Що робити якщо кішка не дає вночі спати

Кішки-природжені нічні хижаки. Тому активність вночі для них вважається абсолютною закономірною нормою поведінки. А то, що ця активність доставляє турбот господареві, кішок абсолютно не турбує. Ці тварини прекрасно бачать в напівтемряві, тому вночі починається справжнє полювання на вазони з квітами, тапочки власника або підводиться ковдру під час дихання власника. Але цьому можна перешкодити.

Чому кішки люблять грати вночі

Нічні невеликі хижаки, мають власний біологічний годинник. І вони налаштовані так, що вдень тварина відпочиває, збирає енергію, а вночі починає її вихлюпувати. Активне проведення часу вимальовується дуже великим інтересом до ніг господаря, спробами розбудити власника і зіграти з твариною, а ще догонялки і «шурхіт» різними предметами.

Чудова новина для всіх членів сім’ї – подібна поведінка тварини можна і необхідно виправляти. При цьому починати слід з самого молодого віку, щоб з часом у кішки не з’явилося бажання пополювати вночі за тапками власника.

Крім того, що нічна активність у кішки-прояв інстинктів, причинами того, що кішки люблять грати вночі, вважаються:

 • Недолік уваги і надлишок енергії в організмі. Особливо часто з подібним можуть зіткнутися господарі кошенят. Малюки вимагають уваги, з ними необхідно більше грати і проводити разом дозвілля. В очікуванні власного власника, кошенята сплять весь день, зрідка займаючи себе самостійно. Як тільки господар повертається додому, тварина намагається на себе звернути увагу, і якщо цього не відбувається, нічні рухливі ігри забезпечені.
 • Статева охота. Період настання статевої охоти, що у самок, що у самців, призводить до зміни поведінки. Чи не кастровані самки і самці, перебуваючи під дією статевих гормонів, починають активно шукати власного партнера. Для тварин ставати не важливим, який час доби і навіть навпаки, вночі активність зростає. Фахівці запевняють, що статева активність на тлі гормональних сплесків і нічна активність пов’язані і вважаються однією з лідируючих причин подібної поведінки тварини. Крім нічної активності, вихованець може почати псувати меблі, дряпаючи її, накидатися на гостей і навіть на членів сім’ї, показуючи всім власним виглядом рішучу налаштованість знайти статевого партнера. Власникам необхідно не забувати, що статевий інстинкт один з найбільш сильних, тому відвернути тварина іграми навряд чи вийде. Для придушення статевої активності не варто застосовувати гормональні препарати, тим більше в довготривалій перспективі. Вони можуть нагнітати ряд значних змін в організмі, в тому числі і розвиток злоякісних новоутворень. Єдиним рішенням в цьому випадку вважається кастрація.
 • Порушення здоров’я. На превеликий жаль, домашні вихованці не мають можливості сказати, де у них болить і що їх хвилює. Зрозуміти, що тварині погано можна лише по поведінці і ряду ознак. Так ось нічні активності, можуть бути пов’язані з порушенням здоров’я. Днем, як і у людини, відчуття болю притупляються, але з приходом ночі, біль вимальовується сильніше. Голосно нявкаючи і прагнучи по-всякому привернути інтерес власника, тварина показати, що налякано, відчуває дискомфорт або біль. Турбуючись про стан улюбленця, рекомендується звернутися за допомогою до ветлікаря. Важливо подивитися за станом вихованця, відзначаючи будь-які не відмінні зміни в його поведінці.
 • Сором’язливий характер. Як і люди, всі тварини індивідуальні і мають власний певний характер. Ветеринарні доктора виділяють цілу категорію сором’язливих і полохливих кішок. Такі тварини відчувають дискомфорт при соціалізації, ховаються від інших людей, складно йдуть на контакт. Боягузливий кошеня або доросла кішка – аж ніяк не вважається рідкістю. Полохливими, в основному, стають бездомні тварини, які потрапляють в сім’ю. Їм не звично ніжне ставлення і увагу до власної персони. Загострюється почуття страху у полохливих кішок з приходом ночі. Такі вихованці активно шкребуться в двері або заклично нявчать, щоб бути ближче до господаря. Вдень полохливі кішки не терплять закритих дверей, вимагаючи, щоб в усі приміщення у них був безкоштовний доступ. Лякаючись всього підряд вдень, кішки ховаються по темних кутках, а вночі виходять на ознайомлення і перевірку території. Іноді це супроводжується нічними «побігеньками», перевертанням посуду або квіткових горщиків.
 • Прояв своїх вимог. Звичайні вимоги для домашнього вихованця-їжа і наявність чистого лотка. Важливо, щоб прийом їжі у кішки відбувався напередодні до відходу до сну. Будучи природженим хижаком, кішка, гарненько перекусивши, вляжеться спати. Найкраще, якщо кішка поїсть після активних ігор, гарненько втомиться і відійде до сну. Однаково важливо, щоб у тварини був чистий і сухий лоток. Якщо ж стан котячого туалету тварині буде не подобається, воно обов’язково дасть про це знати, вночі тоді коли цього зовсім не чекаєш.

