Як витягнути кліща у собаки

Іксодові кліщі гвалтують місця з насичений рослинністю-парки, ліс і алейки, там, де багато чагарників, дерев і трави.

Наприклад якщо кровоссальний паразит потрапив на тіло собаки, володар тварини повинен відгукнутися дуже швидко і витягти паразита.

Якщо це не зробити, разом з характерним секретом, який впорскує кліщ під час присмоктування, в кров проникають різні кровопаразитарні інфекції, що загрожують не тільки здоров’ю вихованця, але і можуть виявитися причиною загибелі.

Небезпека кліща у собаки

Пік активності іксодових кліщів оформляється з середини травня і до середини жовтня. Найнебезпечнішими місяцями є липень і серпень. Кліщі здатні відчувати власну потенційну жертву перебуваючи від неї в 10 метрах. Підбираючи прекрасний момент, паразит зістрибує на тіло тварини.

Обов’язково потрібно згадати, що кліщ не відразу присмоктується до шкіри собаки, а підшукує найбільш ніжні ділянки з хорошою кровоснабженностью. Від моменту потрапляння кліща на тіло собаки, до моменту присмоктування, проходить від 60 хвилин до 3 годин.

Після підбору місця для укусу (в основному, це область морди, вушні раковини, ліктьові згини і пахова зона), паразит проколює покрив шкіри власним ротовим апаратом колючо-сисного типу.Знайшовши гарне місце, кліщ може залишатися на ньому довгий час.

Головка кліща з кожною годиною проникає глибше під шкіру, і дістати його через довгий проміжок часу істотно складніше.

Крім того, що укус іксодового кліща може викликати місцеву запальну реакцію , існує великий ризик зараження гельмінтами, вірусами і бактеріями. Іксодові кліщі переносять піроплазмоз іменований також, собачим енцефалітом і ерліхіоз .

Підступність іксодових кліщів в тому, що їх укус абсолютно безболісний для тварини, тому виявити паразита набагато складніше.

Правильний алгоритм видалення кліща у собаки

Для своєчасного виявлення паразита на тілі вихованця, важливо систематично проводити огляд тварини після кожної прогулянки в пік активності паразитів. Для цього повинна бути обов’язково гребінець, якій потрібно прочісувати шерстний покрив проти росту волосся.

Велику увагу необхідно приділяти потайним від очей місцях-шия, вушні раковини, пахова і ліктьова зони. Локалізуватися іксодові кліщі люблять також на голові і спині.

Якщо кліщ вже вп’явся в тіло улюбленця можна звернутися до ветеринарної клініки або ж спробувати правильно вийняти кліща у собаки в побутових умовах. Для цього потрібно виконати ряд порад:

  • Перш за все, потрібно вберегти себе, надівши рукавички. Кліщ може бути інфікованим і захворіти людини хворобою Лайма (бореліоз) або енцефалітом.
  • Не намагатися відривати паразита від тіла собаки. Ротовий апарат кліща колючо-сисного типу обладнаний не тільки хоботком, але і великим набором колючок. Намагаючись відірвати кліща, голова паразита може залишитися всередині, і спровокувати розвиток інфекції або процесу запалення.
  • Спробувати не втрачати самоконтроль і заспокоїти улюбленця. Потрібно, щоб в приміщенні було достатнє освітлення. Це дасть можливість ретельно розглянути, чи не залишилося після вилучення кліща, в сосочковом шарі дерми, голови паразита.

Клещедерки

У спеціальних магазинах для тварин продаються спеціалізовані клещедерки, які істотно спрощують процес витягування кліща. Вони діють за принципом обценьки. Інструмент підводять дуже щільно під стирчить тільце паразита і починають обертати до того часу, поки кліщ не вилізе повністю, поряд з головою.

Заполоч

Ниткою для витягування кліщів, вміють користуватися не всі. Високий ризик розрізати ниткою перехід від голови кліща до тіла, таким чином залишивши небезпечні частини паразита під шкірою.

Більшість власників припускаються помилки під час виймання кліща, застосовуючи нитку. Звичайної ниткою можна завдати більше шкоди, ніж пінцетом.

для того щоб правильно провести процедуру вилучення кліща, потрібно акуратно зробити з нитки петлю, накинути акуратно на тіло кліща і злегка натягнути, але не до кінця. Далі необхідно робити розхитують руху, злегка підтягуючи нитку. Протягом 10-15 хвилин кліщ почне залишати власний притулок.

Інсуліновий шприц

для того щоб дістати кліща, що присмоктався до вихованця, можна скористатися інсуліновим шприцом. Заздалегідь знімають голку з ін’єктора, змащують наконечник маслом і прикладають до шкіри так, щоб все тіло паразита було в шприці.

Починають акуратно відтягувати поршень і під впливом вакууму, кліщ покине покрив шкіри.Після того, як володар успішно витягнув кліща, не варто розслаблятися.

Потрібно ретельно стежити за собакою як мінімум 3 дні після укусу. При появі подібних симптомів як велика температура, гарячкові стану, зміна кольору сечі, відмова від корму, іктерічность (жовтизна) помітних слизових оболонок, потрібно якомога швидше звернутися до ветлікаря за допомогою.

Пінцет

При стисненні кліща пінцетом, існує велика ймовірність потрапляння більшої кількості інфекційних агентів в кров’яне русло собаки. Тому, цей спосіб застосовувати не рекомендується. пінцет.

Рослинні масла і бензин

Досвідчені собаківники і ветеринарні фахівці не рекомендують застосовувати для вилучення іксодового кліща з тіла собаки рослинні масла або бензин.

Часто зустрічаються помилки при добуванні кліща

для того щоб зняти кліща з собаки в побутових умовах і обійтися без наслідків, варто мати на увазі ряд правил. Важливо вберегти себе і не нехтувати запобіжними заходами – обов’язково застосовувати рукавички.

Неправильно вважається, що кліща можна виривати з тіла собаки. Дрібні шипи, що знаходяться в ротовому апараті паразита, не дають можливості кліща падати і різко витягнути він їх не може.

Швидше за все під шкірою у собаки залишиться ротовий апарат і вся голова кровососа. для того щоб дістати голову кліща, буде потрібно втручання лікаря.

Вийняти кліща з вуха набагато простіше, ніж на волосистих частинах тіла тварини. Перед тим як починати витягувати паразита, потрібно вистригти ділянку тіла за допомогою манікюрних ножиць.

Після того, як володар самостійно Витяг кліща, важливо негайно провести усунення паразита. Для цього можна спалити його, але тільки не намагатися розчавити.

Затиснувши кліща пінцетів, не можна відпускати його навіть на короткий час. Кліщі дуже моторні і почнуть втекти в пошуку наступної жертви.Господарі собак, що живуть в неблагополучних по самим різним інфекціям районах, повинні доставити кліща в лабораторію для подальших досліджень.

Після вилучення кліща, не можна нехтувати правилами особистої гігієни. Крім того, що місце укусу необхідно продезінфікувати, однаково важливо ретельно промити руки з простим милом.

Помітивши на прогулянці у власного вихованця кліща, певні власники, не піклуючись про безпеку, починають викручувати паразита руками або ж намагаються вирвати. Цього робити не можна ні в якому разі.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close