Чи можна аспірин собаці

Протизапальний препарат, який має м’який знеболюючим властивістю і надає кроверазжижающий ефект – Аспірин, ставитися до анальгетиків. Без знеболюючих препаратів у ветеринарії навряд чи можна обійтися, тому ацетилсаліцилова кислота значний час застосовувалася як нестероїдний протизапальний засіб.

Болезаспокійливі препарати і жарознижуючі засоби повинні бути в аптечці у будь-якого власника собаки, однак у випадку з аспірином, поспішати не слід. А справа вся в тому, що звичайне і простий засіб з людської медицини, погано проявляється на здоров’я домашніх чотириногих. Що стосується кішок, то в даному випадку Аспірин застосовується в крайніх випадках, а як діє ацетилсаліцилова кислота на організм собак.

Загальні відомості про аспірин

Ефір оцтової і саліцилової кислоти був придуманий в 1897 році німецьким хіміком Феліксом Хоффманном. Препарат мав протизапальну і знеболюючу дію, що зробило свого роду прорив в лікуванні болю і спека. Застосовувався Аспірин не тільки для лікування людей, але також і у ветеринарній практиці.

На відміну від кішок, ацетилсаліцилова кислота діє на організм собак по-різному. Залежить це від породних особливостей і індивідуальних характеристик тварини.

У зв’язку з цим, перед тим як думати давати власному вихованцеві Аспірин, слід звернутися за допомогою до ветлікаря. Спеціаліст вибере точне дозування, знижуючи небезпеки побічних ефектів до мінімуму.

Важливо дотримуватися обережності і дотримуватися всіх дозувань. Потрібно розуміти, з якими ліками комбінується Аспірин.

Одне з дуже поширених засобів, що володіють знеболюючим і протизапальну властивість, було синтезовано з натуральних компонентів. У природі ацетилсаліцилова кислота міститься в корі верби. Незважаючи на це, застосування аспірину, тим більше при самостійному призначенні без консультації з ветеринаром, може надати великі і не потрібні нікому наслідки. Навіть у випадку з людським організмом, приймати аспірин потрібно дуже обережно, вже не кажучи про домашніх вихованців.

У сучасній ветеринарії препарати з ацетилсаліциловою кислотою застосовуються рідше. На зміну їм прийшли інші протизапальні засоби з протизапальною властивістю, наприклад Римадил.

Аспірин, тим більше при довгому використанні, чинить негативний вплив на роботу організму. Якщо вихованець потребує довгої терапії протизапальними засобами, дуже часто призначаються інші нестероїдні протизапальні препарати.

При призначенні аспірину домашньому вихованцеві, ветеринар обов’язково повинен враховувати ряд моментів, наприклад як особливості організму тварини і Сумісність ацетилсаліцилової кислоти з іншими ліками, включеними в курс терапії.

Чи можна собаці аспірин

На відміну від домашніх кішок, яким Аспірин заборонений, собакам ацетилсаліцилова кислота дозволена, але виключно в конкретних випадках. Приміром:

 • Якщо у собаки збільшилася температура тіла внаслідок перегріву на сонці або застуді, ацетилсаліцилова кислота при попередньому узгодженні з ветлікарем, може бути призначена.
 • При захворюваннях інфекційного типу, що супроводжуються судомами і гарячковими проявами.
 • При сильних хворобливих відчуттях в м’язах спровокованих механічним пошкодженням.
 • При артрозах і артритах – Аспірин виступає в даному випадку як екстрена допомога для зняття болю і видалення набряклих явищ.

Важливо пам’ятати, що ацетилсаліцилова кислота, якою б простою і доступною не була, може завдати організму тварини невиправної шкоди. Є ряд патологій, при яких застосування аспірину заборонено. Подібними є:

 • патології ренальної системи-сечовивідних шляхів і нирок;
 • захворювання печінки і жовчного міхура;
 • запальні процеси в травному тракті-шлунку або кишечнику (наприклад, гастрит, ентероколіт);
 • порушення в роботі міокарда і проблеми в області судин;
 • період виношування цуценят, післяпологовий і лактаційний періоди;
 • період після операції — протягом 14 днів після втручання хірургічним шляхом;
 • щенячий вік до 6 місяців;
 • непереносимість організмом саліцилатів, що утворюються з ацетилсаліцилової кислоти.

Володар зобов’язаний пам’ятати, що аспірин – дуже потужний лікувальний засіб, прийом якого не проходить без сліду для організму тварини. Підозрюючи у улюбленця одну з перерахованих вище патологій або ж знаючи про її наявність, застосовувати аспірин, навіть в якості першої допомоги при болю або сильному спеці, не рекомендується.

Деяким породам собак, в зв’язку з натуральними особливостями, ацетилсаліцилова кислота заборонена. Такими породами вважаються-коллі, бобтейл, коргі, Шелті, шотландський тер’єр, кулі.

При відсутності протипоказань, ацетилсаліцилова кислота може бути призначена тварині для прийому в середину, але і тут слід дотримуватися деяких правил, щоб не завдати шкоди організму. Перш за все, потрібно не забувати, що на голодний шлунок Аспірин не приймають, тільки після їжі. А справа вся в тому, що аспірин, у якого в складі є кислота, при попаданні на слизову шлунка, призводить до хворобливих відчуттів, які пов’язані з роздратуванням тканин травного органу.

Якщо собака відмовляється приймати таблетку, дозволяється її перетирання в порошок і підмішування з їжею. Деякі вихованці, знаючи в чому підступ, відмовляються їсти з замаскованим ліками. В даних випадках, таблетка повинна бути дана в чистому вигляді.

Незважаючи на всі запобіжні заходи, навіть одна таблетка аспірину, буде причиною появи ряду побічних ефектів. Зміни частіше спостерігаються протягом декількох годин після прийому. Після того, як володар дав таблетку вихованцеві, навіть при відсутності протипоказань і правильно розрахованої дозуванні, необхідно стежити за будь-якими зміною в стані. Поява відмінних симптомів інтоксикації вимагає термінового звернення до ветеринара. Важливими ознаками вважаються:

  Безмірно мляве тварина, що робить спроби сховатися в прихованому місці, що віддає перевагу більше спати, має викликати у власника підозри на інтоксикацію ацетилсаліциловою кислотою. Якщо навіть після прийому аспіринової таблетки вирвало, з повною рішучістю говорити, що ліки вийшло, не можна. і анемія, що виявляється блідістю помітних слизових оболонок.

Поява декількох або одного відразу симптомів у тварини на тлі прийому аспірину – неспокійний ознака, що вимагає звернення до лікаря. В умовах клініки фахівець проведе промивання шлунка і призначить відповідне лікування при індивідуальному підході.

Потрібно не забувати, що ацетилсаліцилова кислота, хоч вважається перевіреним лікарським препаратом, не повинна потрапляти в організм тварини безконтрольно на розсуд самого власника. Чим менше лікарських засобів буде дано вихованцеві, тим краще.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close