючи труби.

Наслідки засмічення каналізаційного стояка

До перших ознак засмічення каналізаційного стояка належить:

  • поява неприємного та стійкого запаху у ванній, туалеті та на кухні;
  • вода із сантехнічних приладів йде погано.

У міру погіршення ситуації неприємний запах стає інтенсивнішим, а вода перестає йти. Згодом засмічення стояка може призвести до трубопроводу. Це найхарактерніше для старих будинків, у яких давно не змінювалася каналізаційна система.

Чинні нормативи передбачають регулярний профілактичний огляд та чищення інженерних мереж. Проте ці процедури не завжди. Крім того, засміки у стояках утворюються в основному через скидання побутових відходів у систему. Тому профілактичне прочищення не допомагає попередити засмічення каналізаційної системи.

Методи прочищення каналізаційних стояків

У зв’язку з тим, що каналізаційні стояки в основному засмічуються побутовими відходами, для прочищення каналізаційної системи найчастіше застосовуються сантехнічні троси. Цей інструмент доповнюється спеціальними насадками, які чіпляються та витягують тверді предмети, що потрапили у трубопровід.

У випадках, коли сторонні предмети потрапляють до важкодоступних зон, застосовується гідродинамічний метод прочистки. Для цього в трубу заводиться шланг, під яким під високим тиском подається вода. Рідина проштовхує засмічення до місць, де можна видалити вручну чи з допомогою металевого троса. Машини для гідродинамічного очищення також доповнюються різними насадками, які підбираються з урахуванням типу предметів, що заважають відтоку води з каналізації.

Позначки:, , , , , ,
close