Карієс у кішок

Зубні хвороби і ясен діагностуються дуже часто на практиці ветеринарних лікарів. Дуже часто діагностуються запалення м’яких тканин ясен, а ось патології, які пов’язані з руйнуванням зуба і подальшим утворенням порожнини.

Характерними ознаками виникнення каріозного процесу у кішок, є зміни твердих тканинних структур зуба, зміна кольору і щільності. У тварини порушується апетит, виникає поганий запах з пащі. Поява перших ознак захворювання-привід негайно відвідати ветлікаря для усунення значних складнощів.

Причини каріозного процесу у кішок

Появі каріозного процесу передують погана обстановка в екологічному плані, порушення вітамінно-мінерального балансу, неправильне харчування. Здебільшого годування не якісними кормами провокує серйозне порушення в рівновазі роботи організму тварини.

Спровокувати проблеми в порожнині рота здатні серйозні порушення в роботі організму. Запалення, болючість, що супроводжують патологічні зміни в твердих тканинах зуба, призводять до проблем з травленням. Тварина недоотримує потрібних нутрієнтів, що призводить до дефіциту корисних речовин в кожній клітині організму.

Обов’язково потрібно згадати, що поразка порожнини рота призводить до більш серйозних захворювань, без вчасно наданої допомоги. Запальні процеси часто стають основою бактеріального зараження органів знаходяться всередині. Крім проблем з травним трактом, захворювання порожнини рота, призводять до порушень в роботі судинно-серцевої системи.

Дуже часто на тлі каріозного процесу та інших деструктивних процесів в пащі у кішки, послаблюється імунний захист. Уважний володар повинен ретельно стежити за станом зубів улюбленця, знати кількість зубів у тварини.

Важливо проводити своєчасні процедури гігієни, що включає чистку зубів. При появі порушення з боку здоров’я, потрібно відразу ж звернутися за допомогою до ветеринарної клініки.

Важливих факторів, що провокують каріозний процес кілька, але достовірні причини не вивчені донині. У людській стоматології налічують багато причин, що провокують активізацію механізмів розвитку каріозного процесу.

Головною причиною вважається вплив кислот органічного походження і подальша Демінералізація емалі, що покриває зуб. Розвивається пошкодження твердих тканинних структур. Порушення шару для захисту з’являється в результаті впливу наступних факторів:

 • Механічні-травматичні пошкодження, що з’являються при видаленні каменю з зубів, на тлі тріщин і відколів, одержуваних тваринам при розгризання надмірно твердих предметів.
 • Хімічні-пов’язані з різкою зміною кислотно-лужного балансу слинного секрету і підвищенням вмісту кислот органічного походження в кормах.

До хімічних факторів, що провокує утворення каріозного процесу, ставитися і дуже високе розмноження патогенних бактеріальних мікроорганізмів в порожнині рота на тлі зміни рН середовища порожнини рота.

Спровокувати зміни в стані твердих тканинних структур зуба у кішок стають:

 • неправильне утримання вихованця-застосування м’яких кормів, постійне вживання термічно обробленої їжі, проблеми з нормальними процесами очищення зубів від нальоту;
 • фактори генетичної спадковості-ненормальний розвиток тканинних структур зуба, невірний прикус, властивий для деяких порід кішок (здебільшого відносяться до брахіцефалічних порід);
 • порушення харчування-наявність в кормах великої кількості вуглеводів і дефіцит речовин на мінеральній основі, наприклад як кальцій, фтор, йод, фосфор;
 • небезпечні інфекційні захворювання, перенесені кішкою, що зменшують захисні сили організму і провокують розвиток патогенної бактеріальної мікрофлори в пащі у вихованця (чума м’ясоїдних,лептоспіроз);
 • порушення процесів обмінного характеру, пов’язані з труднощами в ендокринній системі – цукровий діабет, ожиріння;
 • дистрофічні зміни, які пов’язані з віком, провокують демінералізацію кісткових структур зуба.

