Нормальна температура у собак

Визначальним параметром нормального стану тварини, вважається підтримка організмом правильної температури тіла.

Нормальна температура у собак-незвичайний індикатор фізіологічного загального стану здоров’я вихованця, а зміни можуть сигналізувати про початок процесу патологічного характеру в найрізноманітніших системах органів знаходяться всередині.

Тілесні фактори також мають вплив на зміну показників температури тіла. Особливо відверто це відзначається у цуценят і самок в період виношування малюків.

Важливо стежити за температурою тварин, проводити постійні планові обміри показників, для того щоб вчасно виявити порушення фізіологічних процесів.

Норми температури тіла у собак

Нормальна температура у собак має відмінності в залежності від породи, віку і загального стану здоров’я тварини.

Так, для щенят і молодих собак, збільшення температури тіла вважається нормою і має прямий зв’язок з недорозвиненою системою терморегуляції. Крім цього, в активно зростаючому молодому організмі, процеси метаболізму відбуваються дуже активно, що в результаті призводить до підвищення температури до 39 — 39.5 градусів. Така особливість температури тіла собаки дає можливість цуценятам не замерзати, якщо самка довгий час відсутня в гнізді.

У зимовий період малюки не будуть страждати від холоду, а особливість пропаде до віку 6 місяців, коли нейро-гуморальна система почне працювати в належному режимі. Нормальна температура повинна бути від 38.5 до 39 градусів. У більшості випадків, в залежності від породи і виду тварини, показники можуть злегка коливатися, проте в основному, не більше ніж на 0.3 – 0.5 градуса. Дозволяється зміни від 37.5 градусів до 39. Різниця в температурних показниках у молодих тварин і собак у віці, полягає в змінах швидкості процесів обмінного характеру.

Залежно від породи і віку тварини, показники будуть трохи змінені:

 • нормальна температура у собак дрібних порід може становити від 38.6 до 39.4;
 • середні породи мають такі тілесні температурні показники-37.8-39.2;
 • великі породи собак-38.3-39.0.

Крім породних речей, на зміни в температурі тіла впливає і ряд інших моментів – погодні умови (в спеку часу температура тіла собаки збільшується незалежно від породи на – 0.5-1.5 градуса). В цей час тварина активно шукає собі прохолодне місце і тінь, намагається більше спати.

Змінюється і температура у собаки перед пологами, особливо у самок, які народжують вперше. Зменшення температури тіла у самки в останні дні перед днем Х, говорять про активну підготовку організму. Температурне зменшення тіла у молодих самок пов’язано не тільки з початком фізіологічного процесу, але і зі стресом. Адже молода первісток самка відчуває сильний страх і стрес.

Поява температури у собаки не завжди говорить про початок патологічних процесів. Так, при сильних стресових ситуаціях, порушення або ж агресії, показники можуть коливатися в межах 39.0-39.4 градусів і це не буде підставою для хвилювання.

для того щоб зрозуміти, що у собаки температура, потрібно скористатися методикою термометрії, що включає в себе застосування спеціалізованих приладів для вимірювань – термометрів (термометрів). Вони можуть бути різних видів, кожен з яких підійде для конкретної тварини.

Стежити за зміною в температурі тіла рекомендується тваринам без видимих ознак захворювання, перед проведенням планових вакцинацій і протипаразитарних обробок.

Велике значення має вимір температури собакам, в період виношування щенят, тим більше на останніх термінах. Це дає можливість вчасно виявити можливі порушення, і вжити заходів щодо їх ліквідації.

Професійні заводчики, що займаються розведенням племінних собак, вимірюють температуру тіла цуценят регулярно, почавши з самого народження. Якщо тварині немає необхідності в недалекому майбутньому проводити вакцинацію, то і температуру поміряти не потрібно. Однак якщо у тварини відзначається дуже висока слабкість, відмова від прийому їжі, блідість помітних слизових оболонок, байдужість і гаряча мочка носа, потрібно провести термометрію.

