Чому не можна дарувати годинник: прикмети та забобони

Езотерика

robertss 26.09.2023 Article

Ольга Бузова подарувала Давиду Манукяну годинник Rolex, і незабаром пара розлучилася. Відомо давно, що годинник не можна підносити в подарунок близьким людям. У кожній культурі цю прикмету трактують по-своєму. Але чи варто ризикувати, виконуючи чиюсь заповітну мрію про статусний подарунок? Вивчіть суть прикмет, перш ніж іти їм наперекір.

Чи можна дарувати годинник на день народження

Складно уявити собі життя без такого аксесуара, як наручний годинник, тим паче, що тепер у них вбудовано величезну кількість функцій. Чи варто дарувати годинник близьким людям?

Прикмети і забобони різних народів

Сам по собі годинник не вважається річчю з негативною енергетикою. Це не тільки практичний, але й дуже красивий аксесуар, який вказує на статус власника. Проте прийнято вважати, що годинник дарувати не можна з таких причин:

 • Гострі стрілки годинника належать до колючо-ріжучих предметів. Тут діє аналогія на заборону дарувати ножі, ножиці або виделки, інакше сварки не минути.
 • Годинник відраховує час і, отримавши його в подарунок, можна енергетично «прив’язати» себе до аксесуару: не людина володітиме своїм часом, а він буде ним керувати через годинник.

Ставлення до годинника як подарунка на день народження у різних народів істотно відрізняється. Ось які традиції і думки існують у східних народів:

 1. Коли в подарунок парі піднесено годинник, то починається зворотний відлік часу до моменту їхнього розставання. Розрив неминуче відбудеться, коли годинник зупиниться.
 2. Подарований годинник — це своєрідне запрошення на похорон, адже він починає зворотний відлік до моменту смерті власника.
 3. У китайській мові ієрогліф, що описує настінний, підлоговий або настільний годинник, співзвучний слову «дзвін». У культурі Китаю це символ завершення, фіналу і кінця всьому. Крім того, ієрогліф «смерть» зовні нагадує циферблат годинника, тому такий подарунок вважається поганою ознакою.

Сучасні китайські виробники годинників викручуються, щоб продавати свої вироби. Деякі поєднують у годиннику стандартний циферблат із календарем. Тоді їх описує інший ієрогліф, який не має негативного сенсу. У китайській культурі існує безліч табу на дарування годинників, але є хитрощі вибору подарунка, про які пише в книзі «Піднебесна країна» Інеса Плескачевська.

Годинники потрапили до Європи завдяки арабам, яких європейці вважали іновірцями. З цієї причини годинник тривалий час викликав недовіру і побоювання, які вилилися в дивну прикмету.

У слов’ян була своя думка про годинник у подарунок. Старовіри вважали, що:

 1. Разом із годинником люди дарують одне одному свій біль і розчарування.
 2. Передаровують частину життя, вкорочуючи собі вік.

Існує думка, що, коли подарований близьким другом годинник ламається, це означає кінець дружбі та розрив стосунків.

Коли можна дарувати годинник, а коли не можна

Наталя Цвєткова, авторка книги «Енциклопедія улюблених свят», занесла годинник до списку небажаних подарунків. Водночас прикмету про годинник можна поставити в один ряд із жовтими квітами (символ розлуки), чорною кішкою на дорозі (до нещастя) або розсипаною сіллю (до сварки).

Отже, якщо придбати самостійно дорогий аксесуар не виходить, то можна все життя прожити, мріючи про красивий наручний годинник? Така несправедливість змушує відкинути сумніви і не боятися прийняти в дар те, що було вибрано спеціально для вас. Якщо мислити логічно, то дарувати годинник кому-небудь не варто, якщо:

 1. Людині не потрібен такий подарунок (у неї є годинник або вона не носить із принципу будь-які аксесуари).
 2. Вона занадто забобонна і недовірлива.
 3. Складно вгадати смаки, але хочеться зробити сюрприз.

