Маленькі кішки

Кошенята завжди викликають розчулення і почуття ніжності. Від маленьких грудок виходить чудове тепло, яке пробирається під шкіру і згладжує навіть самих черствих і жорстких людей. А як їх можна не любити, тому що вони такі беззахисні і невинні, а їх милі мордочки з добрими оченятами пригнічують все погане в душі.

Однак кішки, також як і інші живі істоти протягом певного часу відростають, одночасно з цим зникає їх ніжність і невинність. Але ж так хочеться, щоб вони ніколи не виростали.

Але не все так погано, виявляється, існують дуже маленькі породи кішок, які за розмірами практично як кошенята або трошки побільше. Вони в різному віці виглядають, як малюки, такі ж милі і безтурботні.

У нашій країні невеликі кішки вважаються рідкісними породами, але за кордоном вони вже давно популярність завоювали. Деякі з них навіть включені в книгу рекордів Гіннесса і прославилися по всьому світу.

Дуже маленька порода

У світі зустрічається мало порід кішок з невеликими розмірами, тому вони досить дорогі і популярні. Плюс до всього невеликі тварини не вимагають спеціального догляду, а їх зміст не вимагає значних вкладень фінансів. Але все таки, яка порода вважається дуже маленькою?

Аналізуючи всіх невеликих представників котячого сімейства, необхідно зупинитися на одній – Скіф-Тай-дон. Це дуже маленька порода кішок, вага яких ледь може досягати півтора кілограм. А деякі тварини можуть важити всього 900 грам. Вони багато в чому схожі з сіамцями, так як останні вважаються їх головними предками.

Природа обдарувала їх милою і яскравою зовнішністю:

 • Особливу привертають увагу короткі лапки з акуратними розмірами. Кінці лапок пофарбовані в чорний колір;
 • Відтінок чорного є на мордочці, вушках і хвостику;
 • Хвостик у кішок і котів короткий, на вигляд здається, що він обрубаний;
 • Кішки і коти мають невеликі розміри, в дорослому віці вони виглядають як п’ятимісячні кошенята;
 • Допустимі фарбування вовняного покриву-колор-пойнт або черепаховий;
 • Очі у тварин великі, з круглою формою. Колір Світло-блакитний.

Коти мають добрий, доброзичливий і мирний характер. Вони можуть знайти спільну мову з усіма-з людьми, дітьми, іншими вихованцями. Плюс до всього вони дуже цікаві, їх цікавлять все, що відбувається навколо.

Багато хто відзначає, що за характером вони можуть нагадати звичайних собак. Природа нагородила їх відмінною відданістю, яку вони показують по відношенню до власника. Агресію вони показують нечасто, лише в разі наявності небезпеки.

Невеликі породи

Крім рекордсмена існують інші невеликі породи кішок, які чудово підійдуть для їх утримання в побутових умовах. Вони відрізняються від звичайних представників котячого сімейства тільки розмірами тіла, в іншому вони точно такі ж.

Вони також вимагають ласку і увагу від господаря, коли їм добре вони мурчат, а коли відчувають наближення небезпеки, тварини починають агресивно поводитися, шиплять і гарчать.

У світі є не дуже багато порід кішок з маленькими розмірами. Але, не звертаючи уваги на це зараз вони набули поширення по всьому світу. Але через їх рідкості, кошенята багато коштують.

Якщо навіть для вас це не стало перешкодою, щоб завести вдома маленьку кішечку або кота, то необхідно розглянути породи і їх особливості.

Сінгапур

Сінгапуру або Сінгапурська кішка є в Книзі рекордів Гіннесса, в ній їй присвоєно статус дуже маленької породи в світі. Представники мають невеликі розміри, їх маса не перевищує трьох кілограм, проте зустрічаються досить маленькі тварини з вагою близько 1,5-1,7 кг.

Порода має цікаву історію виникнення. В середині 70-х років в Сінгапурі з’явилися невеликі тварини, які у тутешніх мешканців не викликали особливого зацікавленості. Кішки проживали в приміщеннях підвалів будинків, а харчувалися вони недоїдками зі сміттєвих баків. Однак незабаром до міста приїхали американські та європейські державні службовці, які помітили цікавих тварин.