Знаючи, в чому ховається причина поведінки домашнього вихованця пустувати вночі, можна приступити до викорінення цієї звички.

Слід мати на увазі, що з першого разу навряд чи вийде домогтися гарних результатів. Але сумувати не варто. Завзятість і ніжне ставлення до вихованця, обов’язково винагородять власника спокійними ночами в тиші.

Що зробити якщо кішка не дає вночі спати

Природжені невеликі Нічні мисливці, від природи намагаються вести сутінковий життєвий образ. Такий життєвий образ змушує багатьох господарів терпіти нічні пригоди вихованця, що призводить до недосипу і нервових зривів. Але є ряд практичних порад, дотримуючись яких, можна домогтися припинення огидний звички. Тому щоб кішка спала всю ніч, як і господар, потрібно:

 • Ретельно приготувати пухнастому улюбленцю місце для сну. Бажано, щоб лежанка розташовувалася на значній відстані від хазяйської ліжка, а найкращий варіант, в іншій кімнаті. Лежак повинен бути не тільки затишним і м’яким, але і відповідати розмірам тварини. Для більшого ефекту, можна вшити в лежанку пакетики з котячою м’ятою або ж придбати в зоомагазині підстилку для кішки вже з котячою м’ятою. Аромат рослини дасть можливість тварині розслабитися і впасти в дрімоту.
 • Ретельна підготовка перед відходом до сну. Тварина необхідно тримати протягом дня в максимальному тонусі. Якщо можливості грати з кішкою серед дня немає, можна пересунути спілкування і спільне дозвілля на вечірній час. Необхідно обов’язково дати кішці можливість виплеснути накопичену за весь день енергію, інакше вона зробить це трохи пізніше, коли володар засне. Протягом усього дня, щоб тварина більше проявляла активність, поки господарі відсутні, рекомендується забезпечити вихованця різними іграшками. Це можуть бути самі різні шарудять бантики, брязкальця, заводні мишки, пищалки і вудки з пір’їнками. Більшості кішок подобатися катати спеціалізований невеликий м’ячик зі дзвінким дзвіночком всередині. Ідеально, якщо подібних кульок буде кілька. Якщо один з них закотитися під меблі, завжди на допомогу прийде допоміжний кульку. Також, якщо власнику дозволяють квартирні умови, бажано встановити для кішки спеціалізований будиночок, з високою кількістю норок, полиць, тунелів і когтедралок.
 • Вибрати місце для відпочинку. для того щоб домашня кішка спало днем менше, рекомендується розташовувати лежанку поруч з вікном. Нехай різні шуми, птиці та інші цікаві події, відволікали тварина, і воно не мало можливості відіспатися за весь день повністю. Можна придивитися в зоомагазині до спеціальних лежанок, які закріплюються до підвіконня.
 • Чи не годувати вихованця вранці. Якщо володар привчив годувати кішку, як тільки сам прокинувся, тварина швидко до цього звикне і почне будити господаря, вимагаючи їжу. Необхідно показати вихованцеві, що дії не пройдуть. Рекомендується давати корм кішці вранці якомога пізніше перед виходом, але найбільша частина їжі повинна припадати на вечірній час, перед тим як лягати спати.
 • Зробити quest гру на весь день, поки володар відсутній. Можна для цієї мети приховати у всіх потаємних куточках будинку шматочки ласощів або ж гранули корму. Це дасть можливість збільшити інтерес тварини Шукати ласощі.
 • Не реагувати на котячі витівки. Буває, що людина сама підходить до холодильника вночі. При цьому не рекомендується давати тварині їжу, навіть саму несуттєву. Якщо ж це дозволити, в подальшому вихованець досить швидко зрозуміє що до чого, і почне випрошувати їжу при будь-якому зручному випадку. Запал нявкаючої вночі кішки можна остудити, використавши Водний пістолет або ж пульверизатор. Головне — не образити тварину, а лише трошки епатувати. Лаяти, кричати або використовувати фізичне насильство не допускається.

Якщо ж перераховані вище методи не допомогли, значить, проблема трохи глибше і без допомоги фахівця навряд чи можна обійтися.

Ветлікар допоможе створити тактику подальших дій, можливо пропише заспокійливі препарати. Якщо ж основою нічних криків став період статевої полювання, допомогти може або спарювання тварини і подальше очікування потомства або ж стерилізація.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , , , , ,
close