5 речей, які небезпечно робити під час грози

Їжа

robertss 04.09.2023 Article

На Московський регіон насуваються сухі грози, попереджають у Росгідрометцентрі — унікальне, але небезпечне для людини природне явище, під час якого трапляються потужні розряди блискавок без дощу. Як убезпечити себе під час сухої грози та звичайної мокрої?

1. Не виходьте на вулицю

Найрозумніше, що ви можете зробити під час грози, — залишитися в приміщенні. При цьому потрібно закрити вікна і балконні двері, побоюючись протягів, і відійти від них. Варто триматися подалі від увімкнених у розетки електроприладів і металевих елементів сантехніки, які є відмінними провідниками для електрики. Вимкніть із розеток комп’ютер, мобільний телефон, якщо він стоїть на зарядці, телевізор, радіо, чайник та інші побутові прилади.

2. Не ховайтеся під деревами

У разі, коли гроза застала вас на вулиці, у жодному разі не можна ховатися від дощу під деревами. Особливо потрібно триматися подалі від самотніх високих дерев, які буквально притягують блискавки. Вважається, що безпечна відстань знаходження людини від дерева дорівнює його висоті, а найнебезпечнішими деревами в даному випадку є тополі та дуби. За гострої потреби сховатися можна під кронами низьких дерев, майже чагарників.

Дерево після удару блискавки

3. не лягайте на землю

У лісі або на природі під час грози спустіться з узвишшя в більш низьке місце, а в полі або на відкритій місцевості не стійте на повний зріст. Лягати на землю теж не можна. Найкраще присісти навпочіпки в улоговині або яру і обхопити ноги руками. Щоб менше стикатися із землею, постеліть одяг або гілки. І тримайтеся подалі від водойм, тим паче не можна плавати під час грози. Безпечна відстань від водойм — 100 м.

Також не можна ховатися біля металевих парканів та огорож, варто триматися подалі від ліхтарних стовпів і ліній електропередач. Будь-які металеві предмети під час грози дуже небезпечні.

4. Не можна переміщатися або їхати на велосипеді

Якщо гроза почалася, потрібно зупинитися і знайти найближче укриття. Не можна бігти, займатися спортом, кататися на роликах або скейті, їхати на велосипеді, мотоциклі або самокаті, тим паче, якщо він електричний. Найбезпечніший особистий вид транспорту в грозу — автомобіль із закритими вікнами.

5. Не говоріть по телефону

Мобільний телефон може буквально притягнути блискавку, тому його краще прибрати подалі, а ще краще вимкнути зовсім. Та й інші металеві предмети в руках мають цю властивість — парасольки, вудки, ключі тощо. Бережіть себе і своїх близьких!

Використання парасольки може бути небезпечним під час грози

Позначки:, , , , , , ,
close