Яку траву їдять кішки

Кішки колись були дикими звірами і незважаючи на те що вже досить довго живуть пліч-о-пліч з людиною, деякі інстинкти у них збереглися. Наприклад, те, що кішка їсть траву. Стосується це не тільки тварин, які перебувають у власному будинку і мають безкоштовний доступ на вулицю. Їдять траву і кішки, що не виходять на вулицю, застосовуючи для цього Кімнатні рослини.

Є кілька причин, чому тварина так робить. Слід звернутися до ветеринарного професіонала і провести діагностичне дослідження. Можливо у тварини проблеми з травленням або ж виник недолік в поживних речовинах, одержуваних з кормом.

Чому кішки їдять траву

Вчені виділяють пару причин, чому кішки їдять траву, але однозначного твердження не існує досі. Ось кілька припущень, чому домашні вихованці жують траву:

 1. Заповнення відсутніх поживних речовин в раціоні. Кішки по власній натурі є м’ясоїдними тваринами, але незважаючи на це, їх раціон повинен включати не тільки м’ясо і м’ясні продукти, але також в себе включати клітковину. Дуже важлива присутність в харчуванні клітковини у самок в період виношування кошенят. У траві міститься яка потрібна для росту і розвитку фолієва кислота. Вона відповідає за розвиток і формування кровоносної системи і зміцнення імунітету. Необхідно виділити, що поспостерігавши за тим, яку траву любить кішка, можна зробити висновки про те, що не вистачає в раціоні тварини.
 2. Проносний засіб. Природа кішок така, що в дикому світі представники котячих поїдають власну здобич поряд з пір’ям і шерстю. Потрапляючи в травний тракт, вони не перетравлюються, а виводяться фактично в первинному вигляді. Крім того, кішки регулярно вилизують себе, і їх власна шерсть також проникає в кишечник. Трава при попаданні в травний тракт має виражену дратівливим ефектом, провокуючи дуже високу перистальтику кишечника. Таким чином тварина чистить власний шлунково-кишковий тракт від зібрався «сміття». Потрібно пам’ятати, що трава – це клітковина в чистому вигляді, також яка потрібна для природного процесу травлення.
 3. Засіб проти діареї. Крім проносне дії, трава для кішок має ще й зворотний ефект. Рослини з вузькими і щільними стеблинками мають кріпить дією. Тварина може приймати траву, якщо відчуває що з травленням не все в добре.
 4. Заповнення відсутніх мінералів і вітамінів. Незбалансований раціон харчування кішки погано проявляється на стані шерстного і покриву шкіри вихованця, а ще впливає на хорошу роботу всього організму в загальному. Недоотримуючи з їжею потрібних елементів, тварина намагається компенсувати їх за допомогою поїдання трави.
 5. Для задоволення. Деякі кішки їдять траву просто завдяки тому, що їм приносить задоволення сам процес або ж смак виступає соку рослини. У подібному випадку вихованець просто жує траву, але одночасно не ковтає її.

Чи всю траву можна їсти кішкам на вулиці

Володар тварини повинен ретельно стежити за тим, яку траву їсть вихованець. Це пов’язано з тим, що не всі рослини безпечні для тварини, а багато хто може принести навіть шкоду. Стосується це не тільки вуличних рослин, а й домашніх квітів на підвіконнях.

В умовах міста на вулиці кішку не бажано підпускати до поїдання трави. Особлива небезпека полягає в тому, що рослини мають здатність точно вбирати в себе всі речовини які шкідливі. Відпрацьовані гази, різні пестициди, що розпорошуються на міських клумбах, можуть виявитися причиною отруєння і гострої інтоксикації організму кішки.

Інша причина, небажаного допуску поїдання трави кішкою в місті – наявність небезпечних хвороботворних бактерій і вірусів, що знаходяться в грунті. При поїданні трави, частинки грунту також проникають в травний тракт. Завдяки цьому, тварина може отримати цілий букет хвороб.

Рослини на міських клумбах кишать і глистовими инвазиями. Тому листи і пагони рослин заражені глистами, стають основою сильних паразитарних хвороб у вихованців проживають в будинку.

Третя причина-отруйність багатьох рослин, гострота листя або ж наявність колючок. На превеликий жаль, траву їдять кішки без розбору. Поїдаючи бур’ян, тварина ризикує порізати гострими краями листя мову, подавиться колоском материнки або ковили.

токсичними рослинами, здатними виявитися причиною отруєння тварини вважаються:

 • олеандр;
 • конвалія;
 • морський лук;
 • мак;
 • календула;
 • герань;
 • нарциси;
 • блекота;
 • тюльпан;
 • цикута.

