Димчастий мейн-кун: варіанти забарвлення та утримання

Димчастий мейн-кун: варіанти забарвлення та утримання - Ветеринар

Коти і кішки живуть у більшості будинків і квартирах, незважаючи на те, що практична необхідність в утриманні таких тварин досить давно зникла. Зараз милий пухнастик — це просто друг. І димчасті мейн-куни — не виняток. Вони не тільки неймовірно чудові, а й дуже доброзичливі.

Вага: самці важать 5,9-8,2 кг (кастровані — до 12 кг), а самки 3,6-5,4 кг (стерилізовані — до 8,5 кг)

Забарвлення: Шоколадне, циннамон і відповідні слабкі забарвлення (лілове і фавн) не визнаються в найрізноманітніших комбінаціях (зокрема, теббі, біколор, триколор); акромеланічні забарвлення також не визнаються. Усі інші забарвлення визнані.

Голова: Голова велика, масивна, прямих, різких обрисів. Вилиці високі, ніс середньої довжини. Морда масивна, незграбна, чітко окреслена. Підборіддя сильне, велике і важке, розташоване на одній лінії з носом і верхньою губою. Профіль вигнутий.

Шерсть: Підшерсток тонкий і м’який, вкритий більш жорстким ущільненим волоссям. Насичене, вільно спадаюче вологовідштовхувальне покривне волосся, що вільно спадає, поширюється на спину, боки і верхню частину хвоста. Частина, що знаходиться внизу тіла, і поверхня всередині задніх ніг не мають покривного волосся. Бажано жабо, але повний комір не обов’язковий.

Тіло: Кішка від великого до досить великого розміру, м’язисте, розтягнуте і ширококісткове тіло прямокутного формату. Мускулиста шия має середню довжину, грудна клітка широка. Кінцівки середньої довжини, міцні, мускулисті, лапи великі, круглі, з пучками волосся між пальцями. Хвіст довгий, щонайменше до плеча, широкий біля самої основи, звужується до гострого кінчика, опушений струмливою шерстю.

Вуха: Вуха особливо великі, широкі в основі, гостро закінчуються, поставлені високо, практично вертикально. Відстань між вухами не більша за ширину одного вуха. Щіточки підтримують край вух, пензлики бажані.

Очі: Очі великі, овальні, поставлені широко і під невеликим кутом; колір має бути однаковим і поєднуватися із забарвленням шерсті.

Опис

Усі мейн-куни відрізняються великим розміром. Їхня голова досить масивна, з високими вилицями і довгими вусами. Вушка дуже часто широкі й увінчані невеликими пензликами. Це їх робить схожими на диких рисей. І хоча ці коти і дуже великі, у грації їм не відмовиш. Їхні лапки трохи нагадують валянки, завдяки шерсті між пальцями. Хвіст у них довгий і пухнастий.

Шерсть у таких тварин красива і шовковиста, до того ж довга. Серед таких тварин найбільш красивий димчастий мейн-кун. Фактично всі представники цієї породи відрізняються дуже мелодійним голосом. Навіть сильне почуття голоду не змусить їх кричати, вони лише тихо муркотітимуть.

Ці суворі красені дуже ласкаві та швидко прив’язуються до власних господарів. Вони не бояться самотності і не показують агресії. До того ж можуть співіснувати з найрізноманітнішими улюбленцями, що живуть з ними під одним дахом.

Варіанти забарвлень

Якщо, наприклад, ми говоримо про димки, то вони мають неоднакове забарвлення. Дуже часто коріння їхнього волосся повністю біле або ж дуже світле від верхньої його частини. Особливо видно світлий тон, коли коти пересуваються. Димчасті кошенята дуже привабливі, але дорослі тварини притягують до себе погляд і здаються більш таємничими.

Ті люди, які спеціалізуються на породах кішок, поділяють димчастих котів на певні підвиди, розрізняючи їх за ступенем фарбування. Якщо наприклад ми говоримо про стандарти, то до димчастих котів можна віднести тварин з будь-яким забарвленням. Наприклад, можна зустріти і дим чорного кольору, і сірий, і червоний, і черепаховий. Плюс до всього, допускаються і більш освітлені димки, наприклад, блакитні або кремові. За пігментацію відповідає ген-домінант Dilutor. І тому світлі тварини надалі матимуть основний відтінок світліший.

