Інфекції у собак

У вихованців проживають в будинку, особливо не щеплених, можуть з’являтися різні захворювання, що мають інфекційну природу. Тварина може дивуватися як вірусними мікроорганізмами, так патогенними бактеріями і грибками.

Інфекції у собак розвиваються незалежно від віку вихованця і його породи. Дуже часто страждають цуценята в зв’язку зі слабкою імунним захистом організму, а ще вихованці зі слабким захисним бар’єром в результаті виснаження і поганого харчування.

Інфекційні захворювання мають один загальний ознака-можливість передачі збудника від хворого організму до здорового. Хвороби, викликані бактеріями або ж вірусами, можуть мати схожу клінічну картину, а можуть протікати фактично без симптомів, завдаючи шкоди здоров’ю.

Крім цього, деякі інфекції від собак передаються людині, що ще раз підтверджує, що при появі найменших симптомів нездоров’я вихованця, слід звернутися до ветеринарної клініки.

Вірусні інфекції у собак

Вірусні мікроорганізми провокують розвиток важких і небезпечних хвороб, які при неадекватному або ж несвоєчасному лікуванні, можуть завершиться смертельним результатом.

Потрапляючи в організм тварини різними шляхами (покриви шкіри, слизові оболонки, система травлення), патогенні мікроорганізми провокують розвиток процесу запалення. При цьому джерелом зараження служить не тільки вузький контакт з хворою твариною, а й контактування з фекаліями, сечею, витіканнями з носової і порожнини рота тварини.

Віруси не здатні розмножаться в зовнішньому середовищі, на відміну від бактерій, але прекрасно зберігають власну активність довгий час, залишаючись надзвичайно небезпечними. Дуже часто діагностуються вірусними інфекціями у собак є кишкові захворювання:

  Одна з найбільш важких захворювань у собак, частіше вражає молодняк. Збудник інфекції має високу вірулентністю і здатний довгий час зберігати власну активність у зовнішньому середовищі. Характерними ознаками розвитку парвовирусного ентериту вважається виникнення блювоти, гемморагического ентериту. Крім цього, при захворюванні уражаються Серцевий м’яз і кровоносна система, характеризуючись запальними процесами в міокарді і лейкопенією. Цуценята у віці до 5 місяців майже завжди гинуть. . Одна з дуже популярних інфекцій, що вражають молодих собак. Проникнення патогенного мікроорганізму відбувається повітряно-крапельним шляхом, через заражені корми і воду. Подразником захворювання вважається аденовірус II типу. Характерними хворобливими симптомами вважається довгий кашель, який переходить або в відрижку, або в блювоту. Дихання тварини з хрипами, а регіонарні лімфовузли збільшені. Тварини з сильним імунним захистом перехворівши аденовірусної інфекцією, набувають стійкий імунітет на тривалий час. . Інфекційне захворювання, викликане РНК-містить вірусом. Популярно захворювання скрізь і вважається дуже небезпечним. Коронавірусний ентерит вражає систему травлення, приводячи до запалень геморагічного характеру. Крім цього у тварини спостерігаються сильні виснаження в результаті порушення метаболічних процесів і з’являється зневоднення при довгій блювоті і проносі, які супроводжують цей вид ентериту. При відсутності своєчасної діагностики і призначення правильного лікування, тварина гине. . З’являється в результаті проникнення патогенного мікроорганізму в організм собаки повітряно-крапельним або фекально-оральним шляхом. Ентеровірус може мати 3 форми – кишкову, серцеву або ж змішану. Серед маленьких цуценят великий відсоток смертності (виживають тільки 10-15% хворих щенят). Це пов’язують з недостатньо сформованим імунітетом у тварини або ж відсутністю своєчасних вакцинацій. У більшості клінічних випадків спостерігають кишкову форму ентеровірусної інфекції, що вражає систему травлення. Вона супроводжується сильною блювотою, відсутністю апетиту і проносом. Але ще є і серцева форма захворювання, вражає клітинні структури тканин м’язів міокарда. Ця форма недуги протікає без симптомів і вихованець гине через 2-4 дні після початку інфікування.

