Чим обробити рану у кішки

Різні рани і інші пошкодження покриву шкіри найчастіша причина звернення власника кішки до ветеринарного професіонала. Від природи допитливі і рухаються тварини, регулярно піддають себе ризикам травматизації.

Рани у домашніх кішок-не явище рідкісне і з ним стикалися всі господарі домашніх вусатих улюбленців. Основою виникнення рани у кішки можуть стати пошкодження в побуті, бійки з родичами або ж дворовими собаками.

Від того, яка рана буде за народженням, від її розмірів і глибини, а ще можливості занесення в неї патогенної мікрофлори, залежить багато чого. Зокрема ветеринарний фахівець спираючись на результатах клінічної картини і лабораторних аналізів, призначає адекватний терапевтичний курс, що дасть можливість, зі свого боку, не допустити серйозні ускладнення, пов’язані з невилікуваною вчасно раною у кішки.

Види ран

Досить допитливі і всюдисущі кішки систематично отримувати травми і поранення в домашніх умовах, тим більше в разі, коли мають безкоштовний доступ на вулицю. Не завжди прогулянка по дахах або лазіння по деревах завершується успішно. У більшості випадків, кішка може стати мішенню агресивної собаки, отримавши серйозні рвані рани.

Необхідно пам’ятати, як правильно обробити рану у кішки щоб не було складнощів у вигляді нагноєння і зараження великих ділянок тканин навколо рани.

В анатомічному плані, рана-це пошкодження цілісності покриву шкіри або ж будь-якого виду слизових оболонок. Основні відмінні риси рани, від інших видів пошкоджень-характер симптоматики. Так, рана відрізняється відчутними непритянними відчуттями, геморагією і зяянням.

Хворобливість і кровотечі, а ще розміри поверхні рани залежать від того, чим було зроблено пошкодження, який предмет в цьому зіграв ключову роль. Є кілька типів ран, основними вважаються:

  1. Різана рана-з’являється на тлі травми, заподіяної гострим предметом. Така рана завжди відкрита, а тканинні структури зруйновані несуттєво. Краї рани відрізняються рівністю і гладкістю, а покриви шкіри дуже швидко регенерують. Різана рана з’являється в результаті порушення цілісності покриву шкіри ножами, стеклами або ж лезами від бритв.
  2. Колота рана-виникає як наслідок впливу загострених тонких предметів. Тварина може поранитися спицями для в’язання або ж шилом. Характерна риса колотих ран-вузьке вхідний отвір і досить глибокий внутрішній поріз. Дуже часто на практиці ветеринарних лікарів невеликий край колотої рани затягується, а висновок ексудату в рані закінчується. Завдяки цьому відбувається нагноєння і необхідна установка системи дренажу. Гнійна рана-результат не обробленої під час колотої рани.
  3. Рубана рана-наслідок впливу загострених предметів на покриви шкіри тварини. Колючі предмети травмують тканини під кут, що провокує широке, по суті, пошкодження, що супроводжується забоєм м’яких тканинних структур. Цей вид ран у кішки вважається середнім між різаною і забитою раною. Відрізняється Рубана рана сильними відчуттями болю, а ще вираженим кровотечею.
  4. Забита-з’являється на тлі ударів тупими предметами. Велика шкірна поверхня пошкоджується, розтрощуються м’язові волокна під шкірою. Така рана повністю просочується кров’ю. В наслідок порушення життєво ключових функцій шкірних клітин в місці удару, часто фіксують початок некротичних процесів. Небезпека забитої рани у великому ризику інфікування.
  5. Розтрощена рана-результат надзвичайно великих пошкоджень тупими предметами. Така рана відрізняється зяянням, тканинні м’які структури розчавлені до такої міри, що нечасто піддаються відновленню. Розтрощені рани, в основному, супроводжуються переломами кісткових структур і діагностуються дуже часто на лапах.
  6. Рвана рана у кішки з’являється на тлі розриву покривів шкіри. Відмінні специфіки подібного варіанту рани-сильний біль, геморагія, нерівність краю і велике зяяння. При повному відриві ороговілого шару шкіри або ж його частковому знятті, говорять про те, що рана скальпована.
  7. Кусані рани-вид травм, отриманих кішками при укусах собак, родичів або ж інших тварин. Найбільшу небезпеку аналогічний вид ран представляє тим, що високий ризик занесення патогенної бактеріальної або грибкової мікрофлори з порожнини рота тварини, що вкусила кішку в поверхню рани. Діагностується в багатьох випадках така рана на шиї, голові або лапах. Необхідно не забувати, що кусані рани являють собою найбільшу небезпеку для вихованця, так наскільки часто стають причинами складнощів. Крім того, більшість небезпечних хвороб передаються власне шляхом прямого контакту (зокрема, сказ).
  8. Рана, отруєна токсичною речовиною . Проникаючий на зіпсовану поверхню отрута, може викликати важливі наслідки, роз’їдаючи рану. Мокнуча рана у кішки часто з’являється на тлі отруєння серйозними отрутами з домашньої хімії, від інших токсичних комах або тварин.
  9. Рани, які отримані з вогнепальної зброї . Цей вид ран у кішок зустрічається частіше в умовах міста. Є дуже багато «любителів» тварин, які вважають себе чистильниками, стріляючи в бездомних тварин. Постріли з травматичної зброї нечасто призводить до загибелі тварини, але серйозно ранять його. Мішенню догхантера запросто може стати і домашня кішка на вільному вигулі.

