Чим корм для стерилізованих кішок відрізняється від звичайного?

Чим корм для стерилізованих кішок відрізняється від звичайного? - Ветеринар

Дуже часто більшість власників домашніх хвостатих виносять рішення каструвати (стерилізувати) власного вихованця. У сучасній ветеринарії подібний варіант в обмеженні функції відтворення потомства вважається цивілізованим і гуманним. За допомогою такої простої операції господарі вирішують одночасно кілька проблем в утриманні власного домашнього улюбленця: зникає хвилювання в поведінці тварини, набагато не дуже часто трапляються «спонтанні капості», виключається проблема з долею численного потомства, передачею його в хороші руки.

Результати процедури

У цій статті ми поговоримо про особливості догляду за стерилізованими кішками, наприклад, про їхній раціон. З першого погляду, кастрація домашнього улюбленця вважається мудрим рішенням. Однак потрібно розуміти, що позбавлення тварини цієї їй природою можливості відтворювати потомство за собою тягне чимало ризиків, які пов’язані зі зміною стану її здоров’я.

  • Зміни гармонів, перебудова всіх органів і систем.
  • Операція зі стерилізації — це великий стрес для молодої тварини. Господарю будьте готові до того, що його улюбленець у перший тиждень (а іноді навіть більше) внаслідок проведення цієї процедури виявиться дуже пригніченим, пасивним і тривожним.
  • Наслідком перебудови гормонального фону стане помітне зниження фіз. активності муркотуна, завдяки чому з’являються проблеми з великою вагою.
  • Слідом за зміною роботи сечостатевої системи зростає ризик утворення каменів у нирках і сечовому міхурі.
  • Помітно може змінитися стан шерсті, зубів, кігтів.

Зниження зацікавленості до представників іншої статі у стерилізованих (кастрованих) кішок компенсується дуже великим інтересом до харчування. Щойно відчуття болю після того, як проведена операція, залишилися позаду, кішка може цілу добу кружляти біля власної миски в очікуванні чергової порції ласощів.

Різко відмовлятися від звичайного харчування і змінювати смакові звички домашнього улюбленця не рекомендується.

Однак необхідно розуміти, що у зв’язку з новими особливостями процесів, які протікають в організмі тварини, потрібно чималу увагу приділяти якості харчування кота або кішки для підтримки здоров’я і гармонійного функціонування всіх органів і систем.

Особливості харчування

Розглянемо, для чого необхідний спеціалізований корм, і чим він відрізняється від звичайного. Як уже вище говорилося, у зв’язку з фізіологічними змінами у кастрованого кота (стерилізованої кішечки) зменшується рухливість.

для того, щоб надалі не зіткнутися з ожирінням і пов’язаними з ним проблемами (діабет, камені), корм слід обирати з меншим вмістом жирів та ідеальним співвідношенням білка і вуглеводів.

Більшість виробників спеціальних кормів для кішок потурбувалися про профілактику серцево-судинних хвороб, додавши до складу котячих ласощів L-карнітин, який допомагає перетворенню жиру в м’язову тканину.

Для попередження сечокам’яної хвороби, до якої більшою мірою схильні стерилізовані коти, застосовуються корми, що містять спеціалізовані компоненти для кращого виведення рідини з організму тварини, усунення осаду і піску в сечі. Такі компоненти відсутні в традиційних бюджетних кормах для нестерильних вихованців — це основна відмінність.

Для підтримання в здоровому стані шерсті, кігтів і зубів улюбленця слід вибрати корми, багаті кальцієм, фосфором, залізом і магнієм. Утворення каменю на зубах — малоприємна і важковиправна проблема. Тому харчування виключно вологими кормами не рекомендується. Прекрасне поєднання сухого і мокрого кормів унеможливить випадання зубів і хвороб кишково-шлункового тракту. А ще грубий корм допомагатиме дуже частому споживанню рідини, що знизить небезпеку утворення сечових каменів.

Існують також відмінності в харчуванні стерильних котів і кішок. Дами більш схильні до проблем з надмірною масою тіла, а представники чоловіків домашніх котячих частіше страждають від утворення каменів у сечовому міхурі. Спеціалізований корм передбачає ці особливості, тоді як звичайні корми для нестерильних вихованців нечасто мають прив’язку до поверхні підлоги.

Подальшим кроком після вибору спеціального корму для власного вихованця стане визначення дозування. Виробник завжди вказує на пачці рекомендовану порційність залежно від ваги, віку, породи та поведінкових особливостей вашого улюбленця (наприклад, корм для активних кішок, для літніх). Здебільшого на зворотному боці пачки з продуктом розміщена таблиця, де вказується добова норма і дозування відповідно до ваги тварини.

Ветеринари рекомендують дробове харчування невеликими дозами (2-4 рази на день).

Таким чином можна задовольняти дуже великий інтерес кастрованої тварини до їжі, виключивши водночас можливість переїдання. Зважити правильно вихованця і вибрати потрібне харчування допоможуть у ветеринарній клініці.

Кастрованого кота можна годувати і звичайним кормом. Головне, вчасно дивитися на найменші погані зміни в стані його здоров’я. Насамперед, на превеликий жаль, тварини, які пройшли стерилізацію, страждають від сечокам’яної хвороби. І якщо вибір власника в зоомагазині або відділі харчування тварин, що живуть удома, зупинився на звичайнісінькому кормі, йому необхідно бути впевненим у відсутності симптомів циститу у власного улюбленця: хвостатик не сидить довго в лотку, робить власні справи швидко й акуратно, колір і запах котячого наповнювача не викликає настороженості після того, як вихованець сходив по-маленькому.

Крім спеціального корму, з харчування стерилізованої кішки не рекомендується викреслювати натуральні та рослинні продукти: не потрібно бояться тішити власного улюбленця шматочками сирого та вареного м’яса, риби, твердими овочами для підтримування здоров’я зубів і збільшення в раціоні природної клітковини. Кисломолочні продукти (молоко, сметана) також зобов’язані бути в раціоні кастрованого кота для підтримки травлення.

Рейтинг виробників

Розберемо, корми яких виробників і марок потрібно вибрати для стерилізованих кішок. Сьогоднішній ринок індустрії кормів для тварин представлений широким різноманіттям. Благо, виробники залюбки дбають про підтримання здорової діяльності наших пухнастих улюбленців. Але не будь-який господар може дозволити собі придбати корм еліт-класу. Серед найпоширеніших і відносно доступних марок можна відзначити кілька брендів.

Позначки:, , , , , , , ,
close