Ефективно здійснювати закупівлю і реалізовувати ресурси

Однією з найкорумпованіших сфер в економіці довго вважали процес закупівлі.

Слідкувати за прозорістю та ефективністю державних закупівель, було достатньо важко,оскільки процедура мала «паперовий» характер. Євроінтеграція стала поштовхом для змін. Громадяни більше почали цікавитися, куди саме йдуть кошти в державних організаціях. Через це держава змінила всю систему. Було проведено реформування у цій сфері шляхом впровадження системи електронних торгів — «ProZorro».

Для того, щоб ефективно здійснюється закупівля потрібно визначити цілі замовлення. Найперше визначити предмет закупівлі (товар, послуг) та кількість в одиницях виміру. Детально ознайомитись із якістю та іншими технічними характеристиками. Подивитися на необхідність формування спеціальних ознак та наявність обґрунтування такої необхідності. Знайти підтвердження належності утвердженим вимогам технічних специфікацій. Проаналізувати метод оцінювання за ціновим критерієм. Широко розглянути можливості ринку — маркетингові дослідження, джерела інформації. Дати оцінку ризику.

Держава постійно закуповує товари та послуги, для виконання покладених на неї функцій: розвиток освіти й охорони здоров’я, національна оборона, утримання доріг та земель загальнодержавного призначення. Державні закупівлі це суми грошей, які витрачаються на товари та послуги, що надаються населенню без коштів. Це є основною причиною чому організації, установи та підприємства,потребують аналіз та контроль підсумків ухвалених рішень,для державних закупівель. Систему електронних закупівель було організовано із мінімальним бюджетом і в дуже короткі строки. З 2016 року набув чинності Закон України «Про публічні закупівлі».Головне правило системи – «всі бачать усе».

Система припинила бути пілотною для першої хвилі замовників. Органи центральної виконавчої влади першими перевели свої закупівлі в цю систему. Пізніше підключилися всі інші державні замовники. Система за один рік показала гарні результати: 4,5 тисяч закупівельників провели через систему 84 тисячі тендерів, загальний бюджет яких 17 млрд грн ,рівень економії 14 % від суми бюджету. Ефективно здійснювати закупівлю електричної енергії гарантує спеціальна программа «Біржова електронна торгова система».

Електронний формат продажів повністю прозорий, забезпечує відкритість ,допомагає більш правильно реалізовувати ресурси. Отримати підтримку кваліфікованих фахівців, можна на www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/kupit-elektroenergiu-na-birzhe-ukrainskaya-energeticheskaya-birz/Зараз більше 8 тисячі держзамовників проводять свої закупівлі в системі, оголошено понад 162 тисячі торгів, зекономлено майже 3 млрд грн.

На Українській енергетичній біржі, обсяг реалізації енергоресурсів, становить 105 млрд грн, що свідчіть про їх ефективну реалізацію, оскільки це вдвічі більше, ніж в минулому році. У 2020 році кількість торгових сесій збільшилась на 35%, кількість укладених угод — на 25%, кількість учасників — на 6%.

Позначки:, , , , , ,
close