Після вони зібрали тварин і на кораблі доставили їх в північну частину США. З того часу кішки адаптувалися до нового місця проживання і трохи помінялися зовні. Офіційно порода була визнана компанією TICA в 1979 році, а пізніше системою CFA. Це найдорожча кішка, ціна її кошенят може становити 50 тисяч доларів.

Кішки сінгапурської породи володіють оригінальним зовнішнім виглядом. Це маленька копія пуми, вони мають короткий вовняний покрив і такий же світлий окрас з темними переливами. Очі великі з мигдалеподібною формою. Вони мають зелений глибокий колір. А погляд надає котам і кішкам витончений і яскравий вигляд.

Сінгапур мають доброзичливий і добрий характер. Вони без проблем співіснують з людиною, але вимагає від нього укріпленої турботи і дуже високої уваги. Він грайливі, активні, цікаві і життєрадісні кішечки. Не терплять обмеження їх волі, тому іноді необхідно відпускати на вулицю.

Кинкалоу

Кінакалоу-оригінальна порода кішок, яка відрізняється вражаючою компактністю і чудовою красою. Її представники активні і рухаються, вони не люблять сидіти на місці і нічого не робити, вони точно не дадуть власнику тужити.

Кінакалоу є нащадками американських керлів і коротколапих манчкінів. Найбільша вага великих особин може бути близько 2,5-3 кілограм, проте зустрічаються тварини з масою близько 1,5-1,7 кг.у кішок і котів незвичайні вушка, вони у них трохи загнуті в середину.

Основні якості характеру:

 • Допитливість. Кішки регулярно щось вивчають, розглядають, але також скрізь лазять. Їх цікавить фактично все-рослини у дворі, взуття та речі, іграшки, меблі, вони можуть навіть самовільно забратися в будь шифоньєр, висунути ящики, забратися в посудний комод;
 • Дружелюбність. Тварини знаходять спільну мову з дорослими людьми, дітьми, іншими домашніми вихованцями;
 • Не терплять самотності. Канакалоу з самого народження закладена комунікабельність, вони звикли регулярно прибувати в компанії, особливо господаря. У разі дефіциту спілкування тварина може впасти з депресію, у нього зменшується апетит, розвивається байдужість;
 • Товариськість і безмежна доброта;
 • Активність. Тварина не любить регулярно сидіти, йому подобається бігати, скакати, грати в різні ігри.

Минскин

Кішки і коти породи Мінскін мають оригінальний зовнішній вигляд, вони схожі на хоббітів. Навіть назву вони отримали на підставі відомого кінофільму «Володар кілець» і оригінальної особливості, яка простежується в зовнішності – на кінчиках лапок присутні маленькі пучки вовни.

Їх тіло фактично позбавлене покриву волосся, на поверхні є шерсть, але її дуже мало. Зустрічаються представники, у яких тіло повністю гладке, як у сфінксів. Але в цьому є великий плюс – кішки не линяють, вони не залишають після себе сліди з вовни на одязі, м’яких меблів та інших виробів з текстилю. Також цього дуже важливо для людей, що мають схильність до алергій.

Основні особливості минскинов:

 • Маленькі розміру тіла. Максимальна маса може бути 3 кілограми;
 • Тіло гладке і Лисе;
 • Потужний і довгий хвіст;
 • Великі вуха, які випирають по сторонах;
 • Великі очі, вони можуть бути зеленого, світло-коричневого і блакитного відтінку;
 • Фарбування тіла може бути найрізноманітнішою. Зустрічаються тварини з сірим, відтінком білого, на поверхні можуть бути смуги.

Мінскіни мають грайливий характер. Вони не люблять сидіти на місці, регулярно бігають, стрибають, грають. Легко знаходять спільну мову з людьми, дітьми та іншими домашніми вихованцями.

Манчкін

Манчкіни-оригінальна порода кішок, яка вважається творінням природи. Тварини мають унікальний зовнішній вигляд, який зробив їх популярними у всьому світі. Природа обдарувала їх короткими лапками і довгим тілом, на вигляд вони схожі на таксу.