 1. Ротавірусна хвороба у собак . У ветеринарії цей вид вірусного ураження собак має назву»шлунковий грип». Це пов’язано з тим, що проникаючи повітряно-крапельним шляхом в систему дихання, високонтагіозний вірус вражає травний тракт. Відрізняється захворювання, викликане ротавірусної інфекцією, різким підвищенням показників температури тіла, гарячковими станами, ознобом і ознаками запалення шлунка і кишечника. У хворої собаки відзначають профузний пронос, напади виверження шлункового вмісту, нудоту. Вихованець стає млявим, апатичним, намагається знайти тихе місце, відмовляється їсти. Видимі слизові оболонки бліднуть, а кал набуває світлого відтінку з домішками слизу.
 2. Герпесвірусна хвороба у собак . Вірусне захворювання, викликане вірусом, що містить ДНК, що належить до сімейства Herpesviridae. Особлива небезпека цього виду інфекції полягає в тому, що це своєрідний мікроорганізм, здатний при проникненні в організм носія залишатися на тривалий час, а часом і на все життя. При досить сильної імунної захисту, інфікування вірусом герпесу не має вираженої клінічної картини (безсимптомний перебіг). В інших же випадках герпесвірусна хвороба вимальовується падінням активності вихованця, відмовою від прийому їжі і виснаженням, зневодненням в результаті блювоти і діареї. Фекалії вихованця стають жовто-зеленого кольору, з’являється задишка і кашель. Невеликі цуценята після перенесеної інфекції часто відстають у розвитку від своїх однолітків, послаблюється зорова функція, порушується нормальна робота центральної нервової системи. . Найнебезпечнішою інфекцією, яку переносять кліщі, вважається вірусний енцефаліт. Подразником захворювання вважається РНК — вірус сімейства Flavivirus, який має високу здатність зберігати власну активність при невисоких температурних показниках зовнішнього середовища. При попаданні вірусу в організм тварини, відбуваються вогнищеві і розлиті зміни в структурах головного мозку. Вихованець починає страждати від запаморочень і головного болю, спостерігаються нудота і виверження шлункового вмісту, м’язові судоми і порушення стільця. Інший не менш небезпечною інфекцією, що переноситься іксодовими кліщами вважається Кримська геморагічна лихоманка, викликана арбовірусом. Протікає захворювання з ознаками токсикозу і тромбогеморагією. Відрізняється хвороба вираженими гарячковими станами, відчуттями болю в суглобах і м’язах, а ще геморагічними висипаннями на шкірному покриві і слизових оболонках.

Бактеріальні інфекції

Бактеріальних інфекцій схильні всі різновиди собак, незалежно від віку і породних речей. Інфікування може статися не тільки при контактуванні із зараженим носієм, а й при поїданні їжі, ураженої бактеріальними мікроорганізмами або ж контакті з предметами догляду за твариною.

Певні види патогенних бактеріальних мікроорганізмів передаються від зараженої матері до ще не народжених цуценят через фето-плацентарний бар’єр.

Патогенні бактерії, що викликають небезпечні захворювання частіше вражають собак знаходяться в поганих умовах, при незбалансованому поживному раціоні і з невисоким рівнем імунітету. Найпопулярнішими і часто діагностуються бактеріальними інфекціями вважаються:

