Кондиціонер для акваріумної води: особливості та рекомендації щодо використання

Кондиціонер для акваріумної води: особливості та рекомендації щодо використання - Ветеринар

Просто налити воду в акваріум недостатньо. Щоб там будувалися прекрасні умови для риб, необхідно піклуватися про якість середовища. Важливу роль у цій турботі відіграє застосування кондиціонера.

Особливості

Виливаючи в акваріум водопровідну воду, люди сильно ризикують.

Кондиціонер для акваріумної води: особливості та рекомендації щодо використання - Ветеринар

Водні тварини здатні значно постраждати від хлору та інших шкідливих газів. Хлор прекрасно розчиняється у воді, тому досить важливо його обеззброїти спеціалізованими способами. Але одночасно хлор застосовують багато водопровідних організацій. Концентрація галогену у воді змінюється відповідно до сезону.

Якщо навіть є зовсім мінімальна кількість поганої речовини, вона може бути згубною для риби. Найперше страждають зябра водних організмів.

Спроби обеззброїти воду для акваріума шляхом відстоювання незручні. Тримати її необхідно мінімум 2 дні, але все ж таки краще застосовувати спеціалізовані препарати.

Різновиди реагентів

Дехлоратори працюють більш-менш однаково — вони хімічно взаємодіють із розчиненим газом, що призводить до появи менш небезпечних сполук. Дуже часто застосовують сульфіт і гідросульфіт натрію. Іноді використовують гідроксиметан сульфінату натрію і деякі інші речовини. Але необхідно розуміти, що брендові рекомендації до препаратів-дехлораторів містять тільки середні рекомендовані дози. Потрібно брати до уваги сезонні та інші коливання складу води.

Для підготовки вдома акваріумного середовища можна використовувати не тільки дехлоратори. Досить велике використання знаходять спеціальні суміші, що видаляють важкі метали. У замкнутій невеликій водоймі небезпека цих елементів таблиці Менделєєва значно зростає. Вони смнртельно відображаються на всіх живих організмах. Інший вид кондиціонерів застосовують для боротьби з відходами діяльності риб.

Якщо ці відходи не прибирати, звичайне існування акваріума опиниться під питанням. Ще один вид кондиціонерів для акваріумних вод підтримує здоров’я вихованців і знижує ризик зараження. Це можна досягти шляхом зміцнення захисного слизу.

Хороший ефект дадуть концентрат алое вера та інші компоненти рослинності. Важливо: останній вид препаратів неприйнятний, якщо вода спочатку очищається особливо сильно або середовище в акваріумі копіює морські умови.

Популярні засоби

Дуже часто акваріумісти застосовують кондиціонер для акваріумної води марки Tetra AquaSafe . Цей препарат здатний усунути забруднення:

 • цинком;
 • свинцем;
 • міддю;
 • важкими металами.

Рідкий засіб забезпечує швидку адаптацію жителів штучного ставка. Найбільш популярний він під час запуску акваріумів. З води забирається фактично весь розчинений хлор. Колоїдний розчин, що з’являється, збільшує захисні характеристики слизових оболонок. Не допустити або істотно послабити стреси допомагають добавки магнію і вітаміну B1, які також входять до складу AquaSafe.

Користуватися цим складом можна стримано: у розрахунку на 10 л води має вживатися 5 мл реагенту. Ця доза застосовується і під час початкового запуску, і під час підмін води. Важливо: для кращого ефекту пропонують додатково застосовувати засіб TetraVital. Хорошою заміною можна назвати й Aquayer Антитоксин Vita. Розробив цей препарат Сергій Єрмолаєв.

Особливість складу — ефективний захист від хлору, хлорамінів важких металів. У брендовій інструкції зазначається, що “АнтиТоксин” дає можливість не відстоювати воду. При постійному застосуванні препарату риби будуть захищені від найрізноманітніших хвороб. Як і AquaSafe, цей засіб містить магній і B1. Рекомендоване середнє дозування становить 1 мл на 8 л водопровідної води. Комбінування препарату з іншими акваріумними реактивами не дозволяється.

Прекрасною заміною вважається засіб від фірми Sera. Як і два попередні комплекси, він прекрасно підійде для очищення водопровідної води від великого спектра поганих домішок. У середньому витрата в перерахунку на 20 л становить 5 мл суміші. Дозволяється її використання в транспортних акваріумах. За хімічним складом і основними властивостями всі три препарати приблизно однакові.

У разі вмілого використання вони допоможуть:

 • прибрати інфікування водних тварин бактеріальними і вірусними агентами;
 • прибрати каламутну суспензію;
 • зменшити отруйність акваріумного середовища;
 • придушити розвиток водоростей і мікроскопічних грибків;
 • впоратися з появою черв’яків, равликів, п’явок та інших шкідливих мешканців ємності;
 • поліпшити жорсткість і кислотно-лужний баланс води.

Важливо: застосовувати препарат Azoo blackwater небажано. При його використанні вода фарбується в синій колір. Інші склади при правильному застосуванні виявляться дуже корисними. Всі три перерахованих вище засоби забезпечують здоров’я і активність водних мешканців. Вибір між ними — питання тільки особистого смаку і представленого асортименту в певному місці.

Ще один перспективний препарат — Aquacons. Він у собі поєднує відразу всі три ключові ефекти, створювані різними типами кондиціонерів. Важливо: Aquacons однаково підходить для прісної та солоної води. Він може застосовуватися і в повсякденному утриманні риб, і під час їх перевезення. Дозволяється навіть використання в карантинних резервуарах, де утримують щойно куплених істот.

Зрозуміти, що вода містить дуже багато речовин, можна візуально, дивлячись на її прозорість і присутність сторонніх організмів. Але рекомендується частіше застосовувати індикаторні смуги.

Вони дадуть змогу виявити забруднення, яке ще зовні не проявилося. Для оптимізації агресивного середовища застосовують “Aquacons Моментальний захист”. Його вливають по 5 мл на 50 мл води — саме стільки містить ковпачок пляшки.

Повертаючись до TetraAqua AquaSafe, необхідно вказати, що цей засіб містить колоїдний розчин срібла. Препарат фасують по 50, 100, 250, 500 і 5000 мл. Чудовим вибором буде і AquaSafe Goldfish. Він легко і досить швидко пристосовує проточну воду, щоб у ній можна було розводити холодостійких риб. Goldfish включає колоїдні речовини, які покращують безпеку плавників.

Кондиціонер TetraAqua Bactozym покликаний прискорити відновлення хімічної рівноваги. Цей препарат підійде для будь-якої води, незалежно від її солоності. Під його впливом небезпечні органічні речовини розпадаються. Важливу користь приносить Bactozym і для мікрофлори судин. Цей кондиціонер вживають по 1 капсулі на 100 л об’єму, щоб зменшити шкоду, заподіяну:

 • зміною води;
 • промиванням фільтрів;
 • застосуванням ветеринарних препаратів.

Далі дивіться відеоогляд кондиціонера для акваріумної води Tetra aquasafe.

Позначки:, , , , , , , , ,
close