4 причини появи у собаки блювоти з кров’ю

Гематемезис або блювота з кров’ю, що з’явилася у собаки, відноситься до тривожних сигналів. Блювота не рахується захворюванням-це ознака, що вказує на проблеми в організмі.

Причин розвитку гематемезиса може бути кілька, і вони все вимагають втручання майстра професіонала. Завдання власника вчасно помітити зміну в стані улюбленця.

1. Ураження слизової оболонки порожнини рота

Факторів, що провокують появу кровотеча з пащі багато. Ряд причин не представляє небезпеки для діяльності організму тварини, але можуть серйозно порушувати самопочуття улюбленця.

Однією з причин виникнення блювоти з кров’ю у собаки виступає ураження слизової оболонки порожнини рота. Тварина здатна пошкодити м’які тканини пащі при пережовуванні твердих іграшок, палиць або спроб розгризти камені.

Собаки, що копаються в смітті, можуть травмувати слизові оболонки гострими краями консервних банок. Гематемезис може з’являтися у собак при падінні з висоти, а ще на тлі ДТП.

У побутових умовах володар може без сторонньої допомоги оглянути пащу тварини. Але краще відправитися у ветеринарну клініку.

2. Травма стравоходу

Другий частою основою виникнення кривавої блювоти, виступає травма стравоходу.

Порушення цілісності слизових оболонок стравохідної трубки частіше відбувається при поїданні собакою дрібних шматочків кісток. Осколки травмують стравохід, а можуть рухатися далі, пошкоджуючи стінки шлунка і кишечника.

Якщо чужий предмет застряг в стравоході і травмував його стінки, напад блювоти – спроба організму позбутися нього. Кров може бути в блювотних масах в мінімальних кількостях і яскраво в червоному кольорі. У бажанні позбутися від застрягла кістки, собака може кашляти, чим набагато більше пошкоджує слизові оболонки. Важливо не давати собаці їжу і якомога швидше звернутися за допомогою до ветеринарної клініки.

3. Пошкодження стінок шлунка і кишечника

Пошкодження стінок шлунка і кишечника також провокує появу у собаки блювоти з кров’ю.

Основою ураження стінок виступають не тільки чужі предмети. Слизові стінки уражаються мікроорганізмами і вірусами. Особливо часто інфекційні захворювання діагностуються у тварин в умовах стресу і зі зниженим імунним статусом. Активність патогенів призводить до роздратованості і подальшого запалення стінок травних органів.

Блювота з кров’ю – неспокійний ознака, що вимагає термінового звернення до ветлікаря. Крім блювоти, при бактеріальної або вірусної інфекції, відзначається:

    ; ;

  • болі в області суглобів, які проявляються кульгавістю і невеликою рухливістю тварини; ; .

Гематемезис може з’являтися у собаки при пухлинних захворюваннях. З’явилися на стінках травного органу пухлини або аномальні епітеліальні освіти відрізняються різкою втратою ваги тварини, діареєю, нападами блювоти, зниженням рівня цукру в крові.

Блювота з кров’ю також одна з ознак розвитку виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки. Кров в блювотних масах при виразці шлунка нагадує кавову гущу. Причинами розвитку небезпечної патології дуже часто виступають часте пошкодження слизової оболонки шлунка гострими предметами (уламки палиць або кісток), вживання занадто гарячої їжі, проковтування великих шматків м’яса або іншої їжі.

4. Ураження легень

Блювота з кров’ю відзначається при ураженні легеневих структур. Дуже часто, блювоту з кров’ю плутають з кровохарканням. Сильний кашель у собаки при патологіях в області респіраторного тракту, відрізняється відходженням мокротиння з домішками слизу або крові.

Причинами кривавої блювоти в даних випадках виступають:

  • інфаркт легені; ; ;
  • тромбоемболія; ;
  • пухлинні процеси.

Також основою ураження легень і як наслідок, виникнення кривавої блювоти, виступають травми грудної клітини, зниження згортання крові, паразитарні захворювання.

При появі перших ознак нездоров’я у вихованця, власникам необхідно звертатися за допомогою до ветеринарної клініки.

Не слід чекати, що захворювання пройде самостійно. Більшість власників втрачають власних улюбленців через звичайну неуважність. Самостійно в побутових умовах власнику важко поставити точний діагноз і тому, почати правильно лікувати улюбленця.

Причинами гематемезису виступають різні фактори. Діагностика їх відрізняється, саме так як і лікування. У багатьох випадках допомогти тварині може лише втручання хірургічним шляхом.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close