4 причини пульпіту у кішок

Пульпа зуба собою являє тканину типу з’єднання, розміщену в порожнині самого зуба.

Пульпа відрізняється волокнистої і пухкою структурою, містить пристойну кількість, як закінчень нервів, так і судин кровообігу. Пухка і волокниста структура пульпи дає можливість виконувати функцію захисту і відповідати за чутливість.

При запаленнях цієї тканини, розвивається пульпіт. Основою процесу запалення у кішки виступають різні фактори. Однак найчастіше провокуючим аргументом виступають стирання і переломи зубів, каріозний процес і запальні процеси.

1. Каріозний процес

Дуже часто основою розвитку пульпіту у кішок стає каріозний процес. Це гнильний процес, в результаті якого відбувається ураження і руйнування емалі зубів.

Базовими причинами розвитку каріозного процесу у домашніх кішок, виступають:

  • брак в раціоні потрібних речовин на мінеральній основі;
  • порушення рН в порожнині рота у тварини;
  • дефіцит в організмі водорозчинних вітамінних речовин групи В;
  • пошкодження зубів механічним способом і подальше зараження оголилися частин зуба;
  • внутрішні патології, які впливають на мінеральний обмін в організмі тварини.

Симптомами розвитку каріозного процесу у кішки вважаються поява поганого запаху з пащі, дуже висока слинотеча, немає апетиту. При докладному огляді, господар може помітити потемніння ділянок емалі на зубах, де локалізувався патологічний процес. При відсутності раннього лікування каріозного процесу у тварини, відбувається оголення дентину. Постійне роздратування дентину активністю бактеріальних мікроорганізмів призводить до інфікування пульпи зуба.

На перших кроках розвитку каріозного процесу пульпа зуба захищена. Але з часом процес запалення потрапляє в глибокі шари, викликаючи серйозні ускладнення. Пульпіт, що виник на тлі каріозного процесу у кішки, може бути гнійним, гранулематозним, асептичним або гнійним. Без допомоги професійного ветлікаря навряд чи можна обійтися.

2. Перелом зуба

Запалення пульпи зуба може бути спровоковано травмою і переломом зуба. Відколи й недоліки дуже часто провокують пошкодження механічного типу м’яких тканин, прилеглих до зуба, викликаючи каріозний процес і інші запальні процеси. Перелом зуба у кішки зустрічається дуже рідко, ніж у собак.

Але все таки, виявивши у власного улюбленця порушення цілісності зуба, господареві необхідно звернутися за допомогою до ветеринарної клініки. Спеціаліст проведе огляд і розробить подальшу тактику лікування. Може бути встановлена пломба або ж зроблено проведення обмежувальних заходів для усунення запального або деструктивного процесу. У більшості випадків проходить видалення решти частин зуба.

Дуже часто, перелом зуба зустрічається у вихованців проживають в будинку не як самостійна патологія, а як ускладнення інших хвороб, що провокують витончення емалі і дентину. Ділянка який вражений зуба більш тонкий і крихкий, що призводить до перелому і подальшого розвитку запалення пульпи.

Якщо зуби у вихованця здорові, поламатися вони можуть виключно при сильному впливі, наприклад, при падінні з великої висоти.

3. Стирання зуба

Виявитися причиною розвитку пульпіту у кішки може процес стирання зубів.

У нормальних умовах при адекватному харчуванні і гарному догляді, поверхня зубів тварини з віком плавно стирається. Фізіологічний знос зубної поверхні зустрічається у літніх кішок і котів. Однак є і патологічний знос зубної поверхні, що спостерігається при неправильному прикусі або ж невірному приляганні одного ряду зубів до іншого.

При нормальному прикусі у кішки, фізіологічний процес стирання зуба невидимий. Все відбувається потроху. Якщо ж стирання зубів відбувається патологічно, з високою інтенсивністю, існують небезпеки розвитку значних складнощів, серед яких значиться і пульпіт. Запалення тканин пульпи з’являється при оголенні пухкої тканини і її інфікуванні. Відсутність своєчасної допомоги призводить не тільки до запального процесу і нагноєння, а й до подальшого розвитку некрозу пульпи. В даних випадках лікування одне-повне видалення ураженого зуба.

4. Запальний процес

Крім каріозного процесу, стирання і перелому зубів, основою розвитку пульпіту у кішки як правило виступає запалення, що переходить з поруч розташованих тканинних структур.

Основою розвитку пульпіту у тварини є періодонтит, що виявляється запальним процесом в тканинах навколо зуба або ж гнійно-некротичний процес в щелепної кістки або кістковому мозку – остеомієліт.

Провокуючим пульпіт аргументом може стати кожен процес інфекційного типу, що розвивається в порожнині рота. Це пов’язують з високою кількістю мікрофлори в пащі тварини. Патогенні бактеріальні мікроорганізми відрізняються зміною складу клітин дентинних канальців, вражаючи тканини від краю до головної частини.

Завдання власника-не дозволити розвиток пульпіту у тварини. Для цієї мети необхідно постійно проводити огляд порожнини рота тварини, відвідувати ветлікаря і при найменших порушеннях в стані зубів кішки, звертатися за професійною ветеринарною допомогою.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close