Кров з носа у собаки

Хворий вихованець-завжди вважається приводом для хвилювання господаря. Особливо ставати страшно ставати, коли йде носова кровотеча у собаки, викликаючи паніку у власника.

Причин появи серйозного клінічного ознаки може бути дуже багато – від звичайної травми носа і проникнення в носову порожнину сторонніх тіл до небезпечних хвороб спадкового типу або онкології.

Точно встановити діагноз і виявити причину кровотечі зможе тільки професійний ветлікар, спираючись на результатах лабораторних та інструментальних дослідженнях.

Володар при появі крові з носа вихованця, може лише приблизно знайти причину або ж локалізацію кровотечі, оцінивши ступінь ураження.

Насамперед необхідно знати, як надати невідкладну допомогу і негайно звернутися до ветеринарної лікарні.

Кровотеча може бути в гострій або ж хронічній формі, одностороннім або ж двостороннім. В основному, двостороннє кровотеча з носа відкривається при значних ураженнях в системах організму тварини, а крововтрата з однієї пазухи носа з’являється частіше в результаті сильних травм.

Причина

Причинами появи кровотеч з носових пазух у собаки виступають різні фактори як зовнішнього, так і внутрішнього характеру. У ветеринарії виділяють ряд головних причин, в результаті впливу яких у собаки йде носова кровотеча:

 1. Коагулопатія . Захворювання для яких отличительно системне порушення процесів згортання крові. Собак, які страждають цією спадковою патологією дуже багато. Кров при цьому йде дуже рясно і в конкретних випадках буде причиною загибелі тварини. Коагулопатія може з’являтися в результаті складнощів після довгих заходів терапевтичного плану щодо усунення жовтяниці або ж загального отруєння організму (при контактуванні з токсичними речовинами для знищення гризунів).
 2. Недостатність ниркових структур . В результаті серйозного порушення роботи нирок, збільшується загальний тиск в організмі, що призводить до пошкодження і розриву як великих, так і дрібних судин, викликаючи різні кровотечі.
 3. Синдром Кушинга . Захворювання ендокринної системи, що виникає в результаті довгих процесів надмірного продукування гормональних речовин корою надниркових залоз. Схильні до захворювання собаки всіх порід і віку. Однак найчастіше діагностують захворювання у тварин середнього і більш зрілого віку, а ще у порід собак – такси, той-тер’єри, боксери і пуделі.
 4. Злоякісні нові утворення, що з’являються в найрізноманітніших органах і системах. Дуже часто у собаки з носа тече кров при плоскоклітинному або ж залозистому раку, а ще саркомі.
 5. Травми носа, що супроводжуються великими ударами і порушенням цілісності судинних стінок, розташованих в порожнині носа.
 6. Інфекційні ураження організму при грибкових або ж бактеріальних зараженнях. В основному, основою того, що собака чхає кров’ю, ставати криптококкоз, дріжджовий грибок, що вражає верхні дихальні шляхи і легеневі структури. У більшості випадків, глибокий мікоз може вражати не тільки дихальні органи, але також лімфатичну і центральну нервову систему, очі і покрив шкіри на голові.
 7. Захворювання порожнини рота супроводжуються кровотечею з носа при сильному кашлі або чханні тварини. Дрібні судини лопаються, що призводить до витікання крові, а при сильному кашлі, кров з порожнини рота проникає в носові ходи.
 8. Захворювання генетичного характеру-з’являються в результаті генетичної схильності і супроводжуються порушенням згортання крові. Навіть при найменших травмах у собаки може йти кров як з однієї, так і з 2-ух ніздрів відразу.
 9. Сонячний або ж тепловий удар . При довгому впливі теплових факторів, збільшується тиск, судини розширюються і можуть отримати травму, що призводить до закінчення крові з носа.
 10. Чужорідне тіло . Попадання стороннього предмета в носові ходи, буде причиною сильних кровотеч з носа. Пошкоджуючи слизову оболонку і дрібні судини, чужорідне тіло буде причиною порушення дихання у тварини і потрібне термінове втручання ветлікаря.

Перша допомога при кровотечі з носа у собак

Кровотеча з носа у домашнього улюбленця може початися несподівано, і перше що повинен зробити володар – «взяти себе в руки». Якщо йде у собаки носова кровотеча, слід ізолювати тварина, захистивши від допустимих напружень і перезбуджень, так як збільшення тиску провокує посилення кровотечі.

Далі слід докласти пакет з льодом в область спинки носа, що дасть можливість зменшити або ж зупинити кровотечу за допомогою різкого звуження травмованих судин. Важливо перевірити, що могло спровокувати травму судин (можливо тварина перегрілося, перенапружилося або ж контактувало з щурячої отрутою). Під час відвідування ветеринарної клініки, дана інформація буде надзвичайно корисна, дозволивши зробити подальшу перевірку більш точною.

Не рекомендується при сильному перезбудженні тварини, давати йому медикаментозні седативні препарати, різко змінювати положення тіла в просторі вихованця, проводити промивання носа або ж самостійно пробувати витягувати сторонні предмети в носових ходах. Важливо якомога швидше звернутися до ветеринара, який призначить необхідні аналізи і дослідження. Це дасть можливість точно знайти причину і прибрати небезпечні патології.

Для постановки діагнозу використовують інструментальні та лабораторні дослідження, що включають в себе:

 • загальний аналіз крові і сечі (дає можливість виключити наявність процесів запального характеру);
 • рентгенографічне дослідження потрібно для виявлення допустимих переломів або ж пухлинних процесів;
 • риноскопія проводитися для виявлення чужих тіл в порожнині носа.

Лікування та профілактика кровотечі у собак

Кровотеча з носа у собак має лікуватися комплексно, в залежності від причини і супутньої симптоматики. Проводитися терапія може в умовах стаціонару клініки або ж в амбулаторному режимі.

Перш за все, для того щоб зупинити кровотечу, тварині наказують ряд лікарських засобів:

 • Перекис водню для просочування тампонів, що вставляються в носову порожнину;
 • Адреналін підшкірно;
 • Хлорид кальцію ( у вигляді крапельниці);
 • Ефедрин підшкірно;
 • Вікасол внутрішньом’язово;
 • Десмопресин внутрішньовенно.

Далі, в залежності від причини, що спровокувала кровотечу, лікування буде проводитися виходячи з цього.

При порушеннях згортання крові, терапія полягає в використання кровозамісних лікарських засобах, що активізують нормальну виробництво тромбоцитів.

Якщо в носових ходах знайдений чужий предмет, потрібно акуратне його видалення. Залежно від ступеня пошкодження, маніпуляція проводитися під місцевою анестезією або ж загальним наркозом.

Лікування уражень грибком носа в себе включає призначення нестандартних протимікозних ліків. Захворювання ендокринної системи, що спровокували початок кровотечі з носа, лікуються за допомогою гормональних препаратів, а в результаті бактеріальних інфекцій, застосовуються антибіотики.

Профілактика кровотеч з носа вихованця, полягає в точному і постійному огляді носових ходів вихованця після прогулянок, тим більше на відкритій місцевості або лісі.

Забороняти вихованцеві контактувати з бездомними і хворими тваринами, а ще систематично проводити обробку від бліх, кліщів і гельмінтів.

Важливу роль в профілактиці носових кровотеч грає профілактична діагностика і клінічний огляд собаки у ветеринарній клініці.

Це дасть можливість вчасно виявити можливі внутрішні патології в органах і вжити заходів щодо їх ліквідації.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close