Базове тісто для пасти

Їжа

robertss 20.09.2023 Article

Паста, приготована з домашнього тіста, завжди буде смачнішою, ніж із магазинних макаронів. До того ж і готується вона не складніше, ніж тісто для пельменів або вареників.

ІНГРЕДІЄНТИ

  • борошно — 3 склянки
  • сіль
  • яйце куряче — 4 шт.
  • яйце (жовток) — 3 шт.

ПОКРОКОВИЙ РЕЦЕПТ ПРИГОТУВАННЯ

Ретельно очистіть робочу поверхню; просійте на неї борошно з сіллю так, щоб вийшла гірка.

Яйця і жовтки з’єднайте в мисці. Зробіть у борошняній гірці «колодязь» — досить широке заглиблення — і акуратно влийте туди яйця.

Злегка збовтайте яйця, щоб змішалися білки і жовтки (можна робити це пальцями або виделкою), і починайте потихеньку замішувати тісто — підсипайте в яйця борошно, забираючи його «з периферії» вашої гірки.

Коли яйця і борошно змішаються, починайте вимішувати тісто активніше, ніби втискаючи його в робочу поверхню і перевертаючи після кожного такого руху. Процес вимішування займе у вас не менше 8-10 хв.

Коли тісто стане гладким і однорідним, злегка присипте його борошном і накрийте плівкою. Дайте тісту полежати в прохолодному місці не менше 30 хв. — якщо спробувати розкачати його одразу ж, домогтися правильного результату буде значно складніше.

Якщо ви розкачуєте тісто качалкою, присипте робочу поверхню борошном (якщо у вас є машинка для пасти, переходьте на наступну сторінку). Тісто розділіть на 4 частини. Ті частини, з якими ви не працюєте, мають залишатися закритими плівкою або рушником. Покладіть перед собою шматок тіста, трохи розплющіть його руками і починайте розгортати качалкою у напрямку від себе, весь час повертаючи пласт, який виходить. За необхідності присипайте качалку борошном, щоб тісто до неї не прилипало. Якщо хочете досягти ідеального результату, розкачавши тонкий пласт, струсіть з одного боку борошно, складіть пласт удвічі та розкачайте знову — цю операцію можна повторити 5-7 разів.

Зрештою у вас має вийти лист тіста завтовшки не більше 2,5 мм (найкраще 1,5 мм). Закрийте його плівкою або рушником і зробіть те саме з іншими шматками тіста.

Тепер приступайте до нарізки. Можна користуватися гострим тонким ножем або коліщатком для нарізання пасти (простим або фігурним). Щоб смужки вийшли рівнішими, присипте аркуш тіста борошном, скрутіть його в трубочку і після цього наріжте. Смужки, що вийшли, потрібно розмотати і більше не закривати — ваші тальятелле, фарфалле або паппарделле мають злегка підсохнути. За бажання можете підсушити пасту, перекласти в ємність, що щільно закривається, і використовувати протягом 3-4 днів.

Господині на замітку

Це один із рецептів, яким користуються багато італійських господинь. Згодом, набувши досвіду в приготуванні пасти, ви можете змінювати його — наприклад, робити пасту більш яєчною, замінюючи цілі яйця жовтками з розрахунку 1 яйце = 2 жовткам. Тільки пам’ятайте, що розкачувати таке тісто значно важче.

Позначки:, , , ,
close