Як відучити цуценя справляти нужду на ліжко

Невеликі цуценята-радість і веселощі в будинку, до того часу, поки дитина не справить нужду на ліжко власника. З подібною проблемою можуть зіткнутися більшість власників хвостатих улюбленців.

Важливо вчасно почати привчання вихованця до туалету в призначеному місці. Адже чим старше тварина, тим важче воно піддається дресируванню.

Чому цуценята люблять писати на ліжко

Причинами, чому цуценята люблять писати на ліжко, виступають різні фактори. Єдине, про що потрібно пам’ятати господареві – щеня не стане робити подібне з шкідливості. Для собаки фікалії не вважаються чимось вкрай огидним. Це звичайні продукти діяльності. Якщо карати цуценя за такі ж конфузи, він не зможе зрозуміти, в чому полягає гнів власника.

Винний вигляд цуценя абсолютно не означає, що він зрозумів власну помилку. Це лише реакція на злість, гнів або обурення власника.

Зрозуміти, що рухає тваринам якщо він справляє нужду на ліжко можна, якщо детально вивчити тілесні особливості собак. Здоровий щеня до 7 місяців повинен контролювати акти сечовипускання і дефекації.

До тих пір, коли тварина починає систематично вигулюватися і справляти нужду на вулиці, щеня може робити калюжі або Купи в будь-яких місцях будинку. Причиною тому-натуральні інстинкти. Предки домашніх собак не давали можливості цуценятам справляти нужду поза лігва, щоб хижаки не змогли визначити наявність слабких особин в зграї. Для цуценя будинок або квартира – те ж лігво, тільки ватажок зграї людина.

Основні тілесні причини, чому щеня мочитися або гадити на ліжко, виступають:

  • Спроби цуценя позбутися стороннього запаху, який він вважає чужим. Це може бути запах кішки чи іншої тварини. Таким чином, щеня хоче зробити річ або предмет в будинку своїм.
  • Період статевого дозрівання. Самки і самці говорять права на територію власне за допомогою запаху. Якщо щеня відчуває, що займає нижній статус в» зграї», він може почати цілити територію доступним способом, залишаючи калюжі або купи на ліжку. Особливо часто подібне явище зустрічається при появі в сім’ї нового тваринного або дитини.
  • Залучення уваги іншої статі. Деякі цуценята рано стають статевозрілими. Наступила тічка у самки або ж період статевого дозрівання у кобелька, відрізняються іноді неконтрольованими актами «вандалізму» по відношенню до ліжка власника, дивану або іншим меблевих предметів. Запах потрібен тваринам для отримання інформації про вік, стать і фізіологічний стан інших особин.
  • Дитячі звички. Аж до 2 тижневого віку цуценя, самка вилизує малюків для стимуляції сечовипускання. Коли володар починає гладити власного маленького вихованця, акт сечовипускання може відбуватися за звичкою. Це як би сигнал покірності.

Основою, чому щеня справляє нужду на ліжко, як правило виступає стрес. Це може бути брак уваги з боку власника, відчуття психологічної слабкості.

Знижена зарозумілість у тварини має безпосередній вплив на те, щоб воно почало справляти нужду в непридатних для цього місцях.

Стрес у цуценяти викликає невисока соціалізація. Метушливий вихованець відмовляється йти на вулицю або забуває справити нужду в призначеному місці.

Психологічний дискомфорт у тварини викликає почуття непотрібності. В даних випадках, щеня буде намагатися закріпити власне становище в суспільстві або зграї. Звичайно, стрес у цуценя може бути пов’язаний з відчуттям самотності. Хазяйська ліжко і справляння в неї потреби – знак протесту, який вказує на брак спілкування, вкрай важливого для зростаючого дитини.

Основою, чому щеня паскудить і залишає калюжі на ліжку власника як правило виступає порушення здоров’я. Дитина може страждати від запалення сечового міхура, нетримання сечі, а ще при переїданні, дисбактеріозі і коліті.

Як відучити цуценя писати на ліжко

Перед тим як починати відучення цуценя справляти нужду на ліжко, необхідно розібратися, що послужило основою виникнення подібної поведінки. Невеликі вихованці добре піддаються дресируванню. Відучити тварину писати на ліжко, можна, виконуючи такі правила:

  • дотримуватися суворого режиму годування і прогулянок;
  • вигулювати вихованця потрібно як мінімум кілька разів на день в певний час;
  • систематично вихваляти вихованця, як тільки він справить нужду на вулиці;

Ретельно стежити за зміною в поведінці улюбленця і відзначати, коли щеня хоче в туалет. Він обов’язково буде подавати сигнали-схрестися або чіпати власника лапкою, розставляти задні лапи, крутитися або активно нюхати підлогу, починає посилено дихати, що вказує на повний сечовий міхур, що піддавлює діафрагму.

Не звертаючи уваги на всі правила, щеня може помилятися. Необхідно розуміти, що карати тварину, невелике або доросле – марно. Тим більше, якщо господар помітив калюжу через деякий час. В якості покарання можна взяти цуценя за шкірку, не сильно, але впевнено. Злегка збовтавши, дитині слід строго і твердо сказати не можна. Тикати носом, кричати або бити – заборонено. Можна показати цуценяті на його місце, але закривати цуценя в приміщенні у вигляді покарання не слід. М’яке привчання, дасть можливість навчити цуценя без стресу.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , , , ,
close