Види і класифікація сталевих труб

На даний момент на ринку представлений широкий вибір труб зі сталі, які використовуються в самих різних життєвих сферах. Безшовні труби мають міцність, стійкість до зношування і довгим експлуатаційним терміном. Завдяки цьому сталь вважається прекрасним матеріалом для виробництва труб.

Є кілька підходів до класифікацій труб. Наприклад, за формою поперечного перерізу вони можуть бути округлими, овальними, квадратними, прямокутними, краплевидними і вільних форм. За методом обробки торців розрізняють нарізні, конічні, посаджені по краєчку і труби особливою обробки. А якщо вас цікавить якісний трубний прокат, переходите на сайт https://evraztrade.com/catalog/trubnyj-prokat

Під час виготовлення труби об’єднують будь-якими способами: безшовним, з прямим і з спіралевидним швом. Відрізняється і виробнича технологія самої труби. Вона може бути деформованою, пресованої, кованої, катаної або відцентрово-литої. Залежно від підібраного варіанту виготовлення може використовуватися гарячий або холодний температурний формування.

Відрізняються труби і по якостям обробки поверхні. Вони можуть бути зашліфований, полірованими, обточеним, і ще оцинкованими з метою захисту від корозійного руйнування. Також зонування труб виконується по області використання: для загальних цілей, спеціалізовані, магістральні, цільові, з спеціальними якостями і з нержавійки.

Підбираючи трубу, потрібно врахувати марку стали, з якої вона зроблена. Фахівці розрізняють кілька типів стали: кипляча, полуспокойная і спокійна. Дуже низьку якість матеріалом вважається кипляча сталь. Через розчинених в ній бульбашок газу готова труба може частково змінюватися. Спокійна сталь є найнадійнішою і якісною. Вироби з неї дорого коштують, але в значних виробництвах вона незамінна. Золотою серединою в більшості випадків вважають полуспокойную сталь, так як вона володіє відмінними характерними властивостями і підходящої вартістю.

Класи труб

Сталевої труби як правило ділять на шість класів:

  • 1 клас. Труби виготовляються з вуглецевої сталі і називаються типовими і газовими. Дуже часто їх застосовують у звичайних умовах, коли не потрібно дотримуватись особливих вимог. Областю їх використання є спорудження лісів для будівництва, опор, огорож і іригаційних систем. Також, вони підійдуть для подачі рідких і газоподібних речовин.
  • 2 клас. Труби даного класу також роблять з вуглецевої сталі. Їх застосовують для газоподачі в трубопроводах тагістралі. Також по ним можна передавати воду, нафту і продукти з нафти, пальне і навіть тверді тіла.
  • 3 клас. Безшовні труби використовуються для робіт під тиском і при високих температурах. Ключовими сферами застосування є ядерна техніка, печі, котли і нафтові магістралі з труб.
  • 4 клас. Подібні труби входять до складу бурильних і додаткових комплексів. За їх допомогою проводяться розвідки родовищ з покладами нафти.
  • 5 клас. Головне призначення труб — виробництво обладнання транспортного типу (авто- і вагонобудування). Також вони застосовуються у виготовленні подібних конструкцій зі сталі, як бурові вишки, крани мостового типу, опори і навіть меблеві елементи.
  • 6 клас. Труби використовуються в автомобілебудуванні. З них роблять насоси поршневого типу, циліндри і інші деталі автомобілів, які працюють під тиском.

Дуже часто готові труби на додаток обробляють з метою поліпшення їх властивостей експлуатації. Їх піддають додатковій обробці термічним шляхом, покривають пластмасою, фарбою, цементом, і ще спеціалізованими вкладишами з гумового матеріалу, базальту або скла.

Позначки:, , , , ,
close