Залежно від ступеня забарвлення димчастих мейн-кунів можна розділити на такі категорії.

 • Затушовані коти пофарбовані виключно на ? частину волосся.
 • У шиншил забарвлена 1/8 частина волосся.
 • Димчастими називають котів, шерстка яких забарвлена частково.
 • Дим чорного кольору. Такі котики фактично повністю чорні. Тільки коріння у шерсті біле.
 • Котики кольору блакитний дим мають блакитне забарвлення, а коріння при цьому абсолютно біле.
 • Сріблясті коти народжуються фактично білими. Але протягом певного часу шерстка стає сріблястою. Їхньою характерною рисою вважаються смарагдові очі.
 • Червоний дим. Тварини народжуються фактично білими, але, з плином часу, у них вимальовується червоний серпанок.

Зміст

Мейн-куни абсолютно не бояться холодів, втім, окрім цього, потребують спеціального догляду. І основним вважається догляд за шерстю тварини. для того, щоб ці пухнасті велетні не мали ковтунів, їх потрібно щодня розчісувати. Застосовувати можна гребінець, який має тупі зуби.

Якщо все-таки ковтуни є вже, то потрібно звернутися до фахівців для їх видалення. Адже видаляючи їх самостійно, можна лише завдати шкоди улюбленому улюбленцю. Плюс до всього, 2 рази протягом року необхідно купати димчастих мейн-кунів. Застосовувати найкраще спеціалізовані шампуні, які призначаються виключно для довгошерстих котів.

Не хвилюйтеся з цього приводу, адже мейн-куни не бояться купатися. Вони також дуже люблять під час водних процедур трохи зіграти водою, яка біжить з крана.

Постійно необхідно витирати очі котів. Робити це можна ватним диском, який можна намочити в кип’яченій воді або заварці з чаю. Вуха потрібно чистити від сірки за допомогою ватних паличок.

Крім цього, можна почистити власному улюбленцю зубки, щоб не з’явився камінь на зубах. Пасту і зубну щітку можна вибрати в будь-якій ветеринарній аптеці. Кігтики власним вихованцям найкраще не підрізати самостійно, а встановити для них кігтеточку.

Необхідно обов’язково постійно міняти наповнювач у лотку. Його найкраще купувати в спеціальних магазинах. Якщо немає подібної можливості, тоді можна застосувати для цього тирсу. Щоб не відчувався запах у приміщенні, можна придбати спеціалізований дезодорант.

Важливу роль у житті мейн-кунів відіграє і часте годування. Для підтримки енергійності котика можна застосовувати і натуральні корми, і професійні. Але найпрекрасніше годувати власних вихованців усім натуральним. Для цього підійдуть такі продукти:

 • варена курка;
 • варена або сира яловичина;
 • нежирна риба, найкраще застосовувати морську;
 • варені яйця, але виключно жовток;
 • різні каші.

А ось від жирної свинини, а ще ковбас найкраще відмовитися. Плюс до всього, біля тварини має обов’язково стояти чиста вода. Її слід міняти щодня.

Потрібно щодня відпускати гуляти власного улюбленця. Якщо господар живе у власному будинку, то він може робити це в будь-який час. А ось для тих, хто живе у квартирах у місті, можна вигулювати котів, застосовуючи повідець. Щорічно потрібно прищеплювати власних улюбленців, щоб вони змогли прожити якомога довший термін.

Підбиваючи підсумки, можна абсолютно чесно сказати, що димчасті мейн-куни відрізняються не тільки власним дуже великим розміром, але також і красивими різними забарвленнями, від яких неможливо відірвати очей. Плюс до всього, вони відрізняються спокоєм і не бояться залишитися в будинку самі. А це означає, їх можна заводити і домосідам, і активним людям.

Позначки:, , , , , ,
close