Дарувати годинник можна, якщо:

 1. Одержувач натякнув на те, що не проти отримати їх у подарунок.
 2. Готуєте подарунок колекціонеру годинників або любителю красивих статусних аксесуарів.
 3. Даруйте сімейну реліквію.

У всіх випадках розважливо підходьте до вибору подарунка, щоб не потрапити в незручну ситуацію.

Чи можна дарувати годинники коханим людям

Якщо годинник — красивий, статусний і бажаний подарунок для багатьох, то кому його дарують найчастіше? Ось кілька думок про те, чи можна дарувати годинники коханим і як зробити це правильно.

Годинник у подарунок дружині або чоловікові

На день народження, при зміні роботи, статусу або переїзді можна подарувати чоловікові наручний годинник з дарчим написом, вказавши дату значущої події. Годинник — це дуже особистий аксесуар, який вбирає енергетику господаря.

Годинник у подарунок дружині — це гарний жест у тому разі, якщо чоловік не натякає на те, що його обраниця постійно спізнюється.

На думку Віолетти Полинцової, авторки книжки «Інакша реальність, або Влада ключів», дарувати годинники коханим людям можна й потрібно, особливо на день народження, тим самим продовжуючи імениннику життя. Найвдаліший такий подарунок у віці 29, 43 і 58 років, оскільки ці дати — рубежі циклів планети Сатурн — повелителя часу.

Годинник у подарунок хлопцеві або дівчині

У період протистояння науки і релігії годинники часто називали винаходом диявола. Годинникарів вважали чаклунами, які крадуть чужий час і життя, а годинник використовували в магічних ритуалах для привороту.

Якщо підійти з цієї позиції, то годинник, подарований хлопцеві малознайомою дівчиною, — це приворот на кохання. Поки годинник цокає, у серці хлопця живе прихильність. Чаклунські ритуали дають змогу накласти закляття на подарунок, але любов за приворотом далека від справжнього почуття. У будь-якому разі приймати годинник у подарунок від малознайомої дами не варто.

Якщо ж годинник дарує кохана, можна обмінятися з нею таким же подарунком, підібравши парні аксесуари, які зараз у моді. Вибираючи годинник для дівчини, звертайте увагу на її стиль в одязі та аксесуарах, а також схильність вірити в прикмети. Якщо дівчина не забобонна, сміливо даруйте годинник.

Годинник у подарунок молодій парі

Існує упередження, що не можна дарувати на весілля молодим годинники, тому що:

 1. Щойно стрілки подарованого годинника зупиняться, пара розлучиться назавжди.
 2. Навіть якщо годинник не зупиниться, є ризик, що подружнє життя швидко завершиться.

Попри забобони та прикмети, більшість людей переконані, що приймати годинник як весільний подарунок можна і потрібно. У ньому немає загрози для кохання чи шлюбу.

Як подарувати годинник, щоб не нашкодити людині

З’явився рецепт, як приймати годинник у подарунок, щоб не накликати біду:

 • Знаючи про те, що скоро станете власником розкішного годинника, приготуйте гроші на відкуп. Найчастіше це монетка невисокого номіналу.
 • У момент вручення подарунка простягніть дарувальнику монету, сказавши «Дякую і приймаю».
 • Таким чином «купите» годинник, а не отримаєте його безкоштовно. У цьому разі будь-який негатив, пов’язаний із подарунком, пройде повз вас.

Вирішивши піднести годинник у подарунок близькій людині, переконайтеся, що вона не забобонна, прийме і буде рада презенту. Попросіть монетку будь-якого номіналу як символічну оплату за подарунок. Не хвилюйтеся про наслідки, тому що щасливу реальність формують позитивні думки.

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

You may also like

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Ярослав: значення імен, характер і доля його володаря

Бурштин: магічні властивості, цікаві факти про камінь

Січень: знак зодіаку на початку та наприкінці місяця

Ера Водолія: що на нас чекає і скільки триватиме нова епоха

Енергетичний вампір: як розпізнати і захиститися від його впливу

Позначки:, , , , , , , ,
close