Марійка Підгірянка біографія скорочено

Марійка Підгірянка — видатна українська поетеса, народилася 29 березня 1881 року в селі Білі Ослави на Івано-Франківщині. Вона належала до родини лісничого, але з раннього дитинства в ній пробудився потяг до літератури і поезії.

У 13 років Марійка почала випробовувати свої поетичні сили, а вже в 1900 році, відзначивши свої таланти, успішно склала іспити в учительській семінарії.

Марійка Підгірянка здобула широку популярність своїми поезіями, особливо надихнутих народною піснею. Вона зібрала велику кількість народних легенд і пісень, які потім використовувала у своїх творах. Найбільш відомою поетесою стала за своїми збірками «Голоси душі» та «Буколіка».

Марійка Підгірянка відома своїми глибокими поетичними роздумами про життя, природу та любов. Її поезія вражає своєю простотою, емоційністю і зворушливістю. Вона володіла неповторним талантом передати красу української природи та душевні переживання свого народу.

Марійка Підгірянка внесла великий внесок у розвиток української літератури та її визнання на міжнародній арені. Її твори залишаються актуальними й дотепер, а її поетичний дар назавжди залишиться в серцях читачів.

Життя і творчість Марійки Підгірянки

Рік народження1888
Рік смерті1937
Місце народженняГаличина
ГромадянствоУкраїна

Дитинство і юність

Марійка Підгірянка, відома українська поетеса, народилася 29 березня 1881 р. в селі Білі Ослави на Івано-Франківщині в родині лісничого. У Марійки рано пробудився потяг до літератури та поезії. Вже в 13 років вона почала випробовувати свої поетичні сили. У 1900 році вона успішно склала іспити в учительській семінарії, ставши екстерном.

Літературна діяльність Марійки Підгірянки

Марійка Підгірянка біографія скорочено викладена в цій статті, але важливо зазначити, що саме її літературна діяльність робить її відомою і українській літературі. Її поезії вражають своєю красою, емоційністю та глибиною.

Поезійний твірОпис
«Розлука»У цьому вірші Марійка висловлює свої почуття розлуки з рідними та близькими людьми.
«Маленькій Іванці»У цій поезії Марійка оспівує простоту та невинність дитинства.
«Мойсей»У цьому вірші Марійка зобразила сильного і відважного лідера, який веде народ до волі.

Спадщина Марійки Підгірянки

Отзывы

undefined

Марійка Підгірянка – відома галичанка, яка стала відомою завдяки своїй талановитій поезії. Вже в 13 років вона почала випробовувати свої поетичні сили. У 1900 році вона успішно склала іспити в учительській семінарії, що було доказом її розуму та здібностей. Ця стаття пропонує скорочену біографію Марійки Підгірянки, але вона дозволяє нам зрозуміти, наскільки вона була значущою фігурою в українській літературі. Її твори вразили багатьох своєю емоційністю та глибиною. Марійка Підгірянка – це назва, яка назавжди увійде до історії української культури.

Олександр Даниленко

Марійка Підгірянка — відома українська поетеса. Народилася 29 березня 1881 року в селі Білі Ослави на Івано-Франківщині в родині лісничого. З раннього дитинства у Марійки пробудився потяг до літератури, і ця стаття надає коротку біографію Марійки Підгірянки. Вона стала відома як галичанка, що рясними мовними образами, щирістю та виразністю викликала літературні пошани. Її твори проникнуті національним духом та глибокими почуттями. Стиль поетеси неповторний та індивідуальний, відображаючи її внутрішній світ та поетичну майстерність. Біографія Марійки Підгірянки у цій статті викладена в скороченому вигляді, але цікаві деталі життя та творчості поетеси зроблять зацікавленим будь-якого читача, як мене.

Позначки:, , , ,
close