Часто манчкінів застосовують для виведення нових маленьких порід. Власне завдяки їм з’явилися такі породи, як кінокалоу, мінскін. При докладному розгляді зовнішнього вигляду таких порід можна помітити, що багато чого їм дісталося від їх предка.

Манчкіни крім невисокого зросту і невеликих розмірів тіла фактично нічим не відрізняються від їх високорослих побратимів. Вони не люблять сидіти на місці, тварини регулярно приходять в русі, вони бігають, стрибають. Вихованці мають допитливим характером, тому при їх утриманні в квартирі або будинку потрібно приготуватися до того, що вони будуть всюди лазити, все вивчати.

Тварини часто залазять в шафи і на верхні полиці. Однак через коротких лапок вони не можуть злізти з них назад, тому господар часто їм допомагає спуститися на землю. До улюбленого заняття низькорослих вусатих відноситься облаштування схованок і відокремлених містечок. Вони можуть ховати в них різні іграшки, інші улюблені речі. Середня маса дорослих кішок і котів становить 2,5-3,5 кг.

Скукум

У скукумов оригінальний вовняний покрив. Вовняний покрив у них дуже насичений, пишний з кучериками. Завдяки цьому з боку вони схожі на маленьких баранчиків. Короткі лапки вони отримали від своїх родичів – манчкінів, а незвичайні покрив – від ла-пермов.

Кішки породи скукум вперше з’явилися в 1996 році в Америці. Фактично відразу вони популярність завоювали в усьому світі. Це пов’язано з їх оригінальним зовнішнім виглядом і скромними габаритами. Зростання в холці буде приблизно 19 см, а максимальна маса тіла може дійти до 3,7-3,9 кг.

Серед особливостей кішок породи сукум можна відзначити:

 • Фарбування вовни може бути найрізноманітнішою – сірої, білої, рудої. Однак нерідко вона включає кілька кольорів;
 • Покров пишний і Кучерявий, тим більше на області грудки;
 • Короткі лапки, які ховаються під ущільненим і пухнастим покривом;
 • Великі і виразні очі, які можуть бути зеленого, світло-коричневого або блакитного кольору.

За характером тварина дуже грайлива і активна. Кішки не люблять сидіти на місці, вони регулярно бігають, скачуть, граються. Іноді необхідно відпускати на вулицю.

Лемкін

Назва породи» Лемкін » якщо перевести означає ягня, і це не випадково. На вигляд кішки і коти дійсно нагадують маленьких ягнят. Вони мають густу, пишну шерсть, яка завивається у вигляді кучерів. Це їх робить схожими на хутряні іграшки. А маленькі розміри тіла будуть завжди створювати враження, що це не доросла тварина, а милий кошеня.

Маса дорослих котів і кішок породи Лемкін становить менше 3,8 — 4 кг.але постійно зустрічаються маленькі особини з вагою близько 2-2,5 кг. вони були отримані в результаті схрещування 2-ух порід – Манчкін і Селкірк-рексів.

Наполеон

Милі створіння отримали назву на честь відомого французького полководця Наполеона. І вони повністю виправдовують його, тварини мають унікальний зовнішній вигляд, який викликає почуття захоплення і розчулення.

Від прабатьків манчкінів вони отримали короткі лапки, а від персів – пишний довгий вовняний покрив, які надає їм вид аристократів. Зрештою вийшли смішні, проте в цей же час поважні і незвичайні представники сімейства котячих. Але все таки велику увагу привертає їх розкішна довга шерсть.

Тварини дійсно привабливі і милі, перед ними просто нереально встояти. Їх невеликий приплюснутий ніс і великі виразні очі з глибоким кольором роблять котиків помітними і шикарними. Середня маса тіла великих особин становить 3-4 кг. але постійно зустрічаються вихованці з вагою від 2 до 2,5 кг.

Це найбільш поширені породи маленьких кішок, проте це ще не все. Є й інші невеликі представники, які мають яскравий зовнішній вигляд. Більшість з них прекрасно підходять для утримання в побутових умовах, але краще заздалегідь розглянути особливості їх змісту, характер, звички і смаки.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close