Як дресирувати кішку та кота?

Як дресирувати кішку та кота? - Ветеринар

Кішки дуже розумні, дуже багато домовласників помічають, що тварина слухає і слухається. Думки про дресирування закрадаються самі собою, проте деякі люди хибно вважають, що коти йому не піддаються. Починати заняття з домашнім улюбленцем можна вже з 7-8 місяців життя. У такому віці кошеня вже зможе правильно реагувати на мову господаря. Головне, не забувати про специфіку сприйняття кішки.

Здібності та особливості пам’яті

Домашні улюбленці відрізняються тонкою психікою і неймовірною емоційністю. Саме така характерність дає можливість кішкам прив’язуватися до домочадців. Обов’язково потрібно згадати, що така тварина не сприймає людину як беззастережного лідера. Необхідно загострювати увагу під час дресирування не на придушенні кота, а на доставленні йому позитивних емоцій.

Котяча пам’ять зберігає тільки найважливішу інформацію. Тварина в недалекому майбутньому забуде гостя, який відвідав ваш дім всього 1 раз. Надовго збережуться спогади про біль, який заподіяла людина. Котяча пам’ять хороша, але вкрай вибіркова. Тварина здатна назавжди запам’ятати, де знаходиться лоток, з яким звуком відчиняється холодильник з їжею, як шарудить упаковка смачного корму. Подібні речі мають величезне значення для кішки, а це означає, що просто не можуть бути забутими.

Всі запахи, звуки і події, які не несуть користі, будуть забуті в недалекому майбутньому.

Під час дресирування необхідно кріпити спогади про команди чимось важливим. Для цього застосовують похвалу, ласку, ласощі та інші позитивні речі. Наукові експерименти підтвердили, що тимчасова пам’ять у кішок містить інформацію за останні 12-16 годин. Щоб порівняти, у собак будуть збережені лише останні 5 хвилин, а то й менше. Тривала пам’ять у кішок ще розвиненіша, тому вони піддаються дресируванню навіть краще за інших тварин.

Кішка найбільш чутлива у віці 2-7 тижнів. Власне в цей період кошеня привчають до людей, туалету, мисок з їжею і таких речей. У подальшому контакт із чимось новим може бути болючим для тварини. Зрозуміло, доросла кішка теж може звикнути до людей і туалету, але на це буде потрібно більше часу. Тому дресирувати краще починати власне в молодому віці.

Фелінологи підтвердили, що пам’ять, чутливість і навичка ухвалювати рішення розвиваються і формуються у кішок до двох-трьох років. Молода тварина з цікавістю вчиться і засвоює інформацію під час спостереження. За подібним правилом можна навчити кішку ходити в туалет на унітазі. Досить показати таку процедуру кілька разів.

Дорослі коти можуть вирішувати логічні головоломки. На користь такого факту служать стрибки тварин, які завжди вивірені, і дозволяють чітко подолати необхідну дистанцію. Це тільки з першого погляду легко, насправді для дії необхідно піддати аналізу відстань, вибрати необхідну траєкторію і розрахувати силу. Таких стрибків кошенята вчаться ще в ранньому віці, ця навичка невроджена.

Протягом усього життя у кішок, як у людей, погіршується пам’ять. Після 7-8 років тварина не тільки гірше запам’ятовує що-небудь нове, а й насилу впорається з інформацією, яка є вже в пам’яті.

Спроби дресирувати в цьому віці не принесуть результату. Ба більше, масу негативу забезпечено як вихованцеві, так і власнику.

Більшість людей помічають, що кішки прекрасно сприймають мову і запам’ятовують слова. Вихованці запам’ятовують важливі фрази господаря, за якими слідує щось приємне або значуще. А ще тварини розуміють, коли їх лають. Досить 2-ух тижнів, щоб кішка почала розуміти мову навіть іншою мовою. Однаково сприймаються слова всіх членів родини — як дітей, так і дорослих. Така особливість через те, що домашній улюбленець реагує не на самі слова, а на емоційний посил, енергетику фрази. Інакше кажучи котячий мозок проводить аналіз розмір і довжину звукової хвилі.

Так кішки і запам’ятовують команди, причому виконують це швидше за собак. Останнім необхідно приблизно 7 повторень, а котам тільки 3. При дотриманні деяких правил дресирувати кішку буде дуже легко, ніж найрозумнішого і найкмітливішого собаку.

Чи всі породи піддаються дресируванню?

Кошеня вчить мама з самого початку життя. При цьому вже тоді можна помітити, що деякі тварини швидко схоплюють новий досвід, інші його модернізують, а треті довго вагаються перед прийняттям рішення. Дресирувати кота буде просто, якщо він сам по собі активний, цікавий і контактний. Однак є й породи, яких найпростіше вчити.

  • Абіссинська кішка має грайливий характер. Вона швидко вникає в правила будинку господаря. Тварини люблять взаємодіяти з людьми. Дресирувати буде легко в ігровій формі.
  • Корніш-рекс — маленький, кучерявий і цікавий звір. Тренування, навчання і рухливість будуть корисні. Тварина любить ходити за господарем слід у слід, тому будь-яку комунікацію сприймає позитивно.
  • Бурма потребує регулярної уваги та ласки. Кішка такої породи активна, прекрасно піддається дресируванню. Тварини отримують задоволення, коли показують власні навички людям.
  • Шотландська висловуха вже з самого народження вміє стояти на задніх лапах. Порода вирізняється розумом, активністю та кмітливістю. Переважно коти люблять вчити трюки, а не просто команди.
  • Британська короткошерста за характером аналогічна з попередньою породою. Рухома, балакуча і дуже комунікабельна кішка любить похвалу і велику увагу до власної персони.
  • Тайська порода любить увагу і фізичну ласку. Завжди виділяє найулюбленішого господаря з сім’ї та готова слухатися його в усьому. Коти залишаються активними і допитливими навіть у дорослому віці. Чудовий приклад того, що дресирувати можливо не тільки кошенят.
  • Бенгальська кішка буквально потребує виховання. В іншому випадку активність і грайливість перетворюється на шкодливість. Вони можуть наслідувати господарів. Своїм прикладом можна навчити кота вимикати світло, відчиняти двері або кран з водою.
  • Сінгапурська порода відрізняється допитливістю. Коти завжди в русі, люблять скакати, бігати і долати перешкоди. Домашній улюбленець завжди відкритий до нового, тому охоче вивчає трюки та команди.
  • Турецький ван — рідкісна та давня порода. Такі коти люблять плавати та гратися з іграшками. Відрізняються великою прихильністю до власника і завжди готові висловлювати власну любов. Любить застрибувати на людей, сидіти на руках. Передають власний настрій голосом і рухами. Висока товариськість робить породу максимально придатною до дресирування.

Якщо ваш вихованець представник більш флегматичної породи, не варто поспішати засмучуватися. Багато перських кішок з радістю вчать команди і виконують різні трюки.

Ефективність дресирування сильно залежить від вашої терпимості та кваліфікованого підходу до тварини.

Позначки:, , , , ,
close