Щоб провести вимірювання температури підходять звичайні медичні термометри. Як правило застосовуються ртутні та електронні. Є і нове покоління інфрачервоних термометрів, але показники в них не завжди достовірні, через те, що у певних собак насичений шерстний покрив. Дуже часто у ветеринарії застосовують електронний термометр, так як на відміну від ртутного, показання з електронного термометра, отримати набагато швидше.

Правильне вимірювання температури тіла собак, не рахується складною маніпуляцією. Однак при її виконанні, необхідно добре підготуватися і акуратно поводитися з власним вихованців. Термометрія у домашніх чотириногих проводитися ректальним способом, так як дає можливість отримати максимально точні результати.

Проведення першого вимірювання температури, має залишити позитивні враження для тварини, щоб в подальшому це не було для нього шоком. Тварина укладають на бік, піднімають хвіст біля самої основи і плавно вводять наконечник термометра (заздалегідь змащений вазеліном), в анальний отвір. Введення термометра не повинно знаходитися глибоким-максимально на 1.5-2.5 см в глиб. Застосування термометра електронного типу, скорочує час проведення дії до однієї хвилини.

Під час використання ртутного термометра, час збільшується з 5 до 7 хвилин. Найкраще проводити обміри температури в спокійній обстановці, прагнучи уникати самих різних напружень для тварини. Володар повинен по максимуму розслабити тварина, Ласкаво розмовляючи і погладжуючи улюбленця. Після успішного проведення дії, обов’язково необхідно похвалити собаку не тільки словами, а й улюбленими ласощами. Це дасть можливість закріпити у тварини правильну звичку, і в подальшому вимірювання температури не викликатимуть у собаки негативних асоціацій.

Після вимірювання, потрібно провести дезінфекцію наконечника термометра. Для цього його миють під теплою водою з крана з використанням мила (бажано щоб наконечник у електронного термометра був м’яким, приготованим для ректального введення). Далі наконечник витирають насухо і протирають спиртом.

Тільки майстер професіонал в праві вирішувати, що зробити якщо у собаки температура.

Займатися самолікуванням небезпечно, особливо давати тварині лікарські препарати, які призначені для лікування людей.

Збільшення температури може з’явитися в результаті фізіологічних змін в організмі, а ще виникнути при розвитку процесів патологічного характеру. Так, збільшення показників температури тіла зустрічається при теплових (сонячних) ударах, піроплазмозі, запаленні ендометрія у самок.

У молодих цуценят підняття температури може бути пов’язано з прорізуванням зубів (від 2.5 до 8 місяців), стресовими ситуаціями. Дуже часто основою підняття температури стають запальні процеси на шкірному покриві – різні гнійники, карбункули і абсцеси.

Перша допомога при спеці у тварини – накладання прохолодних компресів. Необхідно дати тварині пристойну кількість води, бажано прохолодною, відвести вихованця в тінь або прохолодне місце. На голову можна прикласти компрес з рушники, а подушечки лап, мочки вух і пахової області, мочити прохолодною водою. Наступні заходи лікування повинен прописувати лікар після докладного клінічного огляду та збору анамнезу.

Перша допомога тварині при різких підвищеннях температури

При різкому підвищенні температури тіла у собаки до високих позначок – вище 40, найкраще рішення-відвезти тварину у ветеринарну клініку. Дуже важливо не ризикувати вихованцем, якщо велика температура піднялася у цуценяти. Це пов’язано з тим, що процеси обмінного характеру в молодому організмі проходять набагато швидше і ризик розвитку патології значно вище.

У тому варіанті якщо велика температура у собаки піднялася несподівано, а відвезти тварину до лікаря або ж викликати ветеринара немає можливості, потрібно дотримуватися наступних правил:

 • намочити область вушних раковин, паху і подушечки лап прохолодною водою;
 • на голову рекомендується покласти мокру ганчірку;
 • тварина перемістити в прохолодне простір, де є холодна підлога (дуже актуально при тепловому ударі);
 • ввести внутрішньом’язово розчин, який складається з суміші ліків – але-шпи, анальгіну і димедролу (рекомендується дізнатися дозування у ветеринара по телефону, так як розраховується кількість препарату відповідно до ваги і віку вихованця).