Факторів, що провокують розвиток каріозного процесу, досить. Тому володар кішки повинен ретельно стежити за станом порожнини рота вихованця, систематично відвідуючи ветеринарного фахівця з метою профілактики.

Як вимальовується каріозний процес у кішок

Процес гнильного характеру декількох або одного зубів в порожнині рота, що розвивається під дією безлічі факторів, призводить до результаті до випадання зуба або ж утворення порожніх місць на місці розташування зуба.

Помітивши важливі ознаки патології, рекомендується негайно звернутися до професіонала ветеринарної клініки. Основними симптомами розвитку каріозного процесу у домашніх кішок, вважаються:

 • поява відразливого, поганого запаху з пащі;; або повна відмова від корму;
 • відчуття болю в області рота, тому тварина проявляє хвилювання, коли володар намагається оглянути ділянку який вражений;
 • зміна кольору одного зуба, плоть до чорноти.

Каріозний процес розвивається потроху. Розвиваються стадії один за одним. Найпершою вважається плямиста стадії. Далі каріозний процес переходить в поверхневий, серединний і глибокий (запущена форма), коли без видалення зуба навряд чи можна обійтися.

Діагностика та лікування

Поява відмінних ознак патології вимагає термінового звернення до ветеринара. Важливо вчасно почати лікування, що допоможе уникнути значних складнощів. Перш за все, доктор проводить огляд і деякі лабораторні дослідження.

Обов’язково проведення загального аналізу крові. Картина крові дає можливість виявити запальні процеси в організмі. На огляді у ветлікаря проводять санацію порожнини рота, а якщо знадобиться своєчасні втручання. Призначається медикаментозна терапія.

При діагностуванні верхньої стадії каріозного процесу, проводитися обробка ураженої ділянки розчином фтористого натрію в поєднанні з азотнокислим сріблом. Діагностовані запущені стадії каріозного процесу у кішки вимагають видалення ураженого свербіння. Заздалегідь проводитися знеболювання.

Якщо уражений гнильними процесами зуб не видалити вчасно, є небезпека поширення патології на всю щелепу. В результаті це призведе до руйнування більше половини зубів. Хвороба, що курсує в організмі на тлі розвитку каріозного процесу, провокує розвиток значних складнощів, аж до сепсису, запалення оболонок мозку і загибелі тварини.

З метою попередження розвитку каріозного процесу у улюбленця, будь-який господар повинен ретельно стежити за станом організму тварини. Рекомендується систематично проводити чистку зубів від нальоту, що застрягли частинок їжі в міжзубному просторі. Чистка зубів повинна проводитися кілька разів протягом тижня. Варто купити в зоомагазині спеціалізовану пасту і щітку.

Велике значення з метою мінімізації розвитку каріозного процесу у кішки, має правильно організований раціон харчування улюбленця. Меню кішки має бути різним і збалансованим.

При натуральному годуванні рекомендовано додавати в їжу комплекси вітамінів і мінералів, але виключно за призначенням ветеринарного фахівця. Кішкам заборонено приймати їжу з людського столу. У раціоні тварини повинні превалювати тверді корми.

Потрібно пам’ятати і про планові огляди у ветеринарній клініці, що дасть можливість уникнути розвитку не тільки каріозного процесу, а й інших патологічних змін. Потрібно прибрати розвиток інших патологій в порожнині рота, крім каріозного процесу, що впливають на загальний стан організму улюбленця.

З самого молодого віку господар кошеня повинен привчати тварину до постійних гігієнічних чисток порожнини рота. Важливо вчасно видаляти зубний наліт, запобігаючи розвитку каменю на зубах. Виробники сухих кормів беруть до уваги зміни пов’язані з віком кішок, тому додають спеціалізовані добавки, створюють персонально щільність шматків і їх величину.

Нормальний процес очищення зубів від нальоту і зміцнення зв’язкового апарату щелепи виконується шляхом використання спеціалізованих солодощів, придбаних в спеціальних магазинах. Якщо володар буде ретельно стежити за станом тварини, можна захистити тварину від значних небезпек.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close