Розділяють у ветеринарії також змішаний вид ран, що поєднує в себе одночасно кілька перерахованих вище деяких видів – різано-колоті, забите-рвані. Наявність або ж відсутність в поверхні рани патогенної бактеріальної або грибкової мікрофлори дає можливість поділити рани на заражені і асептичні.

Узнайте также, какие бывают травмы у кошки>>>

Поява на тілі у кішки рани важко без уваги залишити. Характерними ознаками рани у кота є-поява садна або ж порізу. Зяюча рана йде кров, в залежності від ступеня пошкодження сильно або ж слабкіше. Пошкоджена поверхня приносить значні відчуття болю вихованцеві, з’являється набряклість і процес запалення.

Без правильної своєчасної обробки пошкодженої ділянки, розвивається нагноєння. Якщо рана відкритого типу, що не тривала, гнійний ексудат виділяється назовні, підсихаючи у вигляді відмітних кірочок. При закритій рані, гнійний вміст залишається всередині, провокуючи більш великі зміни – абсцес або флегмону. Для усунення таких явищ, потрібно знати, як правильно обробити пошкоджений покрив шкіри в побутових умовах.

Правила обробки ран в побутових умовах

Помітивши будь-яке пошкодження на тілі улюбленого вихованця, потрібно знати, як правильно обробити рану у кішки. Правильно і вчасно надана допомога – запорука успішного загоєння і виключення допустимих складнощів.

Насамперед володар повинен акуратно оглянути тип рани, далі проводитися состріганіе вовни в області пошкодження за допомогою манікюрних ножиць. Можливі чужі тіла з рани акуратно прибирають – шерсть, осколки, колючки. При знаходженні згустків крові або ж гнійного ексудату, потрібно акуратно їх видалити, не пошкодивши корочку всередині рани, щоб не спровокувати травматизацію судинних стінок і кровотеча.

Обробити відкриту рану потрібно після делікатного видалення бруду. Для цього прекрасно підходить перекис водню (краще застосовувати 3% розчин). Можна задіяти слабкий марганцовочний розчин. Краї пошкодженої поверхні обробляють йодним розчином або ж зеленкою.

Простора рана вимагає накладення стерильної тканини (краще бинта), без використання вати. Це пов’язано з тим, що волокна вати можуть потрапити в рану, спровокувавши додаткові ускладнення у вигляді нагноєння.

