Як часто собакам проводять дегельмінтизацію

Планова дегельмінтизація відноситься фахівцями до планових лікувально-профілактичних заходів. Головна мета дегельмінтизації-профілактика виникнення ендопаразитів в організмі і лікування в разі існуючого зараження.

Планова дегельмінтизація обов’язковий пункт в турботі про здоров’я улюбленця. Нехтувати цим правилом не рекомендується і ось чому.

Для чого собакам проводити профілактичну дегельмінтизацію

Проходить дегельмінтизація з метою позбавлення тварини від гельмінтів (глистів) і усунення зараження собаки в подальшому. Глистогінний слід всіх домашніх улюбленців, незалежно від віку або стилю життя.

Проведення процедури, а якщо бути точним її частота, залежить від декількох основних факторів:

  • Режим годування і раціон харчування тварини. Якщо собака отримує справжню їжу, грішить поїданням сміття або недоїдків на вулиці, тварині проводять профілактичну дегельмінтизацію частіше.
  • Вік собаки і загальний стан. Важливо, щоб вихованець був клінічно здоровим.
  • Вакцинація. Слід проводити протипаразитарну обробку за пару тижнів до планової вакцинації.

За однією з версій собакам, які мінімально гуляють на вулиці або зовсім утримуватися виключно в квартирних умовах, не потрібно проводити антигельминтную обробку. Ця думка повністю неправильно.

Ветеринарні лікарі наполегливо рекомендують проводити всі планові профілактичні обробки і цуценятам і молодняку.

А справа вся в тому, що інфікування гельмінтами може відбуватися у внутрішньоутробному періоді від самки до плодів. Імовірність потрапляння яєць гельмінтів в організм тварини висока навіть від контакту вихованця з взуттям або одягом власника.

Певні власники ретельно обсследуют кал вихованця і якщо не знаходять глистів, думають, що паразитів немає. Насправді цикл розвитку деяких гельмінтів настільки складний, що вони можуть не виходити з калом. Деякі паразити розвиваються всередині і продовжують там власну життєдіяльність.

Гельмінтози куди небезпечніше для здоров’я домашнього пса, ніж це може здатися з першого погляду. Ектопаразити здатні поглинати значні обсяги потрібних собаці для розвитку поживних речовин. Небезпека полягає ще і в тому, що глисти в ході власної діяльності виділяють небезпечні токсини в кров. Наявність ектопаразитів може привести до розвитку алергії у тварини.

У багатьох клінічних випадків, проблеми зі шкірою, вухами або шерстю у улюбленця пов’язані з гельмінтозами.

Несвоєчасна обробка собаки від глистів буде причиною небезпечних складнощів.

Так, гельмінти прогризають в кишечнику ходи. Порушення цілісності кишкової стінки-відкриті ворота для входження патогенної бактеріальної мікрофлори або вірусів. Пристойна кількість черв’яків в кишковому тракті, призводить до закупорки і провокує розрив стінок кишечника. При відсутності своєчасної допомоги подібний стан призводить до загибелі собаки.

Препарати вибору для дегельмінтизації собак

Будь протигельмінтний препарат містить у власній основі речовина, що володіє згубною властивістю для паразитів. Деякі антигельмінтні засоби знищують дорослі форми паразитів і перешкоджають їх подальшої діяльності.

Всі протиглистові засоби мають велику ступінь ефективності. Однак іноді ветлікар рекомендує певний вид кошти. Це потрібно наприклад якщо вид паразитарних черв’яків був знайдений шляхом лабораторного дослідження мас калу пацієнта.

Перед тим як давати вихованцеві засіб для дегельмінтизації, важливо отримати консультацію з лікуючим ветлікарем. Спеціаліст вибере препарат з огляду на специфіку тварини, його віку, загального стану організму, вагової категорії. Доктор також порадить форму лікарського засобу і дозування.

Припустимо, для великих собак найкомфортніше лікувальна форма кошти у вигляді таблеток. Однак для маленьких цуценят і дорослих собак карликових порід вагою до десяти кілограм підійде форма у вигляді суспензії. Господареві немає необхідності мучаться в бажанні розділити таблетку на однакові частини. Одними з дуже комфортних форм засобів для дегельмінтизації є краплі в холку.

Маленьке уточнення. Всі різновиди препаратів, які спрямовані на боротьбу з гельмінтозами, мають спектр токсичності. Але кількість таких речовин розраховується з високою точністю і в профілактичній дозі. Тому діючої речовини в препараті рівно ту кількість, що потрібно для знищення паразитів, при цьому не завдає шкоди для здоров’я собаки.

Необхідно триматися ряду правил, щоб дегельмінтизація пройшла максимально успішно і успішно. До основних відносять-дотримуватися інструкції, не перевищувати і не зменшувати дозування самостійно без консультації з ветеринаром. Також дотримуватися кратності і режиму прийому (під час лікування гельмінтозів).

Заборонено проводити дегельмінтизацію хворих, виснажених і слабких собак. Їх організм відчуває дуже високе навантаження в процесі позбавлення від паразитів, що може погано відбитися на його роботі в подальшому.

Наскільки часто потрібно собаці ганяти глистів

Перша протипаразитарна обробка собаки від гельмінтів проходить у віці 21 дня. Тритижневих цуценят обов’язково обробляють від глистів, незалежно від того, чи отримують вони молоко матері або штучну суміш.

Через 2 тижні проводять додаткову обробку від гельмінтів і далі процедуру повторюють до моменту першого щеплення.

Після першої вакцинації протипаразитарну обробку проводять кожні 3 місяці.

Необхідно розуміти, що проведення профілактичної противоглистной обробки більш ефектно, ніж в подальшому боротьба з паразитами. Попереджувальні заходи дозволяють зменшити небезпеку розвитку хвороб на тлі гельмінтозів в подальшому.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close