Види, розміри і вартість стельового гіпсокартону

Гіпсокартон можна назвати універсальним матеріалом, який використовується для вирівнювання підстав, виготовлення фальш-перегородок і ніш, підготовки поверхні до обробки.

Магазин Куб продае два види цього матеріалу — стельовий гіпсокартон і ГКЛ для стін. Стельові листи мають зменшену товщину, тому менше важать, що полегшує їх кріплення на стіни. З використанням цього матеріалу можна робити одно- і багаторівневі стелі, вирівнювати поверхні. Гіпсокартонна конструкція може бути оброблена різними матеріалами — пофарбована, обклеєна шпалерами, облицьована плиткою. Саме тому ГКЛ користується таким великим попитом.

Головне достоїнство, яке є у стельового ГКЛ, — це мала вага і простота монтажу. Матеріал можна кріпити на підставу клейовим способом або монтувати на несучий каркас. У будь-якому випадку ви отримаєте ідеально рівну поверхню. Гіпсовий лист легко ріжеться до потрібних розмірів. Існує кілька різновидів гіпсокартону. Матеріали відрізняються областю застосування і технічними характеристиками. Розглянемо особливості кожного виду окремо.

Вологостійкий

Вологостійкий гіпсовий лист застосовують в місцях з високим рівнем вологості. Його монтують у ванній кімнаті, на кухні, басейні або санвузлі. Звичайно, прямий контакт з водою цей різновид переносить не так добре, як підвищену вологість, але все ж якийсь час поверхню аркуша буде протистояти вбирання вологи.

Щоб відрізнити звичайну гіпсову плиту від її вологостійкої різновиди, досить поглянути на колір картону. У вологостійкого виду він зеленуватий, а у звичайного листа сірий. Вологостійкі плити можна шпаклювати, штукатурити і фарбувати. У роботі можна використовувати склади з великим вмістом води. Поверхня не вздуется і не деформується.

Вогнестійкий

Цей різновид має картонне покриття характерного рожевого кольору. Вогнестійкий ГКЛ здатний деякий час після пожежі чинити опір займання. Цей різновид монтують на шляхах евакуації або в інших приміщеннях, до яких пред’являються строгі протипожежні вимоги (склади вибухонебезпечних матеріалів, сходові клітини, коридори і холи громадських установ).

Стандартний

Найчастіше у продажу зустрічаються звичайні гіпсокартонні плити для стелі. Цей вид повсюдно використовується при виконанні оздоблювальних, монтажних робіт, а також при переплануванні приміщень. Стандартний лист підходить для установки в приміщенні з нормальною вологістю. Це плити сірого кольору з синьою маркуванням на поверхні. Такі аркуші не застосовують на шляхах евакуації та в місцях, де важлива пожежна безпека.

Що стосується товщини гіпсокартонної стелі, то вона залежить від типу ГКЛ. Стельовий гіпсокартон найтонший — 9,5 мм, а плити для монтажу на стіни мають товщину 12,5 мм, тому що потребують більшої механічної міцності.

Акустичний

Панелі з перфорацією мають підвищені звукоізоляційні характеристики. Гасіння звукової хвилі досягається за рахунок її багаторазового заломлення в отворах перфорації. Акустичний гіпсокартон використовують при обшивці стін і стель студій звукозапису, кіноконцертних залів, готелів, лекційних та інших приміщень, де спостерігається високий рівень шуму.

Позначки:, , , , , ,
close