На випадок, коли у собаки збільшилася температура тіла, потрібно тверезо говорити, пам’ятаючи базове правило – підняття або ж зменшення температури не причина, а наслідок.

Цим методом організм тварини подає сигнал, що в трапилися неполадки або ж розвивається запалення.

В основному, раптовий стрибок температури, супроводжується і іншими порушеннями з боку систем організму-відмова від прийому їжі, порушення травлення, пронос, блювота, байдужість і пригнічений стан. Причин виникнення температури у собаки може бути дуже багато і без потрібної діагностики навряд чи можна обійтися. Займаючись самолікуванням, володар може лише погіршити стан тварини.

Температура може підніматися в результаті великих пошкоджень покриву шкіри, в результаті проведення вакцинацій, а ще внаслідок харчової алергічні реакції. Плюс до цього, є і ряд небезпечних вірусних інфекцій, що викликають не тільки збільшення температури, але і інші патологічні стани.

Основою великої температури можуть бути піроплазмоз, чума м’ясоїдних, запалення ендометрія у сук, ентерит парвовирусного або коронавирусного типу.

Температурне зменшення-привід бити тривогу

Знижена температура тіла собаки відрізняється станом, коли показники температури зменшуються до небезпечних позначок. В результаті зменшення температури тіла, порушуються процеси обмінного характеру і працездатність організму в загальному. Бити тривогу потрібно при зниженні температури до 37.4 градусів. Є кілька ступенів гіпотермії (зменшення температури):

 1. Легка ступінь-відрізняється зниженням температурних показників тіла до 33 градусів, дуже високою сонливість, тремором передніх і задніх кінцівок, дуже високою слабкістю і пригніченим станом тварини.
 2. Середній ступінь-зниження показників до 30 градусів, порушення роботи м’яза серця, слабкість в м’язах, зниження тиску артерій.
 3. Важка ступінь-відрізняється зниженням температури до 28 градусів, порушенням роботи судинно-серцевої системи, дихального ритму. При сильному зниженні температури тіла, тварина може впасти в коматозний стан.

Невелика температура у собаки може відзначатися при сильних переохолодженнях (особливо важливо для маленьких порід собак і гладкошерстих тварин), при порушеннях терморегуляції молодих тварин і собак у віці. Крім цього, причинами зменшення температури можуть стати:

 • проведення хірургічних втручань в області порожнини живота і грудини, тривалістю більше 1.5 годин;
 • захворювання ендокринної системи (хвороби щитовидки і кори надниркових залоз);
 • серйозні травми черепної коробки;
 • захворювання нервової системи і серця.

Зменшення температури тіла собаки, помітити також легко, як і збільшення. При гіпотермії тварина намагається максимально нагромаджувати тепло, скручуючись в клубок, а ще шукає тепле місце. Вихованця може бити озноб, шерстний покрив ставати скуйовдженим (таким чином створюється прошарок повітря між покривом шкіри і зовнішнім середовищем).

Судини кровообігу помітних слизових оболонок звужуються, через що відзначається дуже висока блідість покривів шкіри, і вони стають прохолодним на дотик. Якщо наприклад володар відзначає перераховані вище ознаки, слід в обов’язковому порядку показати тварину ветлікаря. Перша допомога до відвідування ветеринарної оздоровчі центри полягатиме в наступному:

 • помістити вихованця в теплій кімнаті;
 • накрити теплим пледом або ж вовняною річчю;
 • покласти в лапи грілки з теплою, але не гарячою водою;
 • дати вихованцеві попити теплої води;
 • проводити контрольні обміри температури тіла кожні 15 хвилин.

В умовах ветеринарної клініки, після клінічного огляду, ветеринар призначає лікування, яке залежить від ступеня гіпотермії. Так, при легкого та середнього ступеня потрібно зігрівання тулуба тварини, для того щоб зупинити пристойні витрати тепла. При тяжкого ступеня зменшення температури, використовують симптоматичну терапію, яка полягає в використання клізм з теплою водою і спеціалізованих теплих розчинів.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close