  у собак. Викликана грампозитивними аеробними бактеріями. Є дуже багато варіантів інфекції умовно-патогенних і патогенних. Умовно-патогенні стафілококи служать частиною нормальної мікрофлори покриву шкіри і слизових оболонок і нижніх відділів кишечника тварини. При зниженні захисних сил організму, стафілококи починають активно розмножаться, викликаючи запальні процеси в тканинах. Відсутність раннього лікування призводить до великих наслідків, аж до некрозу клітин і тканин. У собак виділяють кілька видів стафілококової інфекції-шкірну і системну. Будь-яка з форм має ряд особливих характеристик і симптомів. Так, дерматологічна форма інфекції призводить до пошкоджень покриву шкіри, свербіння і відчуттів болю. При інфікуванні золотистим стафілококом, у собаки розвиваються симптоми інтоксикації, з’являється блювота і пронос. Особливу небезпеку золотистий стафілокок представляє для молодих собак, так як в результаті швидких процесів обмінного характеру у вихованця розвивається зневоднення, що приводить до смертельного результату.

 1. Отруєння у собак . Бактеріальні ентерити відрізняються запальними процесами, що розвиваються в області тонкого кишечника. Відмітна ознака кишкової інфекції-блювота і діарея. Причинами кишкової інфекції в частоті випадків стають сальмонели, кампілобактерії і клостридії. При таких бактеріальних інфекціях у тварини з’являються відчуття болю в животі, різка втрата маси тіла, змінюється апетит, з’являються гарячкові стани, блювота і пронос. Запізнилося лікування призводить до сильного зневоднення організму з подальшим смертельним результатом. Важливим пунктом лікування кишкової інфекції вважається прийом антибіотиків для собаки, обраних з урахуванням індивідуальних особливостей вихованця, його ваги і віку.

Окремо необхідно підкреслити статеві інфекції у собак, що мають бактеріальну природу. Вони передаються від одного вихованця до іншого під час статевого контакту, фекально-оральним способом, повітряно-крапельним шляхом або ж через слизову оболонку. Найбільш поширеними статевими інфекціями вважаються:

  — викликаний найпростішими мікроорганізмами. Це захворювання не має характерної клінічної картини проявів, протікаючи в багатьох випадках в прихованій формі. Хламідіоз у собак буде причиною появи свербежу в області статевих органів, виділень і в запущених випадках, служить основою невиношування вагітності у сук.

 1. Гонорея-захворювання, що передається виключно статевим шляхом і викликано нестандартними патогенними бактеріями. Вражає слизову оболонку статевих органів і уретрального каналу. У більшості випадків гонорея може вражати область прямої кишки.
 2. Мікоплазмоз-хвороба бактеріального характеру, вражає не тільки сечостатеву систему, а й інші значні органи у собак. Головна небезпека і особливість захворювання – прихований перебіг, що триває довгий час. Вимальовується мікоплазмоз різкою втратою апетиту і ураженням суглобів, приводячи до кульгавості у тварини.

Вушна хвороба у собак викликана бактеріальною мікрофлорою (частіше стрептококами, стафілококами, синьогнійної палички) буде причиною значних порушень в слуховому органі вихованця. Дуже часто бактеріальна вушна хвороба призводить до нагноєнь і вимагає значних терапевтичних заходів.

Грибкова хвороба у собак

У вихованців проживають в будинку діагностують дуже багато і самих різних інфекційних хвороб, серед яких є і грибкові. Дуже часто виявляють такі грибкові інфекції як микроспорию, трихофитию і малассезию. Дріжджова хвороба у собак викликана розмноженням грибків роду Кандида, які є умовно-патогенними, що населяють покриви шкіри тварини в звичайному стані.

При сильному виснаженні і слабшанні захисних сил організму, дріжджові грибки починають активно плодитися, що призводить зі свого боку до запальних процесів, еритем і алопецій. Грибки, що вражають поверхневі і підшкірні шари організму, лікуються простіше і ефектніше, ніж системні, що вражають внутрішні органи.

Небезпека грибкових інфекцій полягає в тому, що при проникненні в організм, вони довгий час залишаються непоміченими і виключно під дією сприятливих факторів починають плодитися. При цьому, хвора собака без відмінних симптомів недуги, вважається переносником хвороби, заражає інших тварин.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close