Аїда Кауменова: біографія, досягнення дизайнерки

Аїда Кауменова — гучне ім’я в модній індустрії Казахстану. Дизайнерка та бізнесвумен володіє власним будинком моди та одягає найстатусніших жінок країни. Як Аїда прийшла до такого успіху і чи не завадила кар’єра особистому життю? Знайдемо відповіді в її біографії.

Шлях до професії та особисте життя

Аїда Кауменова народилася 10 квітня 1976 року в мальовничому містечку Сарканд Талди-Курганської області (з 22 квітня 1997 року Алматинська). У неї інтернаціональне коріння:

  • за батьком вона казашка;
  • по мамі — татарка і білоруска.

На думку Кауменової, це допомогло їй з ранніх років увібрати мудрість різних народів.

У дитинстві дівчинка захопилася живописом: паралельно із загальноосвітньою школою Аїда навчалася в школі мистецтв. Викладачі відзначали талант учениці та радили здобути професію художника-графіста.

Про кар’єру дизайнера дівчина навіть не замислювалася: уроки праці були найнеулюбленішими, Аїда не любила кроїти, а лише малювала ескізи. Всю іншу роботу за неї доробляла мама.

Коли постало питання про вищу освіту, на допомогу прийшов батько. Він порекомендував доньці стати дизайнером, адже ця професія зможе прогодувати. За наполяганням батька Кауменова вступила до Алматинського технологічного університету.

Перші роки навчання були непростими. Технічні предмети давалися нелегко. Щойно в програмі з’явилися спеціальні предмети, Аїда стала однією з найкращих на курсі.

У виші Кауменова отримала хорошу базу знань, закінчила аспірантуру. Потім вирушила до Італії вдосконалювати навички. Рік дівчина навчалася в школі Декарло Бо в студентському місті Урбіно.

Аїда не планувала будувати кар’єру в Європі. Уже тоді вона знала, що хоче повернутися до Казахстану й одягати співвітчизниць, тому повернулася додому.

Зробити швидко кар’єру в РК у дизайнерки не вийшло. 2002 року Кауменова народила доньку Джамілю, яку назвала на честь близької подруги Джамілі Досказі.

Аїда сама виховувала дитину і прагнула налагодити з малятком довірливі стосунки. У життя доньки Кауменова не втручається, дозволяє їй самостійно приймати рішення. Дівчина закінчила гімназію, любить подорожі, захоплюється корейською культурою.

З батьком Джамілі в Аїди стосунки не склалися, його особистість дизайнерка не розкриває. Довгий час Кауменова носила звання холостячки. Вона будувала власний бізнес, подавала приклад успішної жінки і не поспішала заміж. Аїда вірила, що справжнє кохання варто почекати, а не наважуватися на шлюб похапцем.

У 2018 році дизайнерка вперше відкрила завісу особистого життя. Стало відомо, що Кауменова пов’язала себе узами шлюбу. Її обранець родом із Шимкента, з інтелігентної сім’ї. Пара не влаштовувала великого свята: вони обмежилися невеликим банкетом, запросили найближчих, отримали благословення батьків.

До слова, з батьками обранця в Аїди склалися хороші стосунки. Вони з розумінням ставляться до професії дизайнера, яка вимагає багато часу.

Модний дім Кауменової та її досягнення в індустрії

Здобувши освіту спочатку в Казахстані, а потім і в Італії, Аїда працювала найманим дизайнером. Однією з перших її робіт було вбрання для студентського конкурсу. Сукня отримала приз глядацьких симпатій.

Потім працювала дизайнеркою та арт-директоркою торгової марки Daraleque, де змогла здобути перший серйозний досвід у створенні колекцій. Однак художниці не вистачало свободи творчості. Тому, коли співпраця з брендом завершилася, Кауменова зважилася на власний бізнес.

У 2006 році Аїда відкрила власний будинок моди. Дизайнерка прагне створювати речі європейської якості, але з національним акцентом. Ідея кожної колекції — дати жінкам можливість бути стильними, елегантними і водночас пам’ятати про своє коріння.

Модельєр впевнена, що національний колорит потрібно додавати в одяг з розумом. Створити звичайний дизайн із традиційним орнаментом — це не її почерк:

  • Аїда використовує акценти, які притаманні казахським вбранням, у крої та деталях.
  • Часто вдається до національних кольорів — блакитного, бордового, смарагдового, гірчичного.

Колекції Кауменової швидко отримали визнання:

  • У 2008-му її модний дім створив одяг для спортсменів, які представляли Казахстан на Олімпійських іграх у Пекіні.
  • Дім співпрацює з приватними компаніями, створює корпоративний одяг.
  • Двічі на рік бренд представляє нові колекції на Казахстанському тижні моди (Kazakhstan Fashion Week).

Також дизайнерка особисто удостоїлася багатьох престижних нагород:

  • 2010 року Аїда Кауменова стала лауреатом премії Президента в галузі якості найкращого товару Казахстану «Алтин Сапа» в столиці РК.
  • У 2013-му перемогла в номінації «Вітчизняний дизайнер класу люкс» і отримала міжнародну премію Luxury Lifestyle Awards.
  • У 2017-му була визнана найкращим fashion-діячем у версії національної премії «Народний улюбленець».

Тривалий час Аїда Кауменова спеціалізувалася на створенні одягу класу люкс. Її клієнтки — це переважно жінки статусні: зірки шоу-бізнесу, політики, бізнесвумен. Тому в колекціях модного дому були тільки ексклюзивні та дорогі речі.

У 2015 році бренд запустив другу лінійку Nova. До неї увійшов демократичний одяг. Дизайнерка зберегла якість тканин і пошиття, але зробила одяг, який призначений не для публічних виходів і заходів, а для відпочинку і повсякденного використання. Створити одяг, який буде доступний усім казахстанкам, було давньою мрією Аїди.

За плечима дизайнерки покази далеко за межами Казахстану: в Кореї, Білорусі, Росії та європейських країнах. У 2018-му Кауменова зважилася на міжнародну колаборацію. Разом з італійською акторкою і блогеркою Корлан Маді випустила колекцію повсякденних кросівок.

2021 року модному дому, який створила ця талановита жінка, виповнилося 15 років. Бренд задає тренди вітчизняної модної індустрії та надихає інших дизайнерів.

Секрет свого успіху Аїда пояснює не удачею чи важкою працею, а тим, що вона займається улюбленою справою, тому ніколи не відчуває втоми. Спостерігати, творити, створювати — це не лише її професія, а й потреба. Сильна команда таких самих, як Аїда, фанатів своєї справи, допомагає їй втілювати амбітні плани.

Позначки:, , , , ,
close