Ліпома у собак

Будь – яке порушення в стані здоров’я собаки-привід для хвилювання господаря тварини. Собаки цікаві і активні тварини, отримують чимало травм і пошкоджень під час активних ігор. Однак серед факторів, здатних змусити власника переживати, виділяють і ті, що від активності тварини не залежать.

Поява припухлості на шкірі, може вказувати на розвиток нові освіти, абсцес або інші патології. Без допомоги фахівця допомогти тварині не вийде.

Одне з новоутворень, що виділяється за течією і призначається терапії від злоякісних – ліпома.

Причини утворення ліпоми у собак

Вирішальний фактор, що впливає на розвиток ліпоми у собаки – спадковість. Якщо у прадідів тварини були множинні жировики на тілі, небезпеки виникнення доброякісних новоутворень у потомства дуже великі.

Крім спадкового фактора, причинами розвитку ліпоми у вихованця виступають:

  • неблагополучна обстановка в екологічному плані;
  • присутність речовин токсичного характеру;
  • проблеми в роботі самих різних систем організму.

Ліпома сформіровивается у домашніх улюбленців на тлі активного розростання жирових тканин. Основою формування нові освіти виступає також закупорка сальної залози своїм виділяється секретом – себумом. Це не просто шкірне сало. У складі себума присутні насичені жирні кислоти, справжній сквален, сапієнати, мурашина, усусная пропіонова кислоти і навіть гліцерин. У шкірному салі виявлені ефіри воску, фосфоліпідів, холестеролу і продукти метаболізму. На якість себума має безпосередній вплив харчування тварини і робота ендокринної системи.

Ветеринарні доктора дуже часто зіставляють порушення метаболічних процесів в організмі з появою ліпоми. Порушені процеси обміну призводять до дефіциту ферментів протеїнового Походження.

Новоутворення під шкірою у собаки – привід для хвилювання власника. Необхідно виділити, що жировики нечасто провокують розвиток складнощів і не повинні викликати хвилювання. Але все таки за ними повинен спостерігати фахівець, систематично розглядаючи і фіксуючи зміни. У ветеринарній практиці проходять реєстрацію випадки переродження жировика в злоякісну форму нові утворення – фібросаркому. Діагностується зміна у собак, що відносяться до групи ризику по ракових захворюваннях.

Ускладнення несвоєчасно видаленої ліпоми-можливість сильного розростання пухлини і поява проблем з пересуванням улюбленця. Великі жировики здатні здавлювати внутрішні органи, а в багатьох випадках, здатні викликати відчуття болю у тварини.

Дуже швидко збільшуючись в розмірах, ліпома відвисає, провокуючи порушення кровотоку як в самому новоутворенні, так і в поруч розташованих тканинах. Це буде причиною початку некрозу тканин.

Відвисають, великі ліпоми, завдають болю собаці, здавлюють поруч розміщені тканини і нервові закінчення. Заслуговують великої уваги доброякісні нові утворення, з перевагою темного пігменту. Цей колір ліпоми вказує на здатність тканин вбирати промені ультрафіолету. У зоні ризику по розвитку ліпом знаходяться наступні категорії собак:

  • вихованці середнього і похилого віку;
  • у сук ліпоми діагностуються на 50% частіше, ніж у псів;
  • вихованці з вираженою формою ожиріння.

Ліпома здатна розвиватися в одній з частин тіла, де у тварини є жировий прошарок. Тому дуже і дуже важливо господареві собаки знати, як вимальовується патологічний процес, щоб вчасно звернутися за допомогою до ветеринарної клініки.

Симптоми ліпоми у собак

Зрозуміти, що у собаки ліпома, можна по зовнішності.

З’явився на тілі тварини жировик гладкий, овальної форми, виглядає як припухлість. Жировики можуть бути як м’якими і рухливими, так і твердими. Останні зустрічаються в клінічній практиці рідше. При пальпації жировика, не повинно з’являтися дискомфорту і болю у тварини, тим більше якщо новоутворення маленьке за розмірами. Ліпома росте плавно, а може значний час залишатися в первісному стані.

Жировики дуже часто локалізуються на грудині, очеревині і верхніх частинах лап в області підшкірних шарів клітковини. Рідше виявляються ліпоми на внутрішніх органах.

Найчастіше ліпоми з’являються поодинці. Але можливий розвиток ліпоматозу. Це патологічний процес, для якого отличительно формування численних скупчень жировиків в одному місці.

Діагностика ліпоми можлива в умовах стаціонару клініки. Важливо відрізнити жировик від інших новоутворень. Проходить диференціальна діагностика, що дозволяє виявити абсцес, гематому, запалений лімфатичний вузол або ж злоякісні пухлини. Спеціаліст проводить пальпацію, промацуючи Виступаючий шкірний ділянку.

Далі проходить біопсія, що має на увазі забір тканин з глибоких шарів пухлини.

У багатьох випадках проходить хірургічне висічення пухлини. Призначається висічення при лопнула ліпомі.

Ветеринару важливо швидко отримати результати, щоб призначити відповідну схему терапії. При діагностуванні інфільтративної ліпоми, доктор проводить втручання хірургічним шляхом і подальшу променеву терапію.

Лікування ліпоми у собак

Консервативні методики лікування ліпоми у собак неефективні. З метою видалення нових утворень ветеринар призначає втручання хірургічним шляхом. Відзначається, що у ліпоми немає схильності утворювати метастази. Після висічення нові освіти нове в тому ж місці не виникає.

Жировик може віддалятися повністю або частково. Залежить від ступеня занедбаності патологічного процесу і місця розташування. Якщо ліпома діагностована в області підшкірної клітковини, побоювань вона не викликає. Відсутність хворобливих почуттів, дискомфорту і компактні розміри жировика, не вимагають його видалення.

При призначенні своєчасного втручання, собаку можуть витримати заздалегідь на голодній дієті. Якщо жировик лопнув, доктор призначає екстрену операцію. У процесі втручання лікар розсікає шкіру над ліпомою, розділяє новоутворення від оточуючих тканинних структур. Ліпома нечасто йде кров, але все таки необхідне проведення перев’язка головних судин. Після видалення нові освіти, лікар зшиває порожнину.

У собак дуже часто діагностують ліпоми, що з’явилися між м’язами. Розвиваються плавно, але відрізняються агресивністю. Ліпома збільшується в розмірах, призводить до збільшення розміру лапи.

Прогноз в кожному випадку персональний. Залежить від віку тварини, ступеня занедбаності патологічного процесу і загального стану собаки.

Після своєчасного втручання вихованець швидко відновлюється. Вже через 7-14 днів ветеринар знімає шви і дає наступні рекомендації для догляду.

Профілактика розвитку ліпоми полягає в організації правильного стилю життя.

Важливо стежити за харчуванням тварини, не допускати перегодовування. Баланс м’яса, жирів і вуглеводів повинен бути в нормі. Неврівноваженість призводить до порушення процесів обміну. Основою збою як правило виступає різка зміна клімату або стрес. При появі новоутворень на тілі у собаки необхідно звернутися за допомогою до ветеринарної клініки за допомогою.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close