Рясні кровотечі з рани після укусу, зупиняють за допомогою накладення джгута або ж добре здавлює пов’язки. Пошкоджена артерія і супроводжує її пульсування червоної крові з рани, передбачає термінове накладення джгута вище пошкодження. Якщо кров, що випливає з рани темного, соковитого вишневого кольору (венозна), то в подібному випадку джгут накладають нижче рани.

Існує хороший рада при накладенні пов’язок на рану для кішок. Щоб тварина пов’язку не стягувати і не злизувати, бинт заздалегідь умочують в розчині ромашки аптечної або ж шавлії. Пов’язку потрібно систематично міняти. Прискорити процес регенерації тканин допоможе мазь Левомеколь. Цей препарат на основі антибіотика дає можливість не тільки не допустити розмноження патогенної мікрофлори, а й видалити відчуття болю.

Виявлені великі пошкодження з сильною кровотечею вимагають звернення до ветеринарного професіонала. Він не тільки допоможе зупинити геморагію, але і призначить курс лікування протимікробними засобами.

У більшості випадків при великих ранах, ветеринар проводити районне знеболення і зшиває краю рани (лише в разі термінового звернення). У набагато пізніх випадках звернення, зшивання країв рани не проводитися через те, що шовний матеріал провокує розвиток запальних і некротичних процесів.

Антибіотики для кішок при гнійних ранах потрібні, але призначати їх повинен фахівець з урахуванням індивідуальних особливостей організму пацієнта. Популярним протимікробним засобом для усунення гнійно-некротичного процесу в тканинних структурах рани є – Байтрил, Сінулокс, Амоксиклав.

Є кілька головних правил, які важливо дотримуватися, щоб рана швидше зажила, а пошкоджені тканини затягнулися. Перш за все, потрібно систематично міняти накладену на рану пов’язку (в більшості випадків 2-3 рази на день). При повній відсутності виділень з пошкодженої ділянки, перев’язки скасовуються. Лікування гнійних ран у кішок вимагає постійного огляду у фахівця, який допоможе підкоригувати курс терапії якщо знадобиться.

Під час зміни перев’язувального матеріалу, потрібно кожен раз обробляти рану. Однаково важливо стежити за тим, щоб тварина не розлизувало рану і не чесало її. Поставлений якщо буде необхідно водовідведення, прибирають через 5 днів після поранення, а ось шовний матеріал, яким вшивали краї рани, знімають через 10-14 днів.

Особливості догляду та характер годування кішок з ранами

Як буде затягуватися рана, і як відбудеться процес відновлення, залежить від правильних дій власника. Основа одужання-правильний догляд не тільки за пошкодженою поверхнею, але і за самою твариною (гарне харчування, процедури гігієни).

При неускладнених ранах процес відновлення становить близько 14 днів, тому господареві потрібно потерпіти. Господар повинен попереджати інстинктивне разлізиваніе пошкодженої ділянки, так як регулярно мокнуча поверхню – прекрасне середовище для розмноження патогенної мікрофлори.

Для цього добре підходить спеціальний пристрій – іммобілізуючий комір. Аксесуар одягають на шию тварини, а з’явився навколо морди конус, дає можливість виключити зализування ран. Перший час тварина може нервувати, прагнучи перетягнути пристрій. Але з часом кішка звикає і нормально поводиться з коміром.

Важливо стежити за тим, щоб пов’язка була завжди сухою і чистою. Якщо знадобиться необхідно її міняти. Можна звернутися за допомогою до ветклініки, де проведуть всі заходи які для цього необхідні з твариною, якщо володар не може впоратися самостійно.

Будь – які зміни в рані-поява крові, гною або ж погіршення загального стану організм кішки, потрібно сповіщати ветлікаря. Не варто відходити від призначеної фахівцем, схеми лікування. В іншому випадку патогенна мікрофлора збунтується, а ускладнення будуть куди серйозніше.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close