для того щоб уберегти власного вихованця, рекомендується виростити спеціалізовану зелень в побутових умовах. Якщо вихованець має безкоштовний доступ на вулицю у власному будинку, важливо стежити за тим, якими рослинами ласує тварина і не допускати вигулу там, де росте багато бур’яну.

Яку траву можна їсти кішкам

Є ряд рослин, які для тварин служать ще одним джерелом мінералів і вітамінів. Краще уникати рослин на вулиці і вирощувати галявину з травою будинку. Таким чином, господар буде впевнений, що ніякі пестициди або ж токсичні речовини з самої рослини, не будуть причиною нездоров’я вихованця.

Вирощувати в побутових умовах можна такі варіанти рослин:

 1. Овес і пшениця . Дуже часто продаються в зоомагазинах для вирощування «галявини» власне ці види трави. Поки паростки зелені і соковиті, тварини із задоволенням ласують ними. Але не варто запускати процес зростання і чекати поки пшениця або овес відростуть більше 25 см у висоту. Це пов’язано з тим, що з часом стебла даних рослин товщають і починають збирати в собі небезпечні речовини для кішок.
 2. Лимонна трава або лимонник . Цей вид рослин виростає до 60 см у висоту і дуже подобатися кішкам. Лимонник має масу корисних властивостей, серед яких сечогінну, протимікробну і заспокійливу дію. Вирощуючи лимонник для кішки на підвіконні, доводиться стежити за висотою рослини і завжди проводити зачіску.
 3. Котяча м’ята. Будь-яка рослина, яке можна вирощувати не тільки на підвіконні, але і в своєму саду. Фітогормони, наявні в цій рослині надають виражений ефект енергетика для кішок. Дія котовника схоже з феромонами, тому тварини сильно люблять гризти рослина.
 4. Меліс . Ця рослина має виражений седативний ефект, заспокоюючи тварина. Але доводиться стежити за частотою і кількістю поедаемой кішкою меліси. А справа вся в тому, що рослина при величезних кількостях викликає діарею у кішок, тому кількість використання потрібно дозувати.
 5. Петрушка . Володіє завидною кількістю корисних вітамінів і мікроелементів. Крім змісту необхідного ретинолу, аскорбінової кислоти і вітамінів групи в, в петрушці досить рослинної клітковини, важливого компонента збалансованого харчування кішки.
 6. Чебрець . Різні варіанти цієї рослини є повністю безпечними для побутових кішок. Вирощувати дану траву можна в горщику на підвіконні або ж на ділянці на дачі.
 7. Валеріана . Особлива трава для кішок, має схожу дію з котячою м’ятою. Вирощувати цю рослину краще на ділянці на дачі, так як обсяг горщика для куща повинен бути не менше 5 літрів.

Якщо кішку рве після трави

Блювота собою являє захисну реакцію організму при попаданні чужих тіл, отруйних речовин в травний тракт або ж з’являється при розтягненнях шлунка від великої кількості потрапила їжі. Виверження шлункового вмісту з’являється і в багатьох інших випадків – при хронічних захворюваннях, підвищенні внутрішньочерепного тиску артерій, при порушеннях роботи вестибулярного апарату.

Домашні кішки за власною природою хижаки, тому блювота для них не завжди вважається небезпечним симптомом. Розділяють нормальну і патологічну блювоту. Так, блювота при поїданні трави для звільнення травного тракту від грудочок вовни або ж інших частинок, безпечних для життя, вважається фізіологічно нормальною. Однак якщо тварина часто їсть траву і часто рве, це може бути ознакою куди набагато серйозної патології.

Тривожним виверження шлункового вмісту вважається тоді, коли у тварини з’являються і інші відмінні ознаки. При отруєнні хімічними речовинами (пестицидами, токсичними рослинами), блювота вважається захисною реакцій. Таким чином, організм тварини намагається дуже швидко прибрати токсин.

Блювота після поїдання трави викликається непрохідністю кишечника. Тварина на рівні інстинктів намагається звільнити кишковий тракт. Характерними симптомами кишкової непрохідності вважається хворобливість і напруженість області очеревини, а ще прийняття необхідної пози тваринам. Якщо крім блювоти після поїдання трави у вихованця зустрічається пригнічений стан, байдужість, жалібні нявкання, слід в обов’язковому порядку звернутися до ветеринарного професіонала.

Відвезти негайно тварина до лікаря потрібно і при піднятті показників температури тіла, що супроводжуються блювотою. В основному, основою подібного варіанту поведінки (поїдання трави і подальше викликання блювотного реакції), зустрічається у тварин із захворюваннями кишково-шлункового тракту інфекційної або ж інвазивної етіології.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close