Чи можна собаці картоплю

Запорука активності і прекрасного самопочуття домашнього улюбленця – правильний догляд. Одним з важливих факторів організації догляду за собакою вважається правильне харчування.

Певні власники вибирають годування тварин збалансованими сухими кормами, інші ж вважають за краще давати улюбленцям самостійно приготовані страви. У зв’язку з цим, іноді у господарів напрошується питання, чи можна собаці картоплю.

Особливості травлення собак

Від природи домашні собаки-хижаки. Дикі предки домашніх чотириногих харчувалися, як і їх найближчі родичі — вовки, м’ясом тварин, в тому числі падлом. Ціла зграя могла полювати на ослаблих оленів або кабанів.

Власну здобич хижаки їли повністю, поряд з вмістом шлунка. У шлунку ж рослиноїдних були присутні неперетравлені коріння, злаки або трава. А влітку, могли перебувати і ягоди. У зв’язку з цим, раціон собак становило переважно м’ясо з незначною присутністю вуглеводів, рослинної клітковини і крохмалю.

Особливість травного тракту у собаки в тому, що кишечник має компактні розміри. Тому великі порції їжі, насичені крохмалем і вуглеводами, неможуть перетравлюватися повністю. У помірних же кількостях, вуглеводи і крохмаль в раціоні собаки роблять корисну справу.

При помірному надходженні в організм тваринного крохмалю, що знаходиться в картоплі, шкоди для здоров’я не буде. Картопля, яка присутня в здоровому і збалансованому раціоні, принесе користь.

Чи можна собаці картоплю

Давати картоплю собаки можна. Бульби картоплі багаті вітамінами і мінералами. Найнеобхідніші для організму тварини речовини, наявні в картоплі:

  • вітамін В6-корисний для формування еритроцитів;
  • Вітамін з-аскорбінова кислота, бере активну участь в процесах зміцнення імунного захисту;
  • залізо-потрібно для хорошого функціонування травного тракту і судинно-серцевої системи (деякі ферменти не в змозі виконувати власні функції без наявності необхідної кількості заліза в організмі);
  • калій-важливий мінерал, що підтримує не тільки функції кровоносної системи, але і підсилює процес розвитку м’язів у тварини.

Втім, якщо картопля є в раціоні улюбленця дуже часто, це призведе до серйозних наслідків. Не виключаються небезпеки розвитку наступних патологій:

  • Запалення підшлункової залози . Панкреатит в переважній більшості клінічних випадків розвивається в результаті неправильного годування. Якщо є наявність в раціоні собаки великої кількості вуглеводів, відбувається збій в роботі підшлункової залози, що відрізняється відсутністю можливості розщеплювати жири і натрій.
  • Ожиріння . Ще один негативний аспект від вживання тваринам великої кількості крохмалистого овоча. Картопля калорійний і багатий вуглеводами. Постійне перевищення калорійності харчування тварини і відсутність навантажень фізичного плану незмінно призводить до розвитку ожиріння.
  • Цукровий діабет. Дуже часто цукровий діабет у собак розвивається на тлі попереднього ожиріння. У більшості випадків, може статися зворотне-цукровий діабет провокує ожиріння. Однією з причин розвитку патології виступає надходження в організм великої кількості вуглеводів. Організм розпізнає їх як цукор і відкладає поклади у вигляді жиру. Як звичайні, так і складні вуглеводи при надходженні в організм багато, провокують великі зміни в організмі.

Важливо стежити за кількістю картоплі в раціоні улюбленця. Ідеальним, з точки зору ветеринарних лікарів, вважається від 100 до 150 грамів картоплі протягом тижня. Це в реднем 2 середніх картоплини для великих тварин і 1 дрібна картоплина для невеликої собаки.

Рекомендується ретельно підбирати овоч, перед тим як давати його улюбленцю. Картопля не повинна бути старою, яка зберігалася тривалий період. А справа вся в тому, що стару картоплю має особливість збирати небезпечні речовини. Особливо небезпечна картопля, що стала зеленуватого відтінку. Цей колір обумовлений наявністю небезпечної токсичної речовини в складі бульб – соланіну. Речовина небезпечно не тільки для собак, але і для людей. Соланін має властивість порушувати нервові зв’язки і викликати порушення в роботі кровотворних органів. При інтоксикації соланіном, у тварини можуть з’являтися всі ознаки отруєння:

    ;

  • напади нудоти;;;.

Науково доведено, що соланін з організму виводиться нирковими структурами. У зв’язку з цим, від токсичної речовини страждають перш за все нирки. Розвивається ниркова недостатність. При відсутності професійної допомоги, тварина може померти. Кількість солонина в пророслих і старих картоплинах, завжди більше, ніж в молодих. Про це потрібно завжди пам’ятати кожному господареві, який вирішив додавати в раціон вихованця крохмалистий овоч.

Фахівці наполегливо не радять включати картоплю в раціон вагітних сук і маленьких цуценят.

У малюків недостатньо ферментів для перетравлення крохмалистих продуктів, а самки під час вагітності повинні отримувати максимально легку для засвоєння і поживну їжу.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close