Чи можна кішку кидати з рук на підлогу

Відома серед людей приказка, що кішка завжди приземляється на 4 лапи, спричинила за собою міф, що кішку можна дуже легко скидати на підлогу з висоти рук. Насправді, поки лапи тварини не стикнулися з твердою поверхнею, прибирати руки з тулуба не рекомендується. Не має значення, яка кішка на руках у людини – породиста, безпородна, кошеня, вагітна тварина або ж абсолютно здорова велика особина.

Раптове скидання тварини з рук на підлогу, може закінчитися дрібної або набагато серйозною травмою, психологічним дисбалансом у улюбленця (кішка просто перестане довіряти господареві). В яких варіантах стрибок з висоти рук самої людини менш небезпечний для тварини, а в яких ні – давайте розбитися.

Особливості будови вестибулярного апарату кішки

У домашніх кішок, як і у диких родичів, у внутрішньому вусі є вестибулярний апарат, який відповідає за координацію рухів і положення тіла в просторі. Особливості будови вестибулярного апарату домашніх кішок, дає можливість чітко визначати мозку положення тулуба в зовнішньому середовищі. Сигнал, відданий в мозок, відбувається і відповідає за подальшу передачу імпульсів до м’язів і кісток. Завдяки цьому, кішка може успішно згрупуватися.

В анатомічному плані, у кішок в області вестибулярного апарату, розміщуються два перетинчастих мішечка, заповнених речовиною. Мішечки-утрікулюс і саккулюс, заповнені ендолімфою, але злегка піднімаються над поверхнею. Власне на поверхні розміщуються нестандартні рецептори.

Якщо тварина швидко біжить або різко зупиняється, збиратися скакати з висоти або ж перебувати в «польоті», в області вестибулярного апарату відбуваються зміни. Ендолімфа зміщується, надаючи певний тиск на рецептори, що передають далі імпульси до центрів в головному мозку.

Отримана від рецепторів вестибулярного апарату інформація, може досягати довгастого мозку і мозочка, які відповідають за активізацію необхідних в даному випадку дій або рухів. Власне завдяки нестандартному будівлі вестибулярного апарату, кішки прекрасно балансують і здатні розрахувати положення тіла в просторі під час стрибка. Завойовувати вершини і ходити по тонкому краю, успішно балансуючи, кішки вчаться фактично з самого народження. Особливо актуальна хороша робота не тільки вестибулярного апарату і мозку, але і м’язових волокон. Сприятливий стрибок в більшості своїй залежить від міцності зв’язок, кісток і м’язових волокон.

І тут у кішок перевага. Адже кістково-м’язовий апарат надзвичайно міцний. Він добре захищає внутрішні органи від допустимих пошкоджень під час стрибка і зіткненні з твердою поверхнею. Таким чином, домашні кішки здатні перебувати одночасно в декількох змінах. У процесі здійснення стрибка, тварина не тільки може правильно згрупуватися, але і витягнутися вперед, а ще набрати велику швидкість після торкання з підлогою.

Під час стрибка, передані сигнали в мозок, дозволяють вигнути тіло так, що половина тулуба буде перебувати під кут в 180 градусів, по відношенню до іншої частини. Все це виконується за рахунок дуже гнучкого хребта. Хребці, рухаються не тільки злагоджено, але і по відношенню один до одного. Від цього не втрачається їх функціональність.

Успіх під час стрибка, а якщо бути точним вдале приземлення з найменшими ризиками отримання травми залежить і ще від однієї особливості. У кішок дуже еластичні з’єднання хрящів, даючи можливість амортизувати суглобам під час стрибка.

Результати скидання кішки з рук

Але не все так райдужно. Тому багато ветеринари не рекомендують відпускати власну кішку з рук на землю, тим більше якщо тварина бути в розслабленому стані і не здатне нормально приготуватися до стрибка. Результати різкого скидання кішки з рук, можуть бути як несуттєвими, так і дуже плачевними.

Не звертаючи уваги на особливості в будові вестибулярного і кістково-м’язового апарату, результати для кішки після скидання з рук можуть бути, як психологічними, так і фізичними:

  • Психологічні результати-тварина в подальшому буде відчувати страх несподівано втратити точку опори. Всі наземні ссавці, мають підсвідомий страх втратити опору. Теж саме стосується і людини. Кішка, що знаходиться над землею на руках у власника, повинна відчувати впевненість, що повернеться на землю також як і була взята – повільно і м’яко. Образа і породження недовіри у кішки, може вилитися в постійне почуття хвилювання. Ніжні по натурі тварини, будуть відчувати в подальшому тривогу, перебуваючи на руках не тільки у господаря, але і будь-якого іншого людини. Скидаючи з рук кішку на постійній основі, можна домогтися того, що тварина просто перестане йти на руки. Тому що там не надійно і завжди опора пропаде. Маленька висота, на думку людини – безпечна для здоров’я кішки. Може бути, фізично і не страшна, якщо дійсно висота не більше 20 см, але ось психологічно тварині важко зрозуміти, чому з ним так вчинили.
  • Фізичні результати. Ризик травмуватися у кішки, що стрибає з маленького відстані вище, ніж при падінні з великої висоти. Імовірність травми зростає, якщо кішку скидають з рук або колін. Пригрілий і дрімаючий тварина просто не зуміє визначитися і правильно згрупуватися під час короткочасного стрибка. Розтягування, удари і навіть переломи (тим більше коли стосується справа літніх тварин або маленьких кошенят) постійна причина звернення до ветеринара. І при цьому основою ставати побутове пошкодження, коли кішка раптом почала кульгати. Аргументом, що послужив основою травми, може стати скидання кішки з рук або колін.

Зрозуміло, коли кішка сидить на руках і готова до стрибка, можна відчути, як вона вигинає тіло, призвичаївшись зістрибнути. В даному випадку випустити руки і дати тварині здійснити стрибок не страшно. Результатами така дія не обернеться.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , , , ,
close