Астма у тварин

Астма (Asthma) — алергічний бронхіт. Хвороба протікає хронічно, але вимальовується ознаками гострого задухи внаслідок бронхіальної обструкції з порушенням глибини і частоти дихальних рухів.

Захворювання може з’явитися у будь-якої тварини. Дуже часто оформляється у котячих. Тенденція зростання захворюваності у великих містах з року в рік зростає.

Етіологія

Основою захворювання буває різноманітної продукт, який має антигенне Походження (чужорідне генетично) і викликає сенсибілізацію. Імуноглобулін IgE вибірково зв’язується з антитілами і запускає цілий каскад складних хімічних реакцій. В результаті відбувається дегрануляція огрядних клітин, і як наслідок вивільняються медіатори алергічного запалення.

Алергени знаходяться всюди. Не можна передбачити, що конкретно може викликати реакцію в той чи інший момент. Корми та кормові добавки, що знаходяться навколо предмети, ліки, засоби домашньої хімії та засоби догляду за твариною все може в певний момент спровокувати астматичну атаку.

Біологічно активні речовини, що виробляються в організмі у відповідь на впровадження алергену, призводять до швидкого спазму бронхіальної мускулатури. Це зі свого боку зменшує просвіт бронхів. Далі прогресує інтерстиціальний набряк і дуже висока секреція.

Внутрішньоклітинний процес проходить в три стадії. В імунологічної збираються антитіла і лімфоцити і вони вступають в реакцію з персистуючими алергенами. Далі вивільняються біологічно активні сполуки, які і призводять до виникнення клінічної картини.

Симптом

Астматична атака у тварини може виникати з ледь вловимими або навіть не вловимими ознаками, а здатне викликати глибоке диспное.

Легке чхання, покашлювання, мотання головою може перейти в спокійний стан і не викликати хвилювання ні у тварини ні у господаря. Клініка може повторюватися і стає частішою, що стає зрозумілим і викликає різні реакції тварини.

Задишка, тахіпное, дихання зі свистом, часте, не глибоке покашлювання вже говорять про більш глибоких процесах переходять у хронічні.

При аускультації бронхів чутні шуми і тертя, тріск і плескіт.

Після спалахування астми тварина пригнічена, з байдужістю, неактивно, апетит відсутній, відмовляється навіть від улюбленого корму. Жага не вимальовується.

На якийсь час видимі слизові оболонки можуть купувати синюшність, яка швидко пропадає. Носове дзеркало в період атаки вологе, тварина може намагатися тертися їм об предмети. В результаті звуження дрібних бронхів може виникати експіраторна задишка.

Далі ситуація налагоджується і час повторення передбачити важко.

Діагноз

Діагностика не утруднена. А ось виявити причину астматичної атаки дуже важко.

Прибрати потрібно серцеву недостатність, пневмонію, гострий бронхіт, плеврит, потрапляння в просвіт бронхів чужого тіла.

Потрібно провести копрологические дослідження на розкриття яєць глистової інвазії і мікроскопічні на розкриття личинок, щоб відокремити дирофилляриоз, унцінаріоз, анкілостомоз.

Додаткові методи діагностики дозволяють набагато точніше досліджувати і виявити, при рентгенографії прозорість легеневого поля і зміщення діафрагми.

При перших же застосуваннях кортикостероїдів видно позитивна тенденція тваринного до поліпшення самопочуття і це говорить про правильність поставленого діагнозу.

Лікування

Не можна призначити правильне лікування без виявленого алергену. Однак використання препаратів дасть можливість розширити амплітуду появи атак і період ремісії. Астматичні прояви при правильно обраних препаратах будуть турбувати тварина рідше.

У момент гострого напрямку застосовні бронходилятатори одночасно з глюкокортикоїдами. В якості лікувальних препаратів використовують теофілін, амінофілін, преднізолон, гідрокортизон, метилпреднізолон, дексаметазон.

Паралельно з курсом лікування призначаються препарати містять кальцій і стимулюють обмін даного мінералу в організмі.

Період лікування тривалий. Через 2,5-3 місяці дозу препаратів зменшують.

В період лікування повинно контролюватися функціонування кишково-шлункового тракту. Легко засвоювані, збалансовані професійно підібрані корми допомагатимуть поліпшенню напрямку хвороби. При розладах функціонування, прояві диспепсії призначається курс антибіотиків великого спектру дії на 7-10 днів.

Якщо клінічна картина не змінюється вдаються до використання препарату Епінефрин, а як підтримуюча терапія «Гаммавіт».

Профілактика

Часте, збалансоване годування, своєчасні моціони і спостереження за твариною, допоможе не допустити спалахування атак і виявити алергічне початок.

